Někdo staví ploty, aby lidé nemohli dovnitř a někdo proto, aby nemohli ven. 50. léta, Pittsburg. Bývalý nadějný baseballový hráč Troy Maxson (Denzel Washington) se snaží zaopatřit rodinu ve světě, který mu klade jednu překážku za druhou. (Magic Box)

Tft

Na Fences jde hodně poznat, že jako předloha posloužila divadelní hra. Pokud vám nevadí dvě hodiny povídání (ovšem zajímavého, vtipného a dramatického povídání) film si náramně užijete. Danzel Washington a Viola Davis si dokonce v té divadelní hře zahráli, takže není divu, že do svých rolí skvěle zapadli i ve filmu. Je to velká výhoda i pro Denzelovu režijní stránku, je vidět, že tohle dílo je jeho citová záležitost a tak nám ho podáva s jistotou, jasnou vizí a poselstvím. Hodně to celé stojí na dialozích a hereckých výkonech, oba tyto prvky jsou velkými pilíři filmu a poctivě ho drží. Rodinné drama o odhalování démonů minulosti i přítomnosti jednoho černošského popeláře z Pittsburghu. 75% ()

vyfuk

Oscars 2017: No takže... sakra. Jsem teďka tak rozhozenej, že ani nevím jak se k tomuto nějak korektně vyjádřit. Předem se asi sluší říct, že jsem film ani nedokoukal. Nevydržel jsem ani do půlky. Prostě materiál, který vás obohatí asi jako vás obohatí skluz po nějaké té hnědé hmotě na mokré letní silnici. Až tak jsem mimo mísu. Na filmu je hlavně zábavné to jak sám ani neví co se sebou. Prvních asi dvacet minut hlavní postavy ani na chvíli nezavřou hubu a kecaj o takovejch kravinách až z toho bolí koleno. Příběh se absolutně nikam neposouvá a je to celý jeden velký nekonečný příběh. Neustále zavalen dialogy, které byly totálně o ničem jsem paralyzován totální ztrátou času. Pokud tento film získá jedinýho Oscara, tak to bude ztráta sošky, pro někoho kdo si ji opravdu zasloužil. Jediná hvězda za to, že esteticky to vypadá hezky. Jinak je to definice katastrofy. To mi ti Oscaři teda pěkně začínaj. ()

JustMeeKatie

Po zhlédnutí tohohle filmu mě napadla jediná otázka: "Proč se Denzel nepodíval na film Pochyby?" Film Pochyby byl taky natočený podle divadelní hry, ale tam byste to nepoznali + se jedná o opravdu kvalitní film. U Fences zjistíte, že je natočený podle hry nejspíš po první minutě filmu, kdy Denzelova postava mele pantem a je k nezastavení. Takhle se to prostě dělat nemá. Film je plný nudných dialogů, které jsou o ničem. Dobrých a zajímavých scén je tam opravdu jen pár. Navíc film trvá přes dvě hodiny, což je docela úmorné. Na druhou stranu tu člověk vidí aspoň solidní herecké výkony. Palce držím hlavně Viole, která byla úžasná už ve filmu Černobílý svět a Oscara by si zasloužila! Denzel zde taky nebyl špatný. V mých očích sehrál takového otce parchanta - smím-li to tak říct. Ale pokud mám Fences ohodnotit celkově, pak musím říct, že tu jsou daleko lepší filmy než je tento. ()

drackula

Ak sa človek prehryzie prvou polovicou, začne to mať naozaj grády a rozbehne sa herecký koncert Denzela a Violy Davis. V závere niekoľko skvelých zvratov. Oplatilo sa počkať na druhú polovicu. 80% ()

JohnSmith

Možná zbytečně dlouhé, nicméně herecký koncert Denzela Washingtona, který ztvárnil snad nejnesympatičtějšího člověka ve své kariéře. Rasistický, sebestředný, sobecký, zpátečnický ožrala. Druhou perlou je Williamson a jeho šílený bratr hlavního "hrdiny". ()

Fisek

Rysy divadelní hry se nezapřou, ale filmu to příliš neškodí. Není totiž moc filmů, které ve mně dokážou nabudit ten bájný pocit, kdy se ponořím do sledování a proberu se až při závěrečných titulcích. A vzhledem k tomu, že nám kamera dovolí nahlédnout pouze do domu a na dvorek, překvapuje mě celková výprava, jak Fences dokázalo vytvořit dobovou atmosféru. Avšak postavy víc než dostatečně vykompenzovali omezené prostory. Jakoby hlavní role byla ušitá přímo na míru pro Denzela Washingtona. Ihned od prvních momentů jde z něj strach a přesně tak má působit. Aby se vám zaryl pod kůži, abyste se báli slyšet jeho kroky po schodech… Bezpochyby jeho nejlepší práce za celou kariéru. Každá scéna začínala nevinně a já nikdy nevěděl, co můžu očekávat. Viola Davis mu hezky sekundovala, ale spíše bych vyzdvihl Mykelti Williamsona. Oh boy… umí tenhle pán hrát… Tihle dva mě z celého filmu nejvíce oslnili. Fences je perfektní drama, které má k dokonalosti ještě trochu cesty… nicméně jen stěží si dokážu vzpomenout a vypíchnout na filmu něco negativního. ()

Soweek

140 velmi nudných a upovídaných minut, které jsou pouze pro nejotrlejší. Naštěstí má film co říct, příběh se točí kolem témat, kterým se svým způsobem nevyhne nikdo z nás. ()

sedm.1

Ploty lze označit především za Washingtonův nekompromisní tah po cenách, ze všech filmových festivalů, co se kde konali. Ta jeho touha po ocenění tu je znát z každé scény, každého gesta, každého slova, stejně tak jako všem ukázat a dokázat, jakým skvělým režisérem, a zároveň hercem je. No, nicméně pro diváka je každopádně nejpodstatnější, bez ohledu na Denzelovi tvůrčí ambice, jak se mu ta celá jeho práce povedla, a zde musím určitě konstatovat, že podal na obou frontách velice přesvědčivé výsledky. Jeho režie je pevná, výrazná, jdoucí si sebejistě za svým, ovšem zároveň i bezohledná vůči divákovi, který může silně znejistět především v scénách dlouhosáhlých monologů, dialogů, kdy mnoho slov padalo jen pro efekt, ovšem zásadního a smysluplného toho příliš nepřinesli, čímž se pak v těchto scénách, odehrávajících se především v první třetině filmu, záludně vkrádali pocity nezáživnosti, podstatné ovšem bylo, že po hlavním dějovém zvratu se tyto pocity prakticky zcela vytratili a zůstali už jen skutečně emočně silné a vypjaté momenty, pramenící právě jen ze skutečného Washingtonovo filmařského umu. Sázkou na jistotu pak bylo i obsazení, kdy herci podali vesměs velice působivé a přesvědčivé výkony, díky kterým zde vše též působilo daleko přirozeněji a emotivněji, a co se stylu, vizuálu a atmosféry týče, Washington se držel divadelní předlohy zuby, nehty, což ve výsledku znamená, že jsem od dob Trierovo Dogville neviděl názorněji a důsledněji převedenou divadelní hru do filmové podoby a na rovinu musím přiznat, že mě to velmi oslovilo. Washingtonovi tu šlo zkrátka po celou dobu v první řadě o kvalitu, které nakonec dosáhl velice vysoké úrovně, zároveň je ovšem i nutné podotknout, že zde filmové umění dostalo dominantní přednost před filmovou zábavou, čímž určitě nejde o podívanou pro masy. ()

DavidS.

Denzel jako tyran, co nezavře kušnu...Obával jsem se, že budu sledovat další čítankový příběh utlačovaných afroameričanů, ale Fences není o rasové nerovnosti a jeho výpověď nespočívá ani v tom, že hrdina je černoch...To jsou jen zástupné atributy, protože Fences jsou primárně o rodině, otcovské zlovůli a zatrpklosti...Divadelní základ se nezapře...Herci precizní... ()

Michalechal

Takhle nudný a dlouhý konverzace jsem ještě neviděl ... po 10 minutách jsem to přetáčel kupředu a pořád to pokračovalo a pokračovalo, až jsem to vzdal. Hvězda za aspoň za Denzela. ()

kolemjdouc

záměr zvýraznit rasovou stránku která měla být stěžejní - ukázat těžký a ne jednoduchý život černochů v té době - záměr dobrý,lidé by neměli zapomínat - ale celkově mi to přišlo jakoby rozpačité.Ale byl to příběh jednoduché rodiny kterých byly tisíce o jejich boji o místo na slunci.Denzel mě překvapil, poprvé jsem u něj měla pocit, že neví jak s rolí naložit ()

orkadimenza

Denzel hraje dobře, ale hraje postavu takového kreténa, že mě iritoval celý film. Kdyby se rozdávaly Zlaté Maliny za nejhorší filmovou postavu, tak Troy Maxson by letos jednoznačně zvítězil. Nebýt toho je Fences celkově o hovně, protože celý děj jsem si v hlavě shrnul přesně do deseti slov a taky mě už v poslední době přestává bavit, když se ve filmu v první polovině nic neděje a v té druhé se snaží režisér pouhopouhým přidáním příběhu dohnat ztrátu. Jediné co stojí za to jsou herecké výkony, ale co jiného taky čekat od divadelní hry. ()

Paldiny

Súhlasím, oplatí sa počkať. Film je takou návštevou u starých známych, hlavne si nepokaziť renomé, tváriť sa bezstarostne a vtipkovať (a rozprávať!) za každú cenu. Lenže ako sa minú všetky témy, väčšinou neskoro večer, alebo pri rannej kávičke, začínate rozpoznávať čo boli vtípky a čo malo hlbší koreň. Tí, s ktorými ste sa minulú noc bavili rázom hľadáte spoločnú tému, vychádzajú na povrch škriepky a maska pred svetom začína byť viac priesvitnou, takže aj optimálna domácnosť sa už nemusí javiť v takých ružových farbách. Film Ploty je najmä o bežných ľuďoch, akí nie sú vyslovene zlí či dobrí, sú to ľudia s chybami, ktorí vychádzajú buď z prežitého, alebo sú ešte len plní snov a očakávaní. Zaujímavý prírastok do kolónky dráma aký neprináša jednoznačné odpovede a aký si našiel svoje útočisko v skvelých protagonistoch a vyspelej réžii. ()

filipvrbik

Velmi zajímavý snímek, ve kterém se ovšem více namluví než udělá... I tak je to ale herecký koncert Denzela Washingtona ( lterý si to i sám zrežíroval) a Violy Davis, která mu zdatně sekunduje. Že je scénář podle divadelní hry vůbec nepřekvapí, celé to tak působí a prakticky celý film se odehrává v jedněch kulisách. Celkově se jedná o zajímavý pohled na 50. léta 20. století v na předměstí Pittsburgu, i když se značně přemrštěnou stopáží...70% ()

smetyl

Fences jsem si pustil jen z toho důvodu, že se snímek dočkal nominace na Oscara. Už od začátku jsem se ale obával, že se budu akorát tak pekelně nudit. A přesně tak to dopadlo. 139 minut dlouhý dialog, jehož filozofický přínos bych tak nějak dohromady sečetl na nulu. Příběh černošské rodiny z 50. let plný keců, keců a ještě jednou keců by se dal zkrátit na nějakých 15 minut a hodnotil bych to daleko lépe. Takto se akorát stanete obětí naprosto zbytečně roztahaných dialogů, které vůbec nic nereflektují a z nichž jsem se dozvěděl tak akorát, že podvádět manželku není úplně super (wow) a že se černoši měli v Americe 50. let hůř než bílí (to jsem taky doteď nevěděl). Jediná nominace s kterou souhlasím je ta, pro Violu Davis. Ta si svoji roli odmakala opravdu skvěle a ani bych se nedivil, kdyby oscarová soška skončila v jejích rukou. Denzel Washington mě taky bavil, ale zároveň mě jeho postava neskutečně chvilkama štvala, což asi neměla. Sečteno podtrženo, pokud Fences sebere La La Landu sošku za nejlepší film roku 2017, ztratím jakoukoli důvěru v Akademii. ()

janeke

Uťahanosť ani divadelná kulisovitosť mi nevadili, práve naopak. Kľudne by som na to šla pozrieť aj do divadla. Veľa sa tam toho povedalo, aj pokričalo, napriek tomu toho veľa ostalo aj v tichu, medzi riadkami. Je to krásna komorná dráma o nešťastí, šťastí, fľaške džinu a rastúcom plote. Aj fľaška, aj plot sú zo začiatku nenápadné figúry, no nakoniec zohrajú kľúčovú rolu.. Predsa len by som trocha stiahla intezitu hereckého výrazu, zdalo sa mi, že tie preexponované fejsy sa až tak na kameru nehodia. ()

Klajnik

Mám rád komorní filmy. Tvůrci jsou nuceni věnovat péči dialogům a dialogy jsou něco, co si dokážu užít, pokud jsou dobře napsané. Konverzace mezi postavami něco znamenají a celkově na mě film dělal dojem. Líbil se mi ten hnědý vizuál - to je zkrátka barva, která ve filmu dominuje v prostředí města, na dvorku, v omítce domů či v obličejích celého obsazenstva. Chápu, že někoho mohla srát postava Denzela Washingtona. Není to taťka, kterého bych chtěl, ale jakožto charakter dává filmu rozměr. I přes tohle všechno nemá film sílu, aby diváka vyloženě strhnul, nebo alespoň mě nezasáhl v srdíčku. Možná kdyby byl kratší a upřednostnila by se linka otec/syn, tak by konec mohl mít sílu za předpokladu, že by finální dialog s Violou Davis a jejím synem byl vybroušenější. Šlo to uchopit lépe, ale i tak jsem za film rád. ()

barteca

Výborný scénář, herecký koncert. Otázkou je, zda si doslovná adaptace divadelní hry nezasloužila více filmového ducha. ()

djfun

Dal bych 4*, ale vzhledem k tomu, že tady pár pseudointelektuálních vemen, co vědí o životě lautr hovno, dalo "odpad", dávám hvězd 5. Možná, že se tu sem tam tlačilo oscarově na pilu, možná... Ale je mi to fuk, tohle je kurva život, a pokud vám to nedocvaklo, neni podstatný, jestli bílejch nebo černejch... ()

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara