Někdo staví ploty, aby lidé nemohli dovnitř a někdo proto, aby nemohli ven. 50. léta, Pittsburg. Bývalý nadějný baseballový hráč Troy Maxson (Denzel Washington) se snaží zaopatřit rodinu ve světě, který mu klade jednu překážku za druhou. (Magic Box)

Renciasko

Zaujímavý komentár od: HOCKEYKA :-) nemám viac, čo dodať.. hodnotenie odpad napíše ozaj len človek, ktorý daný film nepochopil, nesnažil sa, v tom horšom prípade ani nedopozeral. ()

Bogrant

Do najmenších detailov spracovaný príbeh s dosť ťažkou témou, ktorý je minimalisticky natočený, ale famózne a oddane zahraný. Dialógy vybrúsené a vyhrotené čo to dá, zasadenie do danej doby je veľkým kladom a postavy si vás okamžite získajú. Ku koncu trochu zbytočný sentiment a veľa sĺz to málinko kazia, ale je to akceptovateľné. Denzel ako otec rodiny so svojimi problémami a démonmi bojuje ako o život a jeho výpadky nálady človeka nenechajú chladným. Minimálne nomináciu za hlavnú rolu si určite zaslúži, rovnako ako Viola Davis. ()

90125

Nemám vôbec nič proti "ukecaným" filmom, vlastne práve naopak, mám ich rád. Postavy v tomto filme rozhodne nie su introverti, huby sa im prakticky nezavrú, špecialne Denzelovmu Troyovi. Fences mi pripomenul môjho milovaného Schlondorffovho obchodného cestujúceho, čo je tiež sfilmované divadlo. Samozrejme tento film nemá ani zďaleka tak silný príbeh a to je vlastne jeho jediné mínus. Áno, Denzelova postava vyžaduje veľa priestoru, aby vyšla najavo  nejednoznačnosť jeho charakteru, ale aj tak som mal mnohokrát pocit, že sa rozpráva, len aby sa rozprávalo. Samotná zápletka by sa dala strčiť do 20minutovky. Možno to chcelo to divadlo trošku viac "pridusiť" a použiť viacej filmovejší prístup. 67 % ()

Malcolm337

Film o idiotovi který je plný samých zásad a mouder přes které si nevidí do huby a téměř vždy je porušuje, díky tomu si ve finále zkurví život. V popisu se píše že svět mu klade překážky, není tomu tak, on je sám sebou tou největší překážkou. ()

copyrig4t

Nikdy bych nevěřil, že se okolo stavění plotu může stát tolik věcí. Denzel a Viola předvedli parádní herecké výkony. ()

Pierre95

Herecky je to fakt dobré. Viola Davis by si toho Oscara jistě zasloužila, ale jinak je to dvě a půl hodiny děsná nuda ... ()

Ardath

Natočeno na zakázku pro naplnění rasových kvót oscarů 2017, jinak si tuhle Denzelovu onanii neumím vysvětlit. ()

Konev

Kdyby to bylo divadlo, tak je to krásné. Takhle ale dívat se přes 2 hodiny na život jedné rodiny na dvorku domu.... Viola Davis je skvělá herečka. ()

pardalek

Konverzační drama vykreslující atmosféru v rodině přísného otce, který rozhodně není dokonalý a má vlastní představu o světě. Denzel Washington si zahrál hlavní roli a zhostil se i režie. Jako herce ho miluju, tady ukázal, že i záporáci mu jdou dobře. Film se prvních 15-20 minut neskutečně táhne (alespoň mně a četla jsem to i v jiných recenzích, takže nejsem sama), ale stojí za to nenechat se odradit. Ne každému bude po chuti, lehce nahořklá chuť tohoto dramatu má ale svoje kouzlo. ()

HombreT

Dlho som podoný štýl filmu nepozeral, takže som sa do toho musel najprv zapozerať. Radšej si predsalen pozriem niečo komplexnejšie v rámci pohyblivých obrázkov. Každopádne ako divadelná hra by to bolo určite výživnejšie (až teraz na csfd som sa dozvedel, že ňou predloha aj bola). Príbeh je to zaujímavý, pretože stará škola našich otcov a praotcov na dedinách by sa nesprávala odlišne. Každopádne podľa mojej chuti len priemer. ()

peproch

Kdybych hodnotila drama, dala bych všech pět hvězdiček a pusu a potlesk k tomu, ale jako film se jasné, že se jedná o podání těm nám, kteří zřejmě nikdy toto drama bychom vidět nemohli a tak si vystačíme s dvorkem za domem. Jedná se o dramatický mistrovský kus, takový povídavý jako u čechova, přinášející všecka možná témata - vypořádávání se s determiovaností kulturou, rasou, rodiči, gramotností, s přdsudky malověrnosti, malomyslnosti, ženské oddanosti , a td a td atd. ()

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara