Kapitánu Outlému ještě není ani padesát a už se stává dědečkem. Jeho dcera právě před maturitou porodila syna. Jakoby toho nebylo dost, to dítě navíc nemá otce. A tak se ho dědeček rozhodne vypátrat... Na samém začátku filmové komedie scenáristy Ivo Pelanta a režiséra Karla Kachyni stál jednostránkový divácký dopis. Paní, která pracovala jako sociální pracovnice, v něm vyprávěla příběh těhotné dívky, které pomáhala hledat u jednoho vojenského útvaru otce jejího dítěte. Základní dramatická situace z tohoto dopisu inspirovala scenáristu Ivo Pelanta. Posunul celý příběh do naší současnosti, vypracoval dívce rodinné zázemí, rozšířil téma o souběžnou padesátnickou krizi dívčina otce a doplnil o humorné situace z vojenského života české posádky před vstupem do NATO. V režii Karla Kachyni vznikla komedie z vojenského prostředí, která od své premiéry v roce 2001 vždy znovu dokáže potěšit jak mladé, tak starší diváky. (Česká televize)

joywork

Před pár lety jsem hodnotil třemi hvězdičkami, nyní v únoru 2010 na ČT1 tento film proběhl v repríze. Vzhledem k tomu, jaké kvality dosahují české filmy v poslední době, musím jednu hvězdičku přidat... ()

gizi

Takový normální český film, který člověku připomene doby nedávno minulé, trochu se pobaví, ale nadšený z něho zase až tak nebude. Příjemné podívání, které je na hraně mezi 3-4*, 70%. ()

Peabody

Karel Heřmánek a Karel Kachyňa v komedii s vážnými tóny, ideální pro KH, který, i když tady už trochu naznačuje do čeho sjel, tedy do povrchnější komiky , je ale vynikající. Trochu škoda castingu, okolní herci jsou o stupínek slabší. Myslím, že je to tady trochu podceněné, možná proto, že to neukazuje dost aktivisticky přechod armády k NATO ()

cachanell

Místy vtipné, místy české a přihlouplé. Ale k českým filmům a tvkomediím mám slabost, proto jím přeci jen trochu nadržuji. ()

Sadova302b50

Dobrá televizní komedie, která možná nevyvolá salvy smíchu, ale úsmívala jsem se skoro permanentně. Film teda stojí výlučně na hereckých výkonech, které jsou naštěstí velmi dobré a kde září i ti, u kterých bych to dvakrát nečekala (Martha Issová mi nejenže nevadila, dokonce jí tu mohu jen chválit), a samozřejmě na dobře napsaném scénáři a dobrých dialozích. 78% ()