Někdo staví ploty, aby lidé nemohli dovnitř a někdo proto, aby nemohli ven. 50. léta, Pittsburg. Bývalý nadějný baseballový hráč Troy Maxson (Denzel Washington) se snaží zaopatřit rodinu ve světě, který mu klade jednu překážku za druhou. (Magic Box)

zahadum

Divadlo z toho trčí na kilometre...nie je v tom problém..ale myslím si,že čo v pohode funguje ako materiál na doskách ktoré znamenajú svet je skoro nevhodný ako materiál filmový. Nehovoriac o tom,že to malo prestrelený čas...určite sa to ale dalo pozerať a šlo tu aj o herecké výkony...predne Viola Davis ktorá je veľmi talentovaná v každom filme...Willamson ktorého budeme navždy volať " Bubby " bol tiež fajn..takže nečakajte nič...nie je tu v podstate ani príbeh..len sedíte v kuchyni jednej černošskej rodiny ktorej sa proste prihodil " život " ()

BOURQUE

Pán Washington po takmer 10 rokov dal opäť hlavu na réžiu... a výsledok je podľa mňa dobrý. Jedná sa o filmovú adaptáciu divadelnej hry, kde sa (takmer) všetko točí okolo jednej osoby s menom Troy. Kvôli dĺžke a samotnej statickej stránky filmu nie každému bude sedieť zvolená koncepcia, ale keď sa sústredíte len na hercov a ich herecké divadlo, tak ten čas ani nepoznáte. Herecky veľmi kompaktný D. Washington. Gratulujem pani V. Davis za získanie Oscara! Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Olík

Po prvních desítkách minut jsem si na půl v žertu říkal, jaký je rozdíl mezi podobným seriózně myšleným dramatem těch nejvyšších ambic a například komedií s Mike Eppsem nebo Chrisem Tuckerem. Vždyť pusa hraje hlavní roli v obou případech. Denzel Washington mele pantem jako kdyby nemělo přijít žádné zítra a Viola Davis mu zdatně sekunduje...místy si připadáte, že ony metaforické ploty jsou až příliš blízko u sebe a vy jste se ocitl na divadelním představení a navíc hraném na hodně těsném podiu. Pocity jsou rozpačité...místy si říkáte, jak hodně jde znázornit pouze slovy a za chvíli pravý opak. Každopádně jedno je jisté....jestli se dá někdo považovat za nejvýraznějšího herce své generace, tak to je pan Denzel Washington. ()

KOOHA

Vyloženej odpad to není, nicméně film je to úplně vo hovně. Hluboká, ale hluboká konverzačka...kdo je vizuál, tak ať na to nekouká. Mimo to, že jsem u toho usínal mi to nic nedalo, film o ničem. Ztráta času se na to dívat a hlavně nechápu, kdo to nominoval na Oscara??? ()

RustinCohle

Minimalistický Fences od Denzela, ktorý sa odohráva prakticky len na dvore jedného domu a v jednom dome s prepálenými dialógmi minimálne v prvej polovici filmu, je tak trochu istým spôsobom dlhý film, ktorému chýba vnútorná dynamika a záverečný finiš, po ktorom by ste si povedali, že všetky scény, ktoré ste videli, majú význam a komplexne zapadajú do jedného plnohodnotného celku. V tomto prípade sa to nedeje a ako už bolo spomenuté Denzel tlačí na pílu, rozoberá množstvo dôležitých životných tém (otcovtstvo, rodina, nesplnené sny, manželstvo, nevera, láska, uznanie a pod.), ktoré ale za celý film nie je možné audiovizuálnym spôsobom obsiahnúť do jedného kompaktného celku, ktorý by si filmový divák užil. Namiesto toho sa Denzel samoúčelne zamotáva do samého seba a servíruje nám tú síce perfektnú show v podobe neuveriteľného hereckého dua Washington a Davis, ale zároveň tak film postráda určitú dynamiku, gradáciu, tempo, ktoré by plynulým a komorne zaujímavým spôsobom viedlo k určitej katarzií, ktorú sme mali možnosť vidieť u Eastwoodovského Gran Torina. Práve Eastwood neurobil tú chybu, ktorú urobil Denzel vo Fences. Eastwood dokonale namiešal svoju hereckú genialitu za kamerou a pred kamerou spolu s vyvážením plynulosti odohrávajúceho sa príbehu a každej jednotlivej scény, ktorá má samostatne hlboký a veľký význam a neutápa sa vo svojej myšlienke, ale dôležité je, že perfektne zapadá do celej mozaiky filmu. Škoda, že Fences nerežírioval Eastwood, Denzelovi to bohužiaľ za kamerou nesadlo. ()

Corbinian

Velká sólovka Denzela Washingtona, jehož nekonečné dialogy se ve stopáži 140 minut stanou velmi monotónními a přehluší jakýkoliv jiný obsah filmu. Je to strašně rozvláčné a roztahané, naplněné spoustou scén o ničem. Přišlo mi to vážně jen jako zfilmovaná divadelní hra o několika dějstvích, kde se skoro nic neděje. Viola Davis byla jako vždy úžasná a její postava dávala filmu nejvíc, její emoce a rozpoložení mi přinášely příběh daleko víc než bezedně charismatické vystoupení Denzela Washingtona. Jinak to na tak dlouhý film bylo příliš prázdné a s poselstvím, které nedokáže svoji délku ospravedlnit a skoro určitě zaručuje, že pokud se něco takového diváka osobně víc netýká, bude se nudit poměrně dost. |40%| ()

