The 39 Steps

Kanadský turista (Robert Donat) je v Londýne krivo obvinený z vraždy a tak musí prchať pred FBI a zároveň pracovať na dokázaní svojej neviny. Na úteku stretáva krásnu blondýnku (Madeleine Carroll)... Mysteriózny thriller s odleskom komédie a romance. (POMO)

Rattlehead

Možná vůbec nejlepší anglický film Alfreda Hitchcocka. Napětí od začátku až do konce, a samozřejmě nemůže chybět milostný motiv. Je skutečně dojemné sledovat, jak se hlavní hrdinka mění od svého prvního výstupu ve vlaku ze zahořklé staré panny do velmi přitažlivé dívky... ()

Doutas

Klasický špionážní thriller se všemi jeho žánrovými proprietami. Hlavním hrdinou je pro Hitchcocka typicky člověk, který se ocitl v nesprávné chvíli na nesprávném místě a který je tentokrát pronásledován nejen tajnými agenty ale i policií. Dle mého názoru dotáhl Hitchcock tento motiv k dokonalosti až ve filmu Na sever severozápadní linkou. Na 39 stupňů se tak dá koukat jako na docela povedenou přípravku. ()

PlayEasy

Hitchcock na nás vždy funguje. Zde opět pracuje s nadčasovými záběry, velmi dobrými herci i krásnou výpravou a samozřejmě napětím. Celý film nás bavil a finální rozuzlení v divadle nás dle očekávání dostalo. Co naplat, 5* by bylo moc, ale i tak jsme si film skvěle užili! 80% ()

mac000

Film 39 Steps v mnoha ohledech ukazuje, jak moc se Hitchcock jako filmař zdokonalil ve zvládání filmových postupů. Film 39 kroků je však také předobrazem kvalit, kterých budou jeho filmy v budoucnu dosahovat, obsahuje mnoho jeho typických napínavých scén a zvratů a zároveň si zachovává stálý smysl pro humor. Jako inteligentní a zábavný thriller patří k tomu nejlepšímu ve svém žánru. Pokud máte alespoň trochu rádi Hitchcocka, měli byste film vidět ()

Ygan

Tento film není z daleka dokonalý. Jednotlivé scény nejsou vůbec plynule spojeny, celá záhada je podána dost odbytě, jako kdyby až ve vedlejší roli a některé postavy se chovají dost nelogicky (chlápek se zázračnou pamětí, který všechno práskne atd.). Jenže už v roce 1935 byl Hitchcock geniální, nadčasový režisér. Jednotlivé scény jsou brilantní a hlavní protagonisté moc roztomilí, 86 minut uběhne jak nic. ()

JuveIt

Když přehlédnu veškeré nelogičnosti, které se ve snímku nachází, jedná se o příjemný snímek z dřívější Hitchcockovy tvorby. Nejvíce jej ocení skalní fanoušci, jelikož se ve filmu objevují prvky určující Hitchcockovy nejslavnější hity. ()

pollstro

Veškerá filmová úniková zábava začíná právě zde. Obviněný hrdina, který je donucen k útěku, hledání pravdy a prokázání vlastní neviny. Typické vzory Hitchcocka, které následně uplatnil, vyvinul a zdokonalil v několika svých dalších pozdních filmech. Absurdní a jednoduchá zápletka, která se točí kolem neuvěřitelných náhod, které dávají Hitchcockovi takřka neomezený prostor k rozvoji vlastní příběhové představivosti. Film tak získává velmi rychle tempo v podobě neustále se měnících prostředí, přitom si ale zachovává jasný směr, rychlost, dynamičnost a zároveň nikdy neochabující napětí. Hitchcock využívá veškeré filmové prostředky naprosto dokonalým způsobem a dělá z mezinárodního špionážního thrilleru skutečně zábavnou podívanou plnou vysoce zábavného napětí a působivého černého humoru. V jeden moment film skvěle balancuje na pomezí žánru špionážního thrilleru a screwballové komedie, při které takřka zapomínáme na veškeré dění odehrávající se na pozadí, a plně si užíváme skvělou hereckou dvojici, trefné dialogy a nádhernou kousavou romanci. Hitchcock a jeho první setkání s MacGuffinem v podobě plánu tichého leteckého motoru, který je významově zcela obyčejný, pro diváka nezajímavý, ale za to perfektně plní svůj nenahraditelný příběhový a filmový účel. V rámci Hitchcockova britského režisérského období se jedná o jeho nejlepší film. ()

