Černá napínavá komedie Alfreda Hitchcocka o tom, co všechno se může stát, když se bohatá žena rozhodne najmout podvodníčka a falešnou spiritualistku, aby našli jejího nezvěstného synovce. Bruce Dern a Barbara Harris se zde představí jako mazaný pár švindlířů snažící se obrat starou lady o pěknou hromádku peněz tím, že najdou jejího ztraceného dědice (William Devane). Mezitím zlodějský klenotník (Devane) a jeho krásná přítelkyně (Karen Black) unesou řeckého rejdařského magnáta kvůli výkupnému. Všichni se tak ocitají v nezastavitelném kolotoči záhad, vražd a chaosu, ve kterém se střídá napětí s báječnou zábavou. (oficiální text distributora)

ddf76

Mistr Hitch se rozloucil velmi kvalitnim filmem. Scenar je velmi dobry. Ustredni ctverice taky dobra. Velmi dobre zahrala Barbara Harris roli spiritistky. Aspon, ze posledni film Hitchcocka vysel na DVDcku. Pro fanousky Hitchcocka povinnost :) . ()

Tumáš

Řekl bych, že když se Hitch rozhodl natočit tento film, udělal dobře! Zasmál jsem se a ani chvilku jsem se nenudil. Herci nejsou okoukaní, nevím, jestli je to dobře nebo špatně, ale celkový dojem je značně nadprůměrný a srovnání se staršími mistrovými špeky klidně snese. Kvůli tomu, že možná nedosahuje kvalit Psycha či Vertiga nebudu tomuto zaprášenému klenotu ubírat hvězdičky na hodnocení. Tento film jasně převyšuje dnešní brak, kterému mnozí dávají 4 nebo 5* a to, že by mistr mohl eventuelně natočit lepší film ještě není pro mě impulz k tomu, abych snížil automaticky bodovou škálu z 5* na 3*. Ti, co Hitchcocka nemusí, ať si od mého hodnocení odečtou 1*. ()

vtelenie

91% - videl som toho od Hitchcocka dost, ale toto je velmi nedoceneny film - z videneho zatial najlepsi. Uz viem kde sa mohli inspirovat Coenovci, Jarmusch a Tarantino. ()

J.Bohumil

Poslední Hitchcockův film je ryze zábavnou napínavou detektivkou s neutuchajícím humorem a to i v sebevypjatějších scénách. Jízda porouchaného automobilu serpentýnami je střihovou skladbou dovedena k dokonalé působivosti a vede k stoprocentní spoluúčasti diváka. ()

IdaHutt

Nekonečně nudné, nekonečně dlouhé, nekonečně těžkopádné... Ani se mi nechtělo věřit, že tohle natočil sám velký Mistr! Inu, všichni stárneme... ()

Biopler

Začiatok pôsobí rozpačito čo to len bude za film od Hitcha... o špiritistke? Ktorá ťahá peniaze či vysokú odmenu od starej dámy, ktorá je už jednou nohou v hrobe? Potom sa premostí na druhú líniu príbehu, ktorá sa už odohráva za tmy, aby sme počas sledovania narazili na výmennú odovzdávku kdesi na čistinke blízko lesa, ktorá je snímaná ešte za stmievania s celkom dobrou viditeľnosťou - jasná chyba. Potom sa film rozbehne a celkom baví pátraním dvojice po synovcovi, aby sa to zabilo pripečenou jazdou auta bez bŕzd z kopca, ktoré proti zákonom fyziky zdoláva množstvo zákrut, mieri do protismeru, vždy sa vyhne oproti idúcim autám a čo je najhoršie - trvá to nechutne dlho. Navyše je to snímané otrasnou zadnou projekciou, ktorá nič nepridáva už beztak prepálenej akcii. Oslí mostík pre pokračovanie príbehu sa navodí skrz vytáranie tajomstva vdovou rovno po pohrebe. To mám, milý Alfred, toto zožrať? Rejža to mohol vyžehliť len hercami, no tu sa jedná skôr o sklamanie. Všetci do jedného sú nevýrazní a nie je prítomný ťahúň. Najviac sa mi páčil Devane, ktorému úlisná rola predavača klenotov najviac sadla. Suma sumarum, pri Hitchcockovom poslednom filme sa nebudeme baviť o majstrovskom epitafe, skôr o jednohubke vhodnej na nedeľné popoludnie. ()

HawkeyP

Globálně vzato se jedná o docela slušný thriller, ovšem v porovnání s ostatními filmy "Mistra napětí" je to dosti průměrné. Zřejmě nejslabší Hitchův film. ()

_aandyy_

Krásné /rodinné/ drama s okouzlující kamerou, zápletkou, hlavními hrdiny i špetkou falešného tajemna, ze kterého se nakonec vyklubalo tajemno nefalšované. Navíc se zde objevuje i zajímavá kriminální zápletka a trochu i sonda do mezilidských vztahů. Takového Alfreda Hitchcocka mám opravdu ráda! Škoda, že tento film byl jeho poslední... ()

Marat

Film se mi líbil tím, že jsou zde prolnuty dva děje, ale konec je nějaký bohužel uspěchaný. Do půlky filmu jsem byl celý očekávání, ale začalo to rychle upadat. Ale nechci tím říct, že film je špatný, jen je prostě průměrný. ()

Ernie_13

Velice pohodová skôr komédia nepostrádajúca originalitu, o ktorej by som síce nepovedal, že ju natočil Hitchcock, nebyť jeho mena v titulkoch resp. jeho tieňa vo filme. ()

u

rozloučení s filmem Alfred Hitchcock natočil film s hvězdným obsazením,a to že je to krimi komedie,která postrádá nějakou slavnou scénu,jako ostatní mistrovy filmy,je úplně jedno. Jo,jeedna scéna je k zapamatování a to ta,kdy hlavní hrdinové jedou serpentinami bez brz. ()

pollstro

Poslední režisérský počin samotného mistra, který je s obrovskou trpkostí obtížné sledovat, jelikož nemá v rámci osobité tvůrčí schopnosti s Hitchcockem takřka nic společného. Stejně tak jako většina filmů v jeho pozdní režisérské kariéře připomíná i tento film kdejaký obyčejný thriller ze 70. let, a opravdu z těží lze spatřit, či objevovat aspekty, které by okamžitě evokovali dokonalou schopnost nadčasovosti a dokonalosti. O úctyhodné zakončení kariéry se v rámci možností jedná, ale každý dobře obeznámený obdivovatel ví, že kdyby Hitchcock ukončil svoji kariéru Ptáky, jedině tehdy by se jednalo o dokonalou filmografii. Z každého záběru, postavy, rozboru, způsobu vyprávění a vedení divákovo pozornosti je velmi znatelné, že dochází mistrovi dech. ()

ALchemik

Stejně se mi tenhle film líbil. Dvě nezávislé linie, které se sbíhaly do jednoho bodu a různě se proplétají byla dobrá zábava, až na ty pseudospiritistické scénky (ale tak to asi mělo vyznít). ()

Atron

Moc dlouhé a schematické. Vyzvednout můžu snad jen scénu, jak se auto řítí z kopce bez brzd a Barbara mu šlape do ksichtu a škrtí ho kravatou atd.. Tady jsem viděl, jak si z toho Mistr dělá srandu a to mě potěšilo. ()

Chung

Rodinné spiknutí sice na první pohled vůbec nevypadá jako Hitchcock, ovšem témata, se kterými pracuje, jsou jasně hitchcockovská. Spíš než o komedii jde o odlehčený thriller s několika vtipnými scénami (což vlastně není natolik nepodobné mnohým režisérovým klasickým opusům). Možná, že by ale bylo pro tentokrát lépe, kdyby se film přiklonil více na jednu či druhou stranu. První půlka nepůsobí úplně svěže, ale to se časem jen zlepšuje a před koncem se dostaví i pěkný kus napětí a ve výsledku ty dvě hodiny utekly docela příjemně. Přesto film působí tak trochu dojmem, že má neustále podřazeno. Škoda taky toho neuzavřeného příběhu bohaté tetičky hledající ztraceného synovce. — Jeden z nejvynalézavějších režisérů všech dob svou kariéru završil filmem, který sice zdaleka nedosahuje kvalit jeho nejslavnějších hitů, ale který má (na rozdíl od staršího Topazu) pod kontrolou, a který divákovi přinese na konci alespoň částečné uspokojení. ()