Čistokrevní

• Česko Čistokrevné zlo (více)

V dokonalých domech s bazény s azurovou vodou a trávníky zastřiženými snad manikúrními nůžkami v Connecticutu žijí podivné bytosti: sociopatky a autistky s vražednými sklony. Týnejdžerky Amanda a Lily se kdysi přátelily, pak se rozešly, a teď matka Amandy zaplatila Lily, aby Amandu (která nožem zabila svého koně), trochu „socializovala“. Po počátečním odmítnutí se mezi dívkami rozvíjí silné pasivně-agresivní pouto: Amanda s diagnostikovanou poruchou osobnosti učí Lily, jak napodobovat city (které jí samé scházejí) – například plakat na povel. Supernadaná Lily má opačný problém, je příliš citlivá, a přitom nesmírně soutěživá: momentálně má velký problém se svým nevlastním otcem Markem, bohatým idiotem, který se k ní chová jako k nevítané přítěži, kterou získal ke své trofejní manželce. Amanda se Lily jednou zeptá, jestli ji někdy nenapadlo, že by ho zabila. Tato myšlenka zapustí rychle kořeny... (TV Nova)

Maximilianus

Postavy sa mi páčili a boli zahraná podľa môjho názoru dobre. Príbeh jednoduchý a nijak originálny ale film dokázal udržať moju pozornosť po celú dobu a páčil sa mi. 6,9/10. ()

Neuge

"Fucking evil children". Jedna pošahaná náctka potká druhou pošahanou náctku, puclíky do sebe zapadnou na nesprávných místech a v tu ránu je zaděláno na mord. Režijní debut natočený s naprosto neuvěřitelnou jistotou - statické záběry i free-floating kamera se co do práce s prostorem a geometrií scén občas až nebezpečně blíží Fincherovským kvalitám. Banální příběhový konstrukt je velmi umně zabalen v chytrých a přímočarých dialozích dvou (pro mě) velkých hereckých nadějí. Boží minimalistický soundtrack a fajnová Hanekenovská tečka. Nezávislé překvapení roku. ()

Clark_Kent

Chvílema se to tvářilo zajímavě, ale hodně to klame. Celkově dost nudnej a pomalej příběh, kde vidíme dvě unuděný a vysoce rozmazlený kamarádky. Umělá a příšerná až otravná nuda. ()

GameboyNES

co to zase kuja bylo?! Filatelistková dyzkuse puberťaček o pečovinách. Kdyby si tam aspoň holky osahávaly čevabčiči.  Nebo vyráběly šlehačku. Anča nám postupně zabředává do větších a větších sraček :( At3mis je hnusná jak orangutan s plastikou Enesta Borghina. ()

Cannonball

Na detaily a obrazy zamerany sposob rezie dodava priemernym dialogom a pribehu celkom iny rozmer. Ano, keby to trvalo o pol hodku dlhsie tak by ma to asi zacinalo aj stvat ale nestalo sa tak 7/10. ()

Scanerior

Nejprve bych rád řekl, že tento film byl milým překvapením a nečekal jsem, že uvidím náhodou takto povedený film, který na mně v ukázce působil spíše jako podivný horor. Spoiler děje: První kapitola představuje dvě hlavní postavy s osobitými charaktery, a to trochu zvláštní Amandu a slušně vystupující Lily. Nebo jsou snad věci opačně? Postupně se rozvíjí jejich zajímavé přátelství a představuje se i další podstatná postava, kterou je nevlastní otec Lily Mark. Lily ho nesnáší a Amanda dostane nápad, který spustí hlavní událost děje. Druhá kapitola se více věnuje dříve nepředstavené temné stránce Lyli a nápad od Amandy začíná nabírat obrysy. Naopak Amanda se chová lépe, i když nápad pořád spíše podporuje. Představuje se také nová postava Tima, který se ukáže být užitečný pro Lyliin plán v další kapitole. Nebo tomu tak nebude? Třetí kapitola se zabývá provedením plánu za nedobrovolné pomoci Tima, který je ale dost rozumný na to, aby z něho i přes jisté riziko ustoupil. To Lyli dopálí, a tak se rozhodne jednat sama. Poslední čtvrtá kapitola uzavírá dějovou linku včetně dokončeného plánu. Nakonec se ještě dozvídáme osudy postav. Konec děje. No a konečně i nějaké to hodnocení, ke kterému jsem se téměř nedostal. Postavy jsou zajímavé a představení dobra, která se nakonec ukáže jako zlo je perfektní. Ačkoliv má film 92 minut, tak je tu dostatek děje a celkově mi to prostě nějak zrovna sedlo tou náladou a především pozoruhodnými charaktery všech hlavních postav. ()

Arigato

Velice zvláštní film o narcistických tendencích vymykající se zaběhnutým standardům, který nemusí sednout všem a na který je potřeba mít patřičnou náladu. Thoroughbreds staví hlavně na dialozích dvou sociopatek. Suchý, místy až černý humor v rychlých výměnách, které mi naprosto vyhovovaly a u kterých se člověk mohl někdy zasmát nad naprostou absurditou. Tempo je trochu pomalejší a film je do samého konce nepředvídatelný. Vrcholná scéna je až mrazivá, za to ale geniální. Nevíte co přesně se děje, ale máte dostatek informací k velmi podrobné představě, jenže si stále nemůžete být zcela jisti jak to vlastně dopadlo, než se přesvědčíte na vlastní oči, a přesně to všechno umocňuje celý zážitek. Po úplně poslední scéně už jen můžete položit otázku sami sobě – kdo byl nakonec citově imunní? Olivia mě dost mile překvapila a její výkon neměl chybu. Anyu zbožňuju a ani tady mě nezklamala. Její schopnost minimalisticky vyjádřit emoce je prostě vynikající. Antona Yelchina bude rozhodně velká škoda, i on mě zde poměrně bavil. ()

BrusVejn

Zaujímavý malý indie film s nádhernou kamerou. Bohužiaľ je aj plný rádoby umeleckých záberov kde sa minútu pozeráme ako sa postava potápa pod vodou alebo si čistí zuby. Takýto typ záberov nie je ani pekný ani zaujímavý, je iba nudný. Vyvrcholenie filmu docela fajn, ale následná záverečná scénka nič moc. Pozrel by som si ale od režiséra trošku svižnejší film, talent má určite. ()

ciskova

Po shlédnutí filmu jsem si říkala jestli jsem psychopat já nebo opravdu oni. Pomalu táhnoucí se děj se strašnými zbytečně se táhlými scény a záběry mě místy občas decentně uspával. Celkový nápad a koncept filmu není vůbec špatný, ale Finley bych řekla, že to malinko odflákl. S jednotlivými scény by se dalo si mnohem více pohrát, ale na to tady máme jiné chlapce viz. starý, dobrý známý Stanley Kubrick.  Kdybychom se na to dívali z psychologické stránky, role psychopata není ztvárněna v podání O.Cooke a A.T .Joy zas tak ohromně mizerně, ale Anya ze sebe umí dostat mnohem lepší výkon.  Na roli psychopata si myslím, že se člověk po herecké stránce dokáže vyřádit až až…. Děvčata mě tedy celkem zklamala. ()

vinducha

A hlavní cenu za největší psycho bábovku v kategorii do 18. let získává ...  Tak nevim , jestli Amanda , které bych večer v temné ulici dal peněženku , aby mě nechala projít , nebo Lily , která je vychcaná jak srdíčko ve sněhu. Komedii bych v tom určitě nenašel , ale psycho drama je to slušné. ()

lineker

Zřejmě snaha o ártovou sondu do duše dvou asociálek, která sice trošku pokulhává z hlediska vývoje, nicméně má slušnou mrazivou atmosféru, které napomáhají i obě dvě hlavní herečky. Důkladnější scénář mohl film vyšvihnout o dvě patra výše. ()

VsetkoVsade

Po skončení filmu som mal pocity zmiešané asi ako skinhed, ktorému pred obedom začnú v žalúdku nečakane vyhrávať cigáni. K postávam slečny Taylor-Joy sympatie obvykle nechovám, krv mi pila predovšetkým v poslednej sérii Peaky Blinders, to však ešte nie je dôvod, pre ktorý by ju nános kozmetických prípravkov z piatich salónov krásy nemohol zmeniť na platonickú sporiteľňu citov mužského publika. Priznávam bez mučenia, keby sa mi jedného dňa pošťastilo stretnúť ju povedzme u nás v bare, kde by si u mňa v čase najväčšieho zhonu bez hanby vypýtala nabíjačku na iPhone, neodbavil by som tú nejapnú požiadavku bezradným pokývaním hlavou, ako to robím vlastne pri všetkých požiadavkách zákazníkov, miesto toho by som si bez váhania stopol prvého testrala a letel jej po ňu cez sedmoro hôr a sedmoro dolín do najbližšieho AppleStore. V role vyštudovanej manipulátorky s vražednými sklonmi jej zdatne sekunduje Olivia Cooke, ktorú by ste mohli pokojne pristihnúť, ako vám zoškrabáva lak z nového kabrioletu nožíkom na koberce a ona by vás do pár minút s ľahkosťou presvedčila, že ide o jedinečné umelecké dielo, ktoré o pár dekád nadobudne astronomickú hodnotu, takže vy by ste si napokon iba rezignovane vzdychli a spýtali sa jej, či honorár môžete vyplatiť aj kartou, alebo berie výhradne iba hotovosť. Ešte dobre, že nemám nový kabriolet. Vlastne ani starý. A ani žiadne iné auto. Patrným sklamaním bol pre mňa obrat dejovej línie, kde vám pochmúrny tón príbehu s dialógmi plnými dramatických páuz po celý čas sľubujú gulervúce rozuzlenie, pri ktorom aj Texaský masaker vyzerá ako romantická komédia, to však režisér v záverečnej scéne iba nejasne naznačil, vďaka čomu mnohé repliky v predošlých scénach vyzneli naprosto samoúčelne. Treba mu však uznať, že jeho výtvor k podpriemerným rozhodne nepatrí. ()

VincentFunG

Tento film ma neskutočne bavil. Postavy sú fascinujúce, dialógy geniálne. Pomalé tempo vôbec nevadilo, človek má čas kochať sa dokonalou kamerou a hudbou. Musel som si to pustiť na druhý deň ešte raz. ()

peproch

Sociopatky? Autistky? Nafrněné? Jsou to naše dcery, kterým nerozumíme, žijí v hojnosti a nudě. posíláme je k psychiatrům a vezíme se s nimi do lázní, abychom nebyly samy a ony jsou schopné čehokoli. Je to komedie? Pokud si zahrajeme na bezcité, tak ano, Scénář je brilantně napsán. Kamera brilantně snímá. ()