Někdo staví ploty, aby lidé nemohli dovnitř a někdo proto, aby nemohli ven. 50. léta, Pittsburg. Bývalý nadějný baseballový hráč Troy Maxson (Denzel Washington) se snaží zaopatřit rodinu ve světě, který mu klade jednu překážku za druhou. (Magic Box)

andaflower

Film je na můj vkus příliš ukecaný a příliš dlouhý. Náhled do života černošské rodiny někdy po válce. Denzel jakožto hlava rodiny neustoupí ani o píď a dostane vše, co chce. Viola hraje manželku, která strpí a obětuje svému muži uplně všechno. Ozve se, to jo, každý pátek od něj dostane celou výplatu, ale tím to tak končí. Špatně se mi dívá na film, kde muž sebestředně upřednostňuje v podstatě pouze sebe, názorově se zasekl v minulosti, zatrpkl a nebere ohledy ani na to, že se doba změnila a jeho syn může bez obav hrát fotbal. Navíc se dopustí nečeho, co naprosto neschvaluji, a ještě si myslí, že mu to projde. ()

Radyss

Hodně silné drama, které je plné skvostných dialogů a znamenitých hereckých výkonů. Denzela Washingtona na filmovém plátně nebudu chtít vidět hodně dlouho. Bohužel to nezlomilo ani závěrečných dvacet minut. Oscars 2017 se blíží a já jsem přesvědčen o tom, že alespoň jedna soška padne. ()

Georgeton

Denzel Washington si zaslúžil oscar. Skrátene by som spomenul, že je to film so zbesilou kadenciou slov s pomalým tempom prevažne odohrávajúci sa na jednom pozemku s perfektnými hereckými výkonmi nielen hlavných protagonistov ale aj ostatných postáv. Nie každému môže vyhovovať pomalé tempo aké tu Denzel nasadil, ale každopádne jeden odkaz to ma - stále sa ľudia zamyslia čo by mohli spraviť lepšie až kým je príliš neskoro. ()

Tomas_PO

Ďalšia oskarovka, tentokrát pre herečku vo vedľajšej úlohu. Pre mňa teda určite prekvapenie, pozitívne. Kritiky a slabé hodnotenia hovorili o prílišnej rozťahanosti a bezobsažnosti deja, no mne to prišlo ako jedinečná dialógovka, pripominajúca skvelé allenovky. Téma realisticky smutná, ani čiastočne monotónnosť neubrala na jej váhe. Naopak, variabilita scén mi ma udržala v pozornosti celý čas. ()

kokofek

Je nutné se do snímku ponořit a vnímat jako celek,přesto,že jednotlivé scény jsou excelentní.Není to film na večer,kdy máte náladu na nic a jste moc unaveni.Nejspíše vás délka uspí.V opačném případě a to byl můj případ si odnesete pocit sounáležitosti s těmito lidmi a jejich zdánlivě obyčejnými životy. ()

rigby

Nebyl to špatný film, ale byl pouze pro otrlého diváka - čtenáře. Nekonečné monology a dialogy, kulomety slov, které otupovaly mozek až do chvíle, kdy už se to vážně nedalo vydržet. Chce to opravdu velkou trpělivost, ale pak se vám film odvděčí. Ale to vydrží jen málokdo. ()

bonovox

Prekvapujúco fungujúca divadelná adaptácia, hlavne založená na skvelých hereckých výkonoch Denzela a Violy. Ak vydržíte nezáživnú prvú půlhodinu, dostanete do konca výživnú rodinnú drámu. ()

brasek

Film vo väčšej časti utrpením, kým sa prehryzieme nudnými dialógmi a pasážami, tak sa divákovi sa chce už spať. A nepomôže ani to keby film vysielali na obed. Sfilmovať divadelnú hru je problémom, aby bola pre televízneho diváka prijateľná. Denzel Washington nezabúda na svoj pôvod a v podstate ide o film primárne určený pre afroameričanov. ()

Astonko

Ako už aj Cervenak a T2 povedali, ide o divadelné predstavenie natočené na kamere, v ktorom sa niečo začne diať až po hodine čírej nude. Tú človek vydrží pozerať len vďaka veľmi talentovanému castingu. No po tejto hodine to začne byť aspoň trochu zaujímavé a potom som to už musel dopozerať. Ale nechcel... 4.9/10 ()

Radek273

Nekonečné hovory o ničem mezi obyčejnými lidmi z nejnižší vrstvy. Na jednu stranu velká nuda, na druhou jasně vykreslená podoba chudiny a tehdejší doby. Každopádně klobouk dolů před Washingtonem, zapamatovat si tolik textu. ()

Capri2016

Konverzacna drama, kde vacsinu filmu konverzuje manzel, manzelka, kolega a syn. Necakajte akciu. Velmi pomale tempo a keby hlavni predstavitelia neboli herci Denzel Washington a Viola Davis, tak by som film urcite nedopozerala. Denzel tu predstavuje starsieho muza, Viola hra jeho manzelku a hlavne ona ma znova predsvedcila svojim vykonom, ze je vynikajuca herecka. Jej preciteny, ludsky vykon je to preco sa oplati film urcite dopozerat. A na konci Vas caka zaujimava zapletka... Pre mna kvoli velmi pomalemu tempu a narocnosti sledovania konverzacii vo filmu hodnotim 60%. ()

Mark1983

Dle mého úhlu pohledu se jedná (svým způsobem) o psychologický pohled na jeden z těch nejobyčejnějších a fádních životů v lidském světě - až z toho místy doopravdy mrazí. Například tento snímek ukazuje, jak to, co je pro nás nejdůležitější, je nejdůležitější jen pro nás, pro nikoho jiného. A až jednoho dne nám dotloukne srdce, to nejdůležitější pro nás zemře ve stejný den a ve stejný čas stejně jako my. A jestli jsme byli něčí součástí, zůstanou po nás jen vzpomínky a pár fotografií, aby se vědělo za mnoho let, jak jsme alespoň vypadali. A když naší fotografii za padesát let (možná) někdo uvidí, nebude ani vědět - o koho jde. Uvidí jen nějakého cizího člověka, o němž vůbec nic neví. A jestli nás někdo v našem životě miloval, tak ten, co nás miloval, zemře také. A pak? A pak jednoho dne zemřou i vzpomínky na nás. ()

MotMotkovich

Po shlédnutí tohoto filmu má člověk hlavu vybrakovanou, jakoby strávil 3 hodiny na přednášce o perspektivách hřebíku. A tak jediné, co si zapamatuje, jsou dva hlavní herci, kteří do své práce dávají maximum a to by se cenit mělo. Nevím už ani o čem to bylo, ale Denzel je pán herec. ()

dudel3333

Vydrzal som45 minut,počuvat stale dokola ze všetko je preto ze si černoch,nič nedokažeš lebo si černoch,nikam to nedotiahneš lebo si černoch.... blablabla dookola lebo si černoch.Divadlo urobene iba pre Oscary ()

BlackWizard

Takto,zahrané výborne,príbeh reálny,na divadelnú hru ideálne ale ta stopáž je pekelná.Ale tak nejaký zástupca na oscaroch musí byt aby to bolo košer za mňa 3* ()

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara