Fiktivní příběh z konce 90. let o boomu internetového obchodu. Mladý muž zanechá své zaměstnání v Silicon Valley, vydává se za vysněnou prací a pokouší se vynalézt a obchodovat s osobním počítačem za 99 dolarů. Jeho atraktivní sousedka dokáže divy a vzkřísí oboje - podnikání i sexuální apetit. (oficiální text distributora)

UncleG

Bylo to tady stokrát... Co stokrát? Tisíckrát! Co tisíckrát? Sto tisíckrát! Přesto mě tahle komedie o partičce nerdovskejch sociopatů snících svůj velký americký sen nějak výrazně neštvala. Ethan Suplee a Dawsonovic Rozára snad ani zklamat nemůžou. Alespoň pro mě zmínění dva herci tuhle (místy vtipnou, místy trapnou a hodně omšelou) komedii zvedají z bahna šedýho podprůměru. Závěrem: Koukatelný konzum o nadšencích z garáže, kterému ale chybí nějakej "Smithovskej" říz nebo pravej ajťáckej zápal. ()

Lacike

Priemerna komedia na jedno pozretie o IT manikoch. Sice ustredna zapletka s tym ako to normalne funguje v IT nema nic spolocne (a ten finalny PC je riadna blbost), ale vdaka solidne obsadenym postavam sa na film dobre pozera a prilis sa nenudite, ale kedze jednotlive vtipy su prilis jednoduche a nie vzdy vtipne, tak si to uz druhykrat pravdepodobne nepozriete. 5/10. ()

pepa3rd

I pokud o počítačích víte jen to, jak je zapnout a ke klávesnici usedáte s kostkou cukru, nejspíš vám bude jasné, že tenle film je po technické stránce naprostý nesmysl a scénárista na tom byl se znalostmi asi podobně jako vy. Pokud o počítačích něco víte, bude vám to jasné o to víc. Když ale odhlédneme od této stránky, zůstane vcelku průměrná komedie, která zažitým způsobem karikaturuje lidi z počítačového prostředí. Nic, co bychom už stokrát neviděli a mnohdy v o mnoho lepším podání. 40 % ()

Radek99

Až příliš prvoplánová americká teenagerská komedie plná těch nejběžnějších stereotypů a klišé typických pro tento žánr. Navíc se tu v urážlivě vysoké míře humor točí jen okolo samičích kvalit ,,dokyny" (rozuměj partnerky) a střídá se s nejpokleslejší pseudoromantikou spojenou s tímtéž. O hodnotovém žebříčku hrdinů potažmo cílové skupiny diváků netřeba mít iluze. Celé by to snad mělo zachránit usazení do Silicon Valley a tedy zaostření na vizionářství v počítačovém průmyslu. Místo toho tu najdete zase jen kupu klišovitých povrchních představ o jeho fungování. Zbytečný film... ()

codeas

Tenhle film je naprosto průlomový v jedné věci. Většinou jsou počítačový guru znázorňováni jako tlustí, lidí se štítící a nejlépe jako indové. Tady jde o partičku mladých ctižádostivých, kdy jeden je ind Salam, druhý je zaražený tlustý Drobek, třetí si chrání svůj prostor a je pořádně čistotný a poslední je sympatický hezký 'hlavní hrdina' zabývající se ekonomickou stránkou věci. Ukázka jakým směrem se možná v budoucnosti bude ubýrat počítačový průmysl - hologramem. Je ukázano jak je vše jednoduché a prosté, což film ještě více potápí. Na druhou stranu je ukázáno, typické přísloví "jít si za svým cílem" což se hlavní hrdinům v nervy drásajícím konci povedlo. ()

• Film byl při zkušebním vysílání představen pod názvem The Big Idea. (Cheeker)