Hasiči najdou při zásahu v hořícím domě zaměstnaneckou legitimaci na jméno Eugen Delon, novinové výstřižky a jakousi mapu. Dovtípí se, že legitimace patří muži, který se potácel v ohni, mluvil něco o svědomí a nečekaně skočil do plamenů, v nichž zahynul. Vince a Don si prostudují materiály a shodnou se na tom, že se týkají 50 let staré loupeže. Mapa zřejmě znázorňuje místo, kde jsou schované vzácné řecké církevní relikvie, ukradené v katolickém kostele Sv. Antonína. Vince cítí životní příležitost a přemluví Dona, aby se vydali do staré, dnes už polorozpadlé továrny bratří Orgillových v St. Louis, kde Eugen pracoval a kde podle záznamů také lup ukryl, a aby se pokusili poklad v hodnotě kolem milionu dolarů najít... (oficiální text distributora)

asirtes

Odpoveď na otázku, prečo neísť na prechádzku do starej továrne, keď si tam zrovna zopár neegers odbavuje svoje účetníctvo. ()

JohnSmith

Říkal jsem si,že když je pod filmem podepsaný Walter Hill a diriguje pány Paxtona, Sadlera, Ice-T a Ice Cuba,tak by to mohlo být aspoň cool. Bohužel,není. Je to obyčejný thriller o dvou buranech co přišli hledat poklad a narazili na partu negrů,co si zrovna vyřizovali účty. Aspoň kdyby ta akce byla pěkně nasnímaná,ale tohle byla bohužel fakt nuda ()

prasacimor

Svižná, zábavná oddychovka a asi prvý film, ktorý si dokážem vybaviť, s absolutnou absenciou ženského pohlavia. To ale vôbec nie je na škodu, práve naopak. Paxton so Sadlerom na jednej strane a banda extratough niggas na strane druhej mi bohate stačili. Walter Hill si týmto získal moju pozornosť a teším sa na ďalšie stretnutia. ()

sedm.1

Já fakt nevím,jestli jsem se dřív bavil,či jen kroutil nevěřícně hlavou,no nakonec ale musím přiznat,že jsem asi dělal při sledování tohoto odvazu obě věci najednou.Musím především zohlednit rok výroby,neboť kdybych viděl něco takového natočené v dnešní době,dal bych tomu nekompromisně odpad.Takto fakt musím přimouřit obě oči a hodnotím tak béčko z minulých let,které je fakt šíleně špatné a naivní,ale zároveň není nudné,ba spíš naopak.Herci se zde předhánějí,kdo z nich je horší(u mě asi nakonec vyhrál herecký antitalent Ice -T,ale jak Paxton,tak Sadler,tak Ice Cube mu jsou ve svých "kvalitách" hodně v patách),hodně se zde pak sice střílí,ale logiku to má dítěte předškolního věku a bohužel mě dost zklamala přespřílišná učesanost a absolutní nekrvavost celého snímku.Z tohoto námětu se daly zkrátka vytřískat pořádný jatka,prostě palba,drsnost,demolice staré továrny a basta fidly,námět a možnosti na to byly 100%.Walter Hill zůstal bohužel někde na půl cesty a je to velká škoda.Když si vzpomenu na podobně laděný Přepadení 13. okrsku (r.2005),o to víc mi je líto,že to zde černošský gang nerozjel daleko víc. ()

Blazin

Film s hodně velkým potenciálem a první polovinou filmu téměř bez chyby, bomba. Jenže pak se to zvrtlo a spousty trapných a nevychytaných scén z toho dělá jen průměrný film s velkým ale nevyužitým potenciálem. Škoda, jinak skvělé herecké obsazení. ()

