Čistokrevní

• Česko Čistokrevné zlo (více)

V dokonalých domech s bazény s azurovou vodou a trávníky zastřiženými snad manikúrními nůžkami v Connecticutu žijí podivné bytosti: sociopatky a autistky s vražednými sklony. Týnejdžerky Amanda a Lily se kdysi přátelily, pak se rozešly, a teď matka Amandy zaplatila Lily, aby Amandu (která nožem zabila svého koně), trochu „socializovala“. Po počátečním odmítnutí se mezi dívkami rozvíjí silné pasivně-agresivní pouto: Amanda s diagnostikovanou poruchou osobnosti učí Lily, jak napodobovat city (které jí samé scházejí) – například plakat na povel. Supernadaná Lily má opačný problém, je příliš citlivá, a přitom nesmírně soutěživá: momentálně má velký problém se svým nevlastním otcem Markem, bohatým idiotem, který se k ní chová jako k nevítané přítěži, kterou získal ke své trofejní manželce. Amanda se Lily jednou zeptá, jestli ji někdy nenapadlo, že by ho zabila. Tato myšlenka zapustí rychle kořeny... (TV Nova)

Cedr

Místy zbytečně otravně utahané, místy zase překvapivě dokonalé svou neotřelostí. Hlavní hrdinky jsou fajn a normálně by film s přehledem utáhly, ale Anton Yelchin je přesto svou přítomností herecky těžce převyšuje. 75% za povedený storytelling/režii který/á se občas moc pěkně vymkne standardní drama-thrillerové šedi. ()

Tosi

Celý příběh na mě působil neskutečně uměle, takže tam herečka Anya Taylor-Joy s výrazem voskové figuríny pasovala jak prdel na hrnec. Děsivá nuda. ()

VanTom

Chápu, že se ve výsledku film chová stejně, jako jeho asociální hrdinky – (jedna) bez citů a (druhá) bez empatie. Poznávat je má něco do sebe, než začne bezemoční pomalost unavovat – zvláště ve druhé polovině, kdy holčiny přicházejí s (dosti stupidními) plány vraždy nesnesitelného otčíma. To už se sklouzává k chladné "indie" nudě, ovšem významově se tvářící. Zaokrouhluji nahoru za obě mladé herečky a poslední roli Antona Yelchina. ()

Kienast

Obě herečky v hlavních rolích jsou famózní a dialogy v první polovině filmu jsou vynikající, skvěle jim sekunduje i Anton ... bohužel ten film má hroooooooooozně pomaaaaaaalé tempo a ve druhé polovině jsem se přistihl jak se koukám častěji do mobilu. 5/10 ()

SpaceOdyseus

Unikatni film svou podivnou atmosferou, excentrickymi postavami a netradicne davkovanym dejem. Me to bavilo hodne, ale je mi jasne, ze fanousku to bude mit minimum. Tohle opravdu neni film pro kazdeho, ale kvuli Antonu