Columbo: Prázdný rám (TV film)

• Česko

Inspektor Colombo: Zrádné otisky

Columbo: Suitable for Framing

Columbo: Prázdny rám

Krimi / Drama

USA, 1971, 72 min

jeden z prvních "Kolombů", které u nás v 70. letech dávali. pro mě (společně s dílem Vražda podle knihy) naprostá klasika, a přitom moderní detektivka. uplatňuje se zde typický columbovský syžet: divák od začátku ví, kdo je vrah, a zároveň se zdá, že se vrahovi (alespoň částečně) daří předstírat, že je muzikant (což je mu ovšem nakonec houby platné). tenhle scénář přes kopírák ale může po mnoha dalších pokračováních otrávit tak, že člověk tak nějak automaticky začne fandit Columbovým protivníkům (něco jako "Tom a Jerry efekt") jaké plyne pro zločince z tohoto dílu ponaučení? máte-li na rukou rukavice, nezanecháváte žádné otisky(21.1.2012)

Ten romantický začátek jsem vždycky obdivoval - starší pán hraje na klavíru, s úctou vstoupí mladý muž a naslouchá lahodným tónům. Pak vytáhne ruku z kapsy a podívá se na hodinky, a než člověk stačí domyslet, proč má na rukou rukavice, vytáhnu druhou s pistolí a klavíristu zastřelí. Nevím, jestli v seriálu začal některý díl tak rychle. Pak už ovšem nastoupila klasická práce padoucha, který spolu se spolupachatelkou udělali všechny kroky, aby je nedopadli. Vše je ovšem marné, protože přijíždí Columbo a svými všetečnými otázkami - „Nechám vám odposlouchávat telefon, nevadí to, že?“ - začne pracovat na padoušské psychice. Dobrá byla scéna s modelkou, ta fakt pobavila... :-) Velice povedený díl. 5 hvězdiček - 100%.(8.7.2016)

Opätovne jeden z menej zapamätateľných dielov, ktorý ma zaujal obvykle dobrým finále a obsadením Kim Hunter, ktorú som od Planéty opíc nemal možnosť vidieť. A i keď si Columbo s prstami priloženým k čelu na odchode náhle nespomenul na niečo nepodstatné, ostatné atribúty od odevu, cez trvale prítomnú cigaru až po prekvapujúcu nevedomosť kontrastujúcu s brilantným uvažovaním a vymýšľaním ľstí, ktorými usvedčuje páchateľov.(21.4.2017)

Opět za pět hvězd. Staré díly Columba, mají prostě skvělou atmosféru a nikdy se mi neokoukají. A tento díl není výjimkou. Vrah - znalec umění Dale Kingston vše provede tak, jak chce a plán mu vychází, ale jen do chvíle, než se setká s Columbem a ten hned při prvním setkání nahlodá jeho vysoké sebevědomí. Kingston začne zmatkovat, udělá spoustu chyb a v závěru ho poručík usvědčí způsobem vskutku originálním a dech beroucím.(23.11.2009)

Vynikající díl, kde je padouch opravdu důkladný. Vlastně je důkladný až moc a je s podivem, že mu to tak dlouho prochází. Navíc je díl vygradovaný dějovým zlomem - zmatek s motivem vraždy - asi v polovině, dále skvělou scénou s paní domácí a vrcholem je poté finále, které je opravdovým bombónkem, nejen pro fanoušky.(30.3.2006)