Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kapitánu Outlému ještě není ani padesát a už se stává dědečkem. Jeho dcera právě před maturitou porodila syna. Jakoby toho nebylo dost, to dítě navíc nemá otce. A tak se ho dědeček rozhodne vypátrat... Na samém začátku filmové komedie scenáristy Ivo Pelanta a režiséra Karla Kachyni stál jednostránkový divácký dopis. Paní, která pracovala jako sociální pracovnice, v něm vyprávěla příběh těhotné dívky, které pomáhala hledat u jednoho vojenského útvaru otce jejího dítěte. Základní dramatická situace z tohoto dopisu inspirovala scenáristu Ivo Pelanta. Posunul celý příběh do naší současnosti, vypracoval dívce rodinné zázemí, rozšířil téma o souběžnou padesátnickou krizi dívčina otce a doplnil o humorné situace z vojenského života české posádky před vstupem do NATO. V režii Karla Kachyni vznikla komedie z vojenského prostředí, která od své premiéry v roce 2001 vždy znovu dokáže potěšit jak mladé, tak starší diváky. (Česká televize)

(více)

Recenze (69)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Příjemné překvapení. Karla Heřmánka sice moc jako herce nemusím (změnilo se to trochu až Srncema), ale on tu podal skutečně zcela přirozený a přesvědčivý výkon, bez něj by byl film téměř poloviční. Skvěle mu vsak přitom sekundovali jednak jeho žena Naďa Konvalinková, a Marta Issová v roli utrápené, sotva odrostlé adolescentky-matky. Kbelské letiště kde se film natáčel znám, tak to bylo další malé plus v mém konečném rozhodování jinak nejlepší na filmu bylo jednoznačně to konečné odpočítávání vojáků-jdoucích do civilu 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 - civil!!! To jsem si ihned vzpomněl na sebe, a na mou skutečnou svobodu. Film byl také uváděn pod podtitulem "Cesta do hlubin duše výstrojního náčelníka". ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +zábavné a je to z prostředí, které je mi blízké, spousta herců tady začínala (Michal Novotný, Jan Budař, Jiří Dvořák) -vtip nejde do absurdit, je to prostě jen úsměvné/// Milá podívaná, která příjemně pobaví. Herci hrají přirozeně. Prostě dobrá komedie ze života.// Celkem 69%/// ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Velice příjemná komedie o strastech výstrojního náčelníka a jeho rodiny. Karel Heřmánek je prostě neodolatelný. Jeho kapitán Outlý je nádherná postava a příjemně zábavná a lidská. Naďa Konvalinková v roli jeho ženy mu skvěle nahrává na smeč a s ní i herci, které jinak moc nemusím (Jan Budař, Bohumil Klepl). Karel Kachyňa prostě věděl jak točit a natočil velmi zábavnou a hlavně opravdovou podívanou. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Nečekejte zázraky, ale patříte-li k vstřícným divákům, pobavíte se. Povedený scénář, solidní režie, ale hlavně dobré herecké výkony. Karel Heřmánek je skoro dojemný, velmi mile tentokrát překvapí Naďa Konvalinková, mně osobně potěšila také Jaroslava Kretschmerová v roli sekretářky a velmi, velmi talentovaná Martha Issová. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Nenápadná komedie se skvělým Karlem Heřmánkem v havní roli. Nenápadná a přitom těžce strčí do kapsy nejeden komediální kinobuster ze současné produkce. Letecké fandy potěší ty pohledy na jednadvacítky, které tenkrát naše letectvo vyřazovalo. Z tohohle na diváka dýchne stará škola českých komedií, kterým se tehdy dalo upřímně smát. * * * * ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Film byl natáčen na letišti v Praze - Kbelích a Čáslavi, bydliště kpt. Outlého (Karel Heřmánek) je v Praze - Miškovicích. (rakovnik)
  • Karel Kachyňa chtěl do hlavní role obsadit Miroslava Donutila. V době, kdy o něm uvažoval, jej potkal v televizi na chodbě a řekl mu, že by s ním potřeboval mluvit a zamýšlel mu roli nabídnout. Donutil mu odvětil, že jestli nespěchá, tak on si odskočí natočit svůj díl televizního pořadu Věšák (od r. 1999), a pak se můžou sejít. Po natáčení se skutečně sešli a Kachyňa mu vysvětlil o čem by role měla být. Donutil však musel s lítostí odmítnout, neboť právě při natáčení Věšáku oznámil divákům, že s rolemi důstojínků končí, což stvrdil pověšením vojenské brigadýrky, ve které odehrál své tři vojenské role (Tankový prapor – 1991, Černí baroni – 1992 a Pelíšky – 1999), na symbolický televizní věšák. (cundak)

Reklama

Reklama