FanKalEl

Intenzívny filmový (divadelný) zážitok ktorý má v sebe všetko čo by mal obsahovať kvalitný celovečerák. Humor, emócie, napätie (hlavne v tom ultra-rýchlom scenári zo začiatku) a hlavne nezabudnuteľné herecké výkony. Denzel Washington ukázal, že má skutočne ambiciózny herecký talent i v staršom veku. Mňa ten film dostal a naplnil viac než npr. taký manchester by the sea. (89%) ()

Hpatrik

Natočeno podle divadelní hry, ale od samotné divadelní hry se to příliš neliší. Téměř celý film se odehrává na jednom místě, a je tu plno dlouhých hlubokosáhlých dialogů, které jsou sice dobře napsané a výborně zahrané, nicméně děje se toho velmi málo na to, aby u toho člověk udržel pozornost více než dvě hodiny. Takže výsledné hodnocení/dojem se bude pravděpodobně odvíjet od toho, do jaké míry máte rádi či neradi divadelní hry. ()

dalziel

Hlavný hrdina Troy je hrozný pošuk s veľkou hudbou s nekonečným prúdom blbých rečí. Aspoň , že postavil ten plot. ()

tranquill

"Je na živu, je zdravej, musí si najít cestu sám, jako já, nikdo ho nebude věčně vodit za ruku..." Rodinné, poněkud depresivní, drama. ()

Likan7

Mám takový filmy prostě rád. Komorní dramata z maloměstského prostředí, nebo z tehdejších dob, kdy to bylo všeljaké jen ne dobré. Ploty jsou přesně takovým filmem. Denzel tu režíruje sám sebe a předvádí svou klasiku, tedy kvalitní klasiku. Pokud bych měl ale někoho opravdu vyzvednout, tak by to byla Viola Davis, která za tento fantastický výkon dostala i ocenění ze všech největší. Takhle bych si představoval slovo "precizní". Pokaždé když promluví, zastiňuje i samotného Denzela. Naprosto právem dostala Cenu Akademie. Ploty rozhodně nejsou velký film, film se odehrává v jednom baru, domě a na zahradě rodinného domku, ale jeho příběh je silný, a to je nejdůležitější. Je pak o to větší škoda, že film si nedokázal zachovat kvalitu první poloviny, protože jak víc se blíží konec, film se trochu motá na místě a ani "šok" v poslední třetině tomu nepomohl. ()

Dave Lister

Film jsem neviděl, ale souhlasím s Mirekem, ohledně rasistických kreténů, jako jsou LIVINGDEAD a RedAK. Tací by neměli mít prostor se vyjadřovat ve veřejném prostoru. Ve většině skupin a platforem, by takoví leťeli okamžitě. Nechápu, že ČSFD takové projevy toleruje. Tyto nenavistné projevy nepatří ani sem, ani do slušné společnosti. Film jsem ohodnotil čtyřmi, protože bez toho bych nemohl zveřejnit tento apel. Mám Denzela rád, takže je to rozhodně relevantnější, než komentáře těchto idiotů. ()

hero_bk odpad!

Povinná nominace, protože jsou všichni herci černí. Jinak je to film o nejnesympatičtějším chlapovi na světě, který podvádí svoji ženu, chová se k vlastnímu synovi jako zm*d a neumí mluvit o ničem jiném, než o fotbale. Nemá řidičák, ale když ho nechtějí pustit řídit, tak kříčí "rasismus". Když ho vyhodí ve 40 z baseballové ligy, tak křičí "rasismus". Když nedostane lepší práci, než jako popelář (protože 15 let seděl), tak křiči "rasismus". Já myslím, že to přesně vystihuje mentalitu černých. Pokud nechcete jít spát pořádně znechucení, tak se tomuto filmu obloukem vyhněte. ()

CaladanChmur

Chápu komentáře těch co to nepobrali...a to je bez urážky k nim.. jako filmová záležitost je to trochu náročné pro většinu rychlodiváků...a to opravdu myslím bez urážky.Nicméně pokud opravdu chcete sledovat to jak se hraje... či vnímat plynulost scénaře....neváhejte,....nehledejte pointu.. nečekjte nějaké razantní obraty a zlomy v ději...jen se nechejte unášet něčím co nebývá k vidění pokaždé. A ostatní...buďte fér a nekřivděte něčemu jen proto,že se tam nestřílí...nešuká a nejsou GCI záběry.Pro mě výrazné překvapení....moc se mi to líbilo...Je to spíše divadelní záležitost na plátně...ale pokud trochu vnímáte krásu i mezi řádky.. tak tady jí je spousta od začátku do konce... 100%... jinýmy slovy chápu hodnocení 3*** ale pokud to někdo označí jako odpad..měla by mu být odebrána možnost hodnotit na ČSFD.. velmi dobrý komentář.. castor ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Kecání, kecání a kecání. Prospělo by zkrátit dialogy, vynechat ty zbytečné a zaměřit se více na téma. Ve zkratce - zajímavá nuda. ()

mac000

Poprávu nominace na Oscara za herecký výkon pro oba hlavní protagonisty. D. Washingron dominuje celému dramatu, které postupně graduje od konverzačního debatování kamarádů, povídaček mezi milujícími manželi a rádobyvýchovnými poučkami otce synům až z vypjatým okamžikům stavícím v potaz nejvyšší životní hodnoty i smysl lidského života jako takového. Jediné mínus je až příliš viditelný divadelní původ příběhu, který se film v podstatě nesnaží zmírnit či upravit. Všech pět herců v hlavních rolích si roku 2010 zahrálo své role v obnovené divadelní premiéře předlohy - divadelní hry Augusta Wilsona v New Yorku (D. Washington hrál ve 114 reprízách). Autor hry A.Wilson byl sám černé pleti a sám začal práce na ilmovém přepisu hry. Zemřel roku 2005, avšak scénář stačil dokončit. ()

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara