Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kapitánu Outlému ještě není ani padesát a už se stává dědečkem. Jeho dcera právě před maturitou porodila syna. Jakoby toho nebylo dost, to dítě navíc nemá otce. A tak se ho dědeček rozhodne vypátrat... Na samém začátku filmové komedie scenáristy Ivo Pelanta a režiséra Karla Kachyni stál jednostránkový divácký dopis. Paní, která pracovala jako sociální pracovnice, v něm vyprávěla příběh těhotné dívky, které pomáhala hledat u jednoho vojenského útvaru otce jejího dítěte. Základní dramatická situace z tohoto dopisu inspirovala scenáristu Ivo Pelanta. Posunul celý příběh do naší současnosti, vypracoval dívce rodinné zázemí, rozšířil téma o souběžnou padesátnickou krizi dívčina otce a doplnil o humorné situace z vojenského života české posádky před vstupem do NATO. V režii Karla Kachyni vznikla komedie z vojenského prostředí, která od své premiéry v roce 2001 vždy znovu dokáže potěšit jak mladé, tak starší diváky. (Česká televize)

(více)

Recenze (69)

roswelll 

všechny recenze uživatele

Velice úsměvná komedie, kde pan Heřmánek jasně ukazuje, že jeho komediální talent neuhasíná ani po letech, jeho výkon je výborný. Paní Konvalinková, která mu hraje manželku, velice citlivým a láskyplným přístupem krotí jeho temperament v hledání otce jeho vnuka. Nakonec vše dopadne tak, jak má, i když v tomto případě to nemusí být to pravé. ()

Zombi 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemný film, narazil jsem na něj náhodu v televizi, chvilku koukal co to bude a už to nepřepnul, je to televizní snímek, ale odvážím se říci, že je lepší než mnohé filmy jdoucí do kina. Heřmánek i ostatní herci jsou fajn, atmosféra pohodová a úsměvné scénky pobaví. Jen jsem to tu nemohl najít pod názvem, pod kterým to dávali v TV: Cesta do hlubin duše výstrojního náčelníka. ()

Reklama

Biopler 

všechny recenze uživatele

- Where are you from? - No, no, pohoda :) Odpoveď jazykovo nepripraveného kapitána, ktorý poriadne osiveje keď jeho dcéra porodí nemanželské dieťa. Rozhovor s psychiatrom je najlepší na celom filme, sny o cvičení bez trenírok tiež stoja za to. Obstojná réžia s ako-tak dobrými výkonmi. Pekvapí Martha Issová v roli slobodnej mamičky. ()

Sadova302b50 

všechny recenze uživatele

Dobrá televizní komedie, která možná nevyvolá salvy smíchu, ale úsmívala jsem se skoro permanentně. Film teda stojí výlučně na hereckých výkonech, které jsou naštěstí velmi dobré a kde září i ti, u kterých bych to dvakrát nečekala (Martha Issová mi nejenže nevadila, dokonce jí tu mohu jen chválit), a samozřejmě na dobře napsaném scénáři a dobrých dialozích. 78% ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Příjemné překvapení. Karla Heřmánka sice moc jako herce nemusím (změnilo se to trochu až Srncema), ale on tu podal skutečně zcela přirozený a přesvědčivý výkon, bez něj by byl film téměř poloviční. Skvěle mu vsak přitom sekundovali jednak jeho žena Naďa Konvalinková, a Marta Issová v roli utrápené, sotva odrostlé adolescentky-matky. Kbelské letiště kde se film natáčel znám, tak to bylo další malé plus v mém konečném rozhodování jinak nejlepší na filmu bylo jednoznačně to konečné odpočítávání vojáků-jdoucích do civilu 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 - civil!!! To jsem si ihned vzpomněl na sebe, a na mou skutečnou svobodu. Film byl také uváděn pod podtitulem "Cesta do hlubin duše výstrojního náčelníka". ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Karel Kachyňa chtěl do hlavní role obsadit Miroslava Donutila. V době, kdy o něm uvažoval, jej potkal v televizi na chodbě a řekl mu, že by s ním potřeboval mluvit a zamýšlel mu roli nabídnout. Donutil mu odvětil, že jestli nespěchá, tak on si odskočí natočit svůj díl televizního pořadu Věšák (od r. 1999), a pak se můžou sejít. Po natáčení se skutečně sešli a Kachyňa mu vysvětlil o čem by role měla být. Donutil však musel s lítostí odmítnout, neboť právě při natáčení Věšáku oznámil divákům, že s rolemi důstojínků končí, což stvrdil pověšením vojenské brigadýrky, ve které odehrál své tři vojenské role (Tankový prapor – 1991, Černí baroni – 1992 a Pelíšky – 1999), na symbolický televizní věšák. (cundak)
  • Film byl natáčen na letišti v Praze - Kbelích a Čáslavi, bydliště kpt. Outlého (Karel Heřmánek) je v Praze - Miškovicích. (rakovnik)

Reklama

Reklama