Maiken Algren

Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale (zatiaľ) jasne najhorší Hitchcockov film. Konštrukcia nad konštrukciu, lacné napätie budované na nepochopiteľných zvratoch a náhody jedna za druhou, humor čo pre mňa ani trochu nefungoval a ešte nejaká podivná romanca? Film možno trval 86 minút ale ja sa po zhliadnutí cítim najmenej o pol roka starší. ()

Themyth

Perfektný thriller z raného Hitchieho obdobia. Má neuveriteľný spád, premakaný scenár, vzrušujúcu atmosféru a prekvapivý vydarený záver. Čo k tomu dodať ? Čistých 5 bodov. ()

brasek

Snímok je nepresvedčivý a príbeh je prakticky trápny. Chýba prepracovanosť zápletky a miestami logika (ak sa vrahovia dostali do zamknutého bytu a zavraždili Lucie Mannheim tak mohli hneď zavraždiť aj Roberta Donata. Madeleine Carroll ako Pamela sa objaví v príbehu len tak, prakticky je to nepodstatná postava). Neviem či sa diváci v 30. rokoch kochali týmto filmom, mne sa pripadá šeredný. ()

Shaman::..

Stopy času na tomto snímku jistě napáchaly svou. Ale svižný děj a příjemný humor zakrývá technologickou zastaralost. Chtěl bych se v nějakém dnešním thrilleru nasmát jako v tomhle - z roku 1935! Místo toho uvidíme v kinech zase jen nové, nepovedené pseudoremaky… ()

Johgas

Klasická Hitchokovka - nespravedlivě obviněný muž, zběsilý úprk před ramenem zákona i před celým světem (hlavně zde bylo opravdu hodně komických situací), krásná antihrdinka, která se následně stala hrdinkou. Zajímavý pohled na Skotsko a jeho lidi ve 30. letech. Nelogičnosti ve scénáři promíjím, chvilka, kdy se na scéně poprvé objevil usekutý malíček a tvář hlavního hrdiny se zachvěla je opravdu mistrovská. Film má rychlé tempo a spád, a do poslední chvíle jsem nedokázala předvídat, jak to dopadne. ()

PowPow

Není to tak dobré, jako The Lady Vanishes. Zatímco tam jsem dal pět, protože film byl zcela nadčasový a Hitchcockův chytrý humor bez problémů fungoval osm dekád po svém natočení, tady dávám plný počet (s velkým přihlédnutím k datu vzniku) "jen" za to, že film nastavil klišé dalším hromadám thrillerů, které zápletky o útěku člověka, který musí prokázat nevinnu, a o zahraničních špionech více či méně podařeně zpracovaly. Tehdy to ještě nebylo klišé, bylo to zřejmě velmi napínavé. ()

Chung

Pro mne představuje 39 stupňů první opravdový triumf Hitchcockovy kariéry. Příběh postupuje nezadržitelně vpřed (občas tradičně na úkor pravděpodobnosti) a navíc je zde prvek typický pro celé Hitchcockovo britské období: až nečekaně velká dávka humoru. Nechybí ani momenty naprosté geniality („výkřik“ vlaku, pohledy přes noviny nebo skvělý střih z interiéru na exteriér automobilu). Výsledek perfektně funguje i po pětaosmdesáti letech. ()

hodnaduse

Noo jako bylo by to dobrý kdybych nemusel(a) celej film počítat počet střihů a dělat z toho graf (bléé) do předmětu k jistému profesorovi kterej nemá ani řidičák a všude ho vozí jeho žena!!!!! ()