Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Magdalena Dietlová a Richard Krajčo provázejí galakoncertem hvězd ostravského hudebního nebe k šedesátinám zdejšího televizního studia. Hvězdné okamžiky historie ostravské televize připomenou protagonisté úspěšných zábavných a hudebních pořadů a archivní perličky. V letošním roce slaví ostravské studio České televize šedesátiny. Kulaté televizní jubileum připomenou v tomto hudebně zábavném pořadu ti, kteří v historii studia zanechali svou stopu a kterým Ostrava dala příležitost zazářit ve svých pořadech – moderátoři, herci, zpěváci.

Na výroční galakoncert se do haly Gong v Dolních Vítkovicích sjely hvězdy české populární hudby, jejichž kariéra v různých etapách televizního šedesátiletí začala právě v Ostravě. Totéž platí o Magdaleně Dietlové a Richardu Krajčovi, kteří se zhostili role průvodců galakoncertem i celým pořadem.

Za doprovodu orchestru pod vedením Borise Urbánka se na pódiu vystřídali Marie Rottrová, Petr Němec, Jaroslav Wykrent, Hana Zagorová, Heidi, Tanja, Láďa Křížek, Martin Chodúr, Ewa Farna, Pavel Dobeš, Markéta Konvičková a Elis. Pestrá dramaturgie koncertu přinesla i několik překvapení, od hitů kapel Citron a Buty ve velkých orchestrálních aranžích za doprovodu Janáčkova komorního orchestru, přes dechovku v podání Pavla Dobeše, až po poctu Karlu Krylovi nadějné dvojice Light & Love. Dojemné momenty střídaly úsměvné a slavnostní atmosféra v průběhu koncertu spontánně přecházela v příjemnou náladu rodinné oslavy nejen zásluhou pohodově vyladěné moderátorské dvojice. Publikum v Gongu například vidělo nestora ostravské popmusic Iva Pavlíka poprvé v životě stát a hrát na jednom pódiu s Heidi.

Písničkář Jaromír Nohavica se v pořadu objeví ve svém domácím prostředí klubu Heligonka. I jeho mohli televizní diváci poprvé vidět v ostravském Divadélku pod věží před 35 lety.

Pořad nabídne vedle hudebních vystoupení archivní perličky a vzpomínky protagonistů úspěšných ostravských pořadů – od Luďka Eliáše, Tomáše Töpfera či Rajka Dolečka, kteří v Ostravě působili v šedesátých a sedmdesátých letech, až k Eduardu Hrubešovi, Petru Svobodovi, Davidu Vávrovi, či Miroslavu Donutilovi. Překvapením pro mnohé bude ostravská životní a televizní epizoda Karla Šípa. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

argenson 

všechny recenze uživatele

Náhodou celkem solidní příspěvek k výročí regionálního televizního studia, kde v 60. a 70. letech vznikaly fajn věci. Zakázal bych ale to hromadný zpívání naživo. Páč Rottrová se Zagorovou, ač baby v letech, to daly celkem v poho, zatímco v jejich sousedství se Richard Krajčo ukázal jako zpěvák dost vo hovně. ()

Reklama

ČR 

všechny recenze uživatele

Nejenom,že tam máme krásné baby, my tam máme i výbornou muziku. A samozřejmě nejlepší festival. ()

otík 

všechny recenze uživatele

O trochu lepší a inovativnější než většina vzpomínkových koncertů veřejnoprávní televize, ale i tak určitá pachuť zůstává. Přerušovat písničky vzpomínáním na další osobnosti spojené s činností v ČT Ostrava nebyl špatný nápad, na druhou stranu je to zase určitá neúcta ke zpěvákům, jejichž písničky jsou tímto přerušeny. Celkově tedy dobré, dalo se to, ale nic skvělého se od toho nedá čekat. ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama