Nathan Algren se stal hrdinou občanské války a tažení proti indiánům. V roce 1876 je z něj však troska a alkoholik. Poručík Gant ho přivede na setkání s japonským průmyslníkem Omurou, který mu nabídne práci při výcviku modernizované japonské armády. V Japonsku čeká Nathana tlumočník Simon Graham, který mu vysvětlí, že mladý císař Meidži chce otevřít zemi západní civilizaci, proti sobě však má rebely z řad samurajů, kteří brání dávné japonské tradice. Když rebelové, vedení samurajem Kacumotem, napadnou železniční stanici, dostane jednotka příkaz k nasazení do boje. Je poražena a těžce zraněný Nathan je zajat. Kacumoto ho ubytuje u své sestry, manželky samuraje, kterého Nathan v boji zabil. Žena o zraněného pečuje jen s velkým přemáháním, ale on se snaží pochopit mentalitu vesničanů i samurajů a učí se bojovat jejich zbraněmi. Překvapivě zde nalézá klid, po kterém vždy toužil. Když je vesnice napadena maskovanými bojovníky, postaví se na stranu obyvatel. Definitivně se přitom sblíží s Kacumotem a pochopí, že se nepostavil proti císaři, ale podle svého nejlepšího svědomí mu stále slouží. Když je samuraj pod záminkou jednání vlákán do pasti, Nathan ho osvobodí. Kacumotovi je jasné, že bitvu o záchranu císaře a tradičního Japonska prohrál, a chce spáchat harakiri. Nathan ho však přesvědčí, že lepší je padnout v boji. Poslední samurajové tedy vyjíždějí do bitvy a Nathan je odhodlán bojovat po jejich boku. (TV Nova)

WilliamWalla

Tady ani nie je čo hodnotiť. Tento snímok je proste bohovský a pre mňa to je veľkofilm svojej doby. Takéto filmy sa už ani netočia a myslím, že to už ani nevedia tak ako na začiatku 2000´s! Bok po boku s Gladiátorom ide o najlepší historický film aký bol kedy premietaný! Bodka. ()

Armat-M41A

Režie, kamera a hudba na jedničku. Watanabe s Cruisem šlapou jak drahé hodinky a konec krásně dojme. Není to srdcovka ale nejde tomu nic vytknout. ()

tucnakomet1

Není film podobného žánru na takové úrovni.. Tom Cruise i Ken Watanabe jsou naprosto úžasní a nebojím se říct, že pro oba je to nejlepší a nejvýraznější role, kterou kdy měli možnost hrát. Příjemné střihy, přehledné boje a dechberoucí hudba od Hanse Zimmera. Nemám co bych vytknul. 100% ()

Michal118

Krásnej film, po prvním shlédnutí jsem si ho okamžitě oblíbil. Vyprávění hlavní postavy během filmu perfektně zapadá. Nemyslím si, že je potřeba psát víc, kdo viděl a má pro takový film cit, pochopí. Tom Cruise je třída, toť vše 🙂 ()

Yvett.

Některé scény byly fakt povedené a Cruise předvedl fakt něco neskutečného, ale celkově to bylo pro mě moc zdlouhavé a občas nesmyslné. ()

Kulivier

Jsem fanouškem westernů, samurajských filmů, dokáži ocenit dlouhé záběry a film, který nikam nespěchá, tohle mi však nesedlo. Závěrečný desetiminutový pláč Toma Cruise, byl doslova poslední kapkou. Přelom doby, kdy sázka na dramatické pojetí hollywoodské megastar je passé. Filmy které si rád pustím znovu: Tanec s vlky, Poslední mohykán, Malý velký muž. Film který si znovu nepustím: Poslední mohykán. ()

Sa.sa

5hvězd a nic méně si tento film nezaslouží... Nádherné scenérie, kamera, hudba a výprava. Ten konečný boj a smrt byla jen třešničkou na dortu a konec samurajů ()

Skyw4lker7

Keďže som hral "Ghost of Tsushima" tak som si znovu musel po dlhšom čase pozrieť Posledného samuraja a až po 17-rokoch som film docenil a vlastne si uvedomil aký to je skvelý film. Na záver doplním ,že toto je podľa mňa najlepší herecký výkon Toma Cruisa. ()

matous20063

Na to jak je film známý a úspěšný film tak bych čekal o dost chytlavější děj a rychlejší tempo filmu, protože měl film přestal bavit už ze začátku. Herecké výkony jsou velice solidní ale film to stejně film nezachranuje. Děj je vcelku dobrý ale jsou tam pasáže které film jen zdržují.ale zase nemůžu říct že je film špatný, bojové scény jsou velice propracované a pohled na samuraje je taky zajímaví. 65% ()

Bogrant

Posledný samuraj patrí k tomu najlepšiemu, čo môže historicko-vojnová dráma ponúknuť. Skvelý Cruise v hlavnej úlohe, Watanabe vo vedľajšej. Krásne zvolené prostredie lemované strhujúcimi bitkami, skvele prízračnou Zimmerovou hudbou, dokonalou harmóniou a tak enormne pôsobivou silou v niektorých úsekoch, že zakaždým ma až mrazí. Tu si naozaj dali všetci záležať. Pastva pre oči, ktorá sa len tak často nevidí. ()

