Oklamaný

• USA The Beguiled (více)
USA, 2017, 93 min (Alternativní 90 min)

Režie:

Sofia Coppola

Předloha:

Thomas Cullinan (kniha)

Scénář:

Sofia Coppola, Irene Kamp (původní scénář) (více)

Hudba:

Laura Karpman

Dusno až k zalknutí. Tak lze nejlépe charakterizovat atmosféru v izolované dívčí internátní škole, kde se znenadání objeví muž. Jediný široko daleko. Za zdmi izolované dívčí školy zuří americká občanská válka, ale její studentky a učitelky probíhající konflikt neberou na vědomí. Dokud nezaklepe na jejich dveře. Těžce zraněného nepřátelského důstojníka Johna McBurneyho (Colin Farrell) se ujmou v aktu křesťanského milosrdenství, aby ho, hned jak se trochu postaví na nohy, vydaly „svým" vojákům jako válečného zajatce. Jenže John si postupně omotá kolem prstu nejen mladičké studentky v čele s krásnou Alicií (Elle Fanning), ale i jejich staropanenskou učitelku Edwinu (Kirsten Dunst) a především ředitelku školy (Nicole Kidman). Ve všech se díky němu probouzejí emoce, které ještě nebo už dlouho nezažily. O to jsou ničivější a nebezpečnější, protože John si neuvědomuje, že se ocitl uprostřed bitvy, která je strašlivější než všechny boje probíhající války. (CinemArt)

RAFT

Čekal sem dosti dlouhou dobu, hodinu a pár minut ,než se konečně něco pořádného bude dít a ono nic .Další z těch nepovedených snímků. 50% ()

xylofonka

Celkové dusno je velice příjemné, ale ve výsledku by se dal děj shrnout tak do dvaceti minut. A Nicol si měla své platiky dobře rozmyslet... absence mimiky jedné z hlavních postav je iritující. ()

kenileja

Úžasné záběry a podmanivá atmosféra s charakterem. Děj filmu by se sice mohl odvyprávět v pěti minutách, ale celkové ztvárnění autentického prostředí spolu se slovy, která vlastně nebyla vyřčena, z něj dělají něco víc. ()

Shitonit

A tak to jo. To bylo moc hezký. Se chudák doplazil kam neměl, a moc hodný slečny mu za odměnu že je nechtěl, teda chtěl, nebo nevěděl kterou dřív.. vopíchat...ufikly nožku. Kouzelá storka, vo lásce? Vo nadržení, ale totálně totálním, ? Vo válce ? Vo pozadí ? Vo nadržený mimoňský prdeli ?? Vo Janu Tleskačovi ??? Vo zoufalství ? To je snad úplně vo všem vážení, je to velice komorní záležitost, odehrávající se na pár metrech v domečku, v posteli téměř, je to řekl bych tak kouzelný, jak máloco tohoto druhu. ()

Shikunek

Dobře natočený snímek, který kdyby nevznikl, tak by se alespoň ušetřilo x melounů, ale kinematografie by ochuzena nebyla. Kdybych na to nevystál frontu v Karlových Varech, tak bych litoval jakékoliv částky, kterou bych za tento snímek musel zaplatit. ()

MirkaP

Tak tedy... 1) bylo nás v kině asi 9 a nikdo se nesmál. 2) Děj tam je, ne že ne, ale je dost času si ho uvážlivě vychutnat. (Byly momenty, kdy jsem málem usnula). Každá postava má svůj prostor a bylo zajímavé sledovat, jak se holky pod tou obrovskou slušností vzájemně popichují. 3) Světlo a kamera - dvě nejúžasnější složky filmu, za ty jedna * navíc. Už jen ten úvodní pohled na tu typickou jižanskou alej (co jim to tam roste za stromy?) s tak nádherným měkkým světlem hovořil jasně. Je to pastva pro oči. 4) Kostýmy - holkám to moc slušelo jak ve všednodenním, tak ve svátečním. Jen jsem nepochopila, kde desátník vzal v dívčí škole tolik kalhot. První, ve kterých se zjevil na scéně, mu rozstřihla Nicole. Při práci na zahradě měl na sobě skvěle padnoucí šedé kalhoty, kde je vzal? A za chvíli už zase v těch tmavěmodrých, nerozstřižených, tedy třetích. 5) Konec (úplně koncový konec) mi připadal takový neslaný-nemastný, neuzavřený. 6) Osobně si myslím, že kdyby desátník začal od přízemí, nemusel dopadnout, jak dopadl. ()

SAINTS

Značne zmeteny a utahany film.Motivacie niektorych postav nie su zretelne a filmu chyba viac napätia a konfliktov medzi postavami.Pochvalit sa da kamera,kostymi,vyprava a niektore herecke vykony.Scenar pôsoby plocho a skratkovito.Cena za režiju ktoru Sofia Coppola dostala v Cannes je dost nepochopitelna.6/10 ()