Blazkowicz

Český název sice nedává smysl ani za mák, ale nevadí. Příběhově dobré, hlavní duo se mi vůbec nelíbilo, protože tyto herce nemám rád. Taky nesnáším vzájemné podrazy a když někdo schválně kecá, jakože ti dva zabili toho kluka (proč by to dělali) nebo právě mluvím s oběma u dveří, ale přesto prý chtěl jeden utéct. To dává opravdu smysl. Prostě nebylo to špatné, ale mohlo to být lepší. 3+* ()

rolly

výborný akčňák o tom, ako byť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste... "Ako sa dá odtiaľto dostať?: v igelitkách na mŕtvoly!!" :-) ()

baclajean

Neslané-nemastné. Na gangsta strieľačku z roku '92 to nebolo najhoršie, no Ice-T a jeho herecký NEvýkon mi značne prekážal. A Paxton poväčšine tiež ako malý naivný rojko pôsobil. ()

Chema4

Unikátny príklad nevyužitého potenciálu scenára. Film má hneď niekoľko zádrhelov ale ten najväčší problém pre mňa predstavovalo záporne gangstas obsadenie, kde každý člen prehráva, obzvlášť Ice Cube. Kvôli nefungujúcim, miestami až trápnym záporákom, zmizlo všetko napätie, a zhruba od polovice je film monotónny a otrepaný, čo je škoda. Dvojke hasičom som ale fandil naozaj rád, želal som si aby sa im podarilo prežiť, a získať to kvôli čomu sa dostali do problémov, o to viac som bol z konca nasratý kde som len neveriacky krútil hlavou a šiel do postele spať s nezdravo vysokým tlakom. Snáď najhorší možný koniec aký mohol byť vymyslený. Slabé 3. ()

sutech666

Zápletka vcelku jednoduchá, ale o to tam asi nešlo. Celkom napínavé, bol som zvedavý ako to skončí, hoci sa to dalo trocha tušiť... Vzhľadom k roku natočenia 70%. ()

PeteBuck

Videl som to kedysi na pirátskej páske, daboval to celé jeden týpek so strašne zastretým hlasom. Viem len to, že som tam počul od čiernych bratov samé fuck, fuck, motherfucker, yooo motherfucker, atď. No proste sranda. Pred nedávnom som to pozeral s dabingom a bolo tam dohajzlu, seru na tebe a občas nejaké to kurva, aby sa nepovedalo. No, chcem tým povedať, že to treba vidieť v originále, hneď je to zábavnejšie. Ale k filmu. Je to naozaj slušný film, spád to má, neustále zvraty v deji, je to ten typ filmu, kde sa celý dej točí okolo jedného miesta, samé vyjednávačky, snaha prechcať toho druhého atď. Takže banda chlapíkov sa vyberie do opustenej továrne zbohatnúť a dostanú sa do poriadnych problémov, keďže sú na území gangu, pardón (podnikateľa), gangy tvoria čierni puberťáci a dostanú sa do riadnej šlamastiky. Šťastne to zrovna nedopadne, iba pre jedného, čo sa dostal do krížovej paľby. Herecké obsadenie super, je tam vidieť kopa týpkov, ktorí sa objavili vo filmoch práve z obdobia okolo roku vzniku filmu. Jedna hviezdička určite z nostalgie. Je to síce 20 rokov starý film, ale stále to má grády. ()

Easykill

"Víš tyhle věci musíš brát filozoficky, je to všechno šílený. Dokud víš, že je to šílený je to dobrý, ale jak v tom chceš hledat logiku jsi v hajzlu, protože to nedává smysl!" Dva hasiči při hašení požáru dostanou náhodou do rukou mapu k "pokladu" a nenapadne je nic lepšího než si pro něj zkusit zajít. Účty někdo platit musí. Bohužel věci se vyvinou jinak než by očekávali a máme tady patovou situaci, ze které se dostat ven nebude jen tak.. Parádní devadesátková jízda plná skvělých jmen. Nejlepší je Ice-T VS Ice cube. Na víceméně komorní záležitost je to nabitý hláškama, zbraněma i mrtvolama. Tohle se už dneska nedělá a určitě ne takhle.. Škoda. ()

Al90

Dobrý film,plný akce a nakonec s jedním bezdomovcem,který ,,vyjebe,, jak s lovcema pokladů v podobě dvou hasičů,tak i v podobě černých gansterů :)) ()

chosan

Nelze od filmu čekat více než průměr, i když místy jsou některé scény dobré film si nezaslouží více než 50%. ()