Vaisak

Úžasný film. Film jede od zacátku až do konce s krásnou hudbou a s krasnými akčními scény. Podle mě nejlepší role Toma Cruise, kterou jsem zatím mohl vidět. ()

Nataniel73

Skutočne impozantný veľkofilm vo viacerých smeroch. Hudba Hansa Zimmera pozdvihne o level vyššie snáď každý film v ktorom zaznie a Posledný samuraj nie je výnimkou. Druhú veľkú devízu tohto historického filmu vidím vo výbornej výprave, dokonalej kamere a krásnej japonskej prírode. Dedina samurajov musela chytiť za srdce snáď každého milovníka našej matky Zeme. A v neposlednom rade musím zatlieskať aj samotnému Tomovi Cruisovi za brilantný herecký výkon. V minulosti totiž bolo nie vždy pravidlom, že vďaka jeho výkonu sa stal film v ktorom účinkoval úspešný. Ale herec dozrel obdobne ako napríklad Leonardo Di Caprio a spoločne s ním má aj Tom Cruise zrejme čuch na skvelé filmy. A aby tej chvály nebolo málo tak aj bojové sekvencie a celková atmosféra dopadli nad očakávanie. Po technickej stránke proste niet čo vytknúť. Určite sa nejednému fanúšikovi vybavil snímok Tanec s vlkmi, ktorý je však ešte o úroveň vyššie. Na plný počet hviezd skrátka Poslednému samurajovi niečo chýba. Možno o čosi svižnejší dej, ktorý sa miestami vlečie. Za mňa slušných 80% a tentokrát aj vďaka hlavnej postave. ()

Wineology_

Nevím co k tomu říct. Tento film je vlastně dokonalou smíšeninou akčního velkofilmu s obrovským rozpočtem a klidným, emoce vyvolávajícím uměleckým dílem. Základ vlastně není to co byste čekali od akčního filmu. Nepřijde mi totiž, že by film byl vystavěn na tom že má být akční, nýbrž byl celý postaven na pevných základech skvělé hudby, nádherného klidného prostředí, pohodové atmosféry samurajské vesnice a objevování samurajské tradice a motivace. Jo a už jsem řekl, že Tom Cruise a Ken Watanabe jsou dokonalá dvojka?...Žádný film jsem ve svém životě neviděl vícekrát než tento, a vždy, když se rozhodnu na něj podívat, znovu a znovu prožívám zen. ()

dlouheBidlo

K pětihvězdičkovým recenzím napsaným přede mnou není mnoho co dodat. Cruise! Watanabe!! v pozadí fantastický Hirojuki Sanada!!! a nádherná Kojuki Kató!!!!. Scéna, kdy Kojuki Kató obléká Cruise do brnění před bitvou je nejerotičtější filmová scéna, kterou jsem kdy viděl, ever. Hudba a ještě jednou hudba!! Kamera. Samurajská a bojová témata zpracovaná asijskými filmaři mají obvykle nádech komediálnosti a nepřirozenosti.  Ovšem tohle zpracování je pro evropského diváka naprosto precizní. Důstojné. Epické. ()

Little_Sawy

Americký veľkolepý film, ku kterýmu jsem byla připoutaná na dvě a půl hodiny protože to je sakra nejdělší film jakej jsem mohla za svůj život vidět, a to jsem filmy viděla že hodně. Válka medzi Samuraji a Američané, byla nězábavnější, I život jako zajatec Samurajů měl hodně do sebe i pro Toma, který se ich jazyk a zvykům Samurajské kultúry učil dva roky. Mě by asi šlehlo, kdyby jsem se měla učiť jistým zvykům něco přes dva roky a pak si vzít věci a jen tak odejít a na vše "zapomenout." Tady jsem měla pár wtf chvíľ, kdy jsem zrovna nechápala uvažování Samurajů při boji, prostředí zde bylo ale úchvatné takže jsem měla i jistou pastvu pro oči. Tenhle film by se zaslouženě dal sledovať i v kině s balení nachos a popcornu. ()

Kritickej

7/10 Hodně příjemné překvapení. Dobrodružný historický velkofilm, kterých se bohužel už moc netočí. Krásná kamera, exotický námět. Rozhodně doporučuji. ()

hannahmontan

Nikdy jsem tento film neviděla, až teď 4/2023. Musím říci, že jsem do toho byla dotlačená, ale na konci jsem brečela. Byl to nádherný film a skvěle zpracovaný. Výprava za *****.  Můj poznatek - velmi se mi příběh podobal na Avatara :D Jsem přesvědčená, že JC našel inspiraci právě v tomto filmu, jelikož příběhová linie je velmi podobná. Nevím, zda je to můj názor, ale námět je prostě stejný. ()

pyty

PRO: Úžasné prostředí, bojové umění, hudba a samuraj Ken Watanabe, který zabránil tomu, aby Tom Cruise strhnul všechnu pozornost na sebe. PROTI: Je poznat, že film pochází z amerických krajů a těžko bychom hledali paralelu s proběhlými japonskými časy. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Kdy bude další Jack Reacher?

Kdy bude další Jack Reacher?

15.08.2015

Tom Cruise momentálně točí kriminálku Mena pod dohledem Douga Limana (Na hraně zítřka) a už na podzim ho čeká další akční štace. Znovu si totiž zahraje Jacka Reachera, bývalého armádního… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)