Solverino

Celkově docela slabé až dějově řídké... výborné obsazení, ale není moc co hrát... dialogy slabé, děj se moc neposouvá... zralé tak nějak na usnutí. Celkově hodnotím jako ztrátu času a nedoporučuji ke koukání (snad max. na dlouhé nudné zimní večery, kdy všechny lepší filmy už došly...?) ()

dzberry

Jeden by si myslel, že se dostal do ráje, když se ve svízelné situaci ocitne v estrogenem nabušené grupě několika dospívajících dívek a dvou žen, jenomže chyba lávky... Ty kudlanky vás začnou požírat ještě dřív, než vůbec dojde k páření! Peklo!!! - - - První hoďka extrémně nudná, nic, co by předkleplo atmošku, se nedostavilo, zbývající dojezd dramatičtější, konec byl doslova „na houby“, celkově jsem se po projekci cítil podobně bezradně a oklamaně jako ten nebohý zamilovaný a právě trávený sameček v bříšku kudlanky... ()

curfew77

Hodinu velmi slušně funguje psychologické napětí a interakce mezi postavami, i když místy jsou ty pohlednice efektně zarostlé zahrady už poněkud únavné, taky herecky je to nadstandard, jenže v poslední půlhodině se film zničehonic zvrhne v řetěz strašlivých nesmyslů a pak už nic nedává smysl. Vůbec. Ostatně, pokud někdo opravdu věří, že by chlap s jednou nohou dokázal terorizovat sedm (!) ženských, dělá tím - obávám se - feministkám všechno, jen ne dobrou službu. Velké rozpaky nad režisérkou, od které jsem si kdysi jako divák hodně sliboval. 50 %. ()

Mamlas odpad!

Když se tam během půl hodiny vůbec nic nestalo, jen tam chodily nějaké ženské a děcka po baráku, kecaly a věšely prádlo, tak jsem to se znechucením vypnul. (0%) ()

PlysovyMacko

Vizualne pekny film, komorny s velmi pomalym tempom. V prvej polovici sa moc neudeje, su tu len naznaky. Colin najde utocisko v zenskej internatnej skole a ako sa s dievcatami vzajomne otukavaju, on to skusa na viacere z nich. V druhej polovici sa film rozbehne a udeje sa viac zvratov. To, co mu urobili bola sila, vlastne zo ziarlivosti a sexualnej tuzby. Nicole bola skvela. ()

Plaque odpad!

Len tak uvažujem, čo sa tu s tým budem ondieť a hľadať nejaké pozitíva tam, kde ich je menej než šafranu. Jeden a pol hodiny života sa mi už nevráti a tak odmietam tomuto filmu venovať ešte viac času. Uvažovať nad tým, že Nicole nemá absolútne žiadny rešpekt, keď zakáže komukoľvek navštíviť yenkeeboya a pritom mladé šťandy si kľučku podávajú ako na diskotékových záchodoch. K tomu všetkému je to prepletené nezmyselnými zábermi cudných pohľadov na spôsob, "papušky cmuque, zavolaj, stretneme sa v stodole, už sa teším, ako mi ho tam...", no jednoducho des a hrôza absolútnej nudy a príšerného deja plného nezmyselných zvrat(k)ov. ()

blondboss

Pokiaľ už ste videli originál s Clintom Eastwoodom, tak tento remake vám v zásade nič nové nedá a verne sa drží predlohy. Rozdiel je možno v podaní dusivejšej a temnejšej atmosféry a s novodobými populárnymi hereckými tvárami. Sofia Coppolla sa snažila do tohto snímku dať svoj pohľad na tedajšiu dobu a myslím, že sa jej to celkom podarilo. Pre mňa ale tieto remaky nemajú veľmi význam, obzvlášť keď predloha je jasne daná a vymyslieť niečo nové je prakticky nemožné. 65 % ()

sardon

Hodinu jsem při tomto filmu mohl luštit křížovky a jedním přimhouřeným okem koukat co se (ne)děje v odloučené dívčí škole. Kromě nudných dlouhých záběrů a plytkých dialogů o ničem, z nichž nejvíc mne iritovalo slyšet 150x Mcburneyho " Ano, madam. " Raději bych tedy zažil " Nudu v Brně " než se znovu pronudit tímto remakem filmu z roku 1971, který je oproti tomuto zpracování hoden Oscara. Dvě hvězdy za civilně přesvědčivou (mnou nepreferovanou) Nicole Kidman. ()

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

01.12.2018

70. ročník MFF Cannes

70. ročník MFF Cannes

28.05.2017

Jubilejní 70. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes byl završen vyhlášením nositelů prestižních ocenění v neděli 28.5. Na festivalovém plakátu je letos vyobrazena herečka Claudia… (více)