Columbo: Prázdný rám (TV film)

• Česko

Inspektor Colombo: Zrádné otisky

Columbo: Suitable for Framing

Columbo: Prázdny rám

Krimi / Drama

USA, 1971, 72 min

Díl, který mi utkvěl v paměti díky nečekanému závěru. Vrah se vše snaží hodit na svojí tetu (doktorka Zira z Planety opic). Vše má dokonale promyšleno, ale hrubě narazí. Vše zkomplikuje Columbo, který se v průběhu dílu dotkne obrazů, o něž v celém díle jde. Záporák tvrdí, že se Columbo dotknul obrazů právě teď před ním ...jenže Columbo vyndá ruce z kapes a má na nich rukavice a vrah rázem sklapne. Jen mě mrzí, že nebylo nic zmíněno o druhé vraždě.(19.3.2011)

Jeden z těch nejvydařenějších dílů. Pachatel je elegantní, snobský, takový jaký má v Columbovkách být. Vražda je velice dobře naplánovaná a celkově průběh vyšetřování vůbec nepřipadá na obvinění skutečného pachatele. Až v závěru poručík Columbo vraha odhalí perfektně úderným důkazem, po kterém pachateli opravdu zmrzne úsměv ve tváři. Paráda.(30.3.2006)

Ten romantický začátek jsem vždycky obdivoval - starší pán hraje na klavíru, s úctou vstoupí mladý muž a naslouchá lahodným tónům. Pak vytáhne ruku z kapsy a podívá se na hodinky, a než člověk stačí domyslet, proč má na rukou rukavice, vytáhnu druhou s pistolí a klavíristu zastřelí. Nevím, jestli v seriálu začal některý díl tak rychle. Pak už ovšem nastoupila klasická práce padoucha, který spolu se spolupachatelkou udělali všechny kroky, aby je nedopadli. Vše je ovšem marné, protože přijíždí Columbo a svými všetečnými otázkami - „Nechám vám odposlouchávat telefon, nevadí to, že?“ - začne pracovat na padoušské psychice. Dobrá byla scéna s modelkou, ta fakt pobavila... :-) Velice povedený díl. 5 hvězdiček - 100%.(8.7.2016)

Zpočátku jsem byl tímto dílem zklamán. Provedení vraždy bylo uděláno velmi chytře, ale ústřední dvojice byla tak hrozně nesympatická, že jsem se v první půlce možná i nudil. Ovšem po druhé vraždě, kdy už vrah zůstal sám, se epizoda rozjela a nebýt toho špatného výběru herců a toho nemastného začátku, možná bych dal i pět hvězdiček. Vše navíc zachraňoval český dabing, v této epizodě jako vždy vysoce kvalitní! Vrah se snažil mít tak dokonalý plán, až to nápadně přeháněl a závěrečné odhalení (a Columbo s rukavicemi) bylo zase jednou perfektní. Skutečně, být první půlka lepší a mít to lepší herce, mohl to být jeden z nejlepších dílů. Ještě k dabingu - opět na Nově Petr Haničinec.(15.10.2007)

Vynikající díl, kde je padouch opravdu důkladný. Vlastně je důkladný až moc a je s podivem, že mu to tak dlouho prochází. Navíc je díl vygradovaný dějovým zlomem - zmatek s motivem vraždy - asi v polovině, dále skvělou scénou s paní domácí a vrcholem je poté finále, které je opravdovým bombónkem, nejen pro fanoušky.(30.3.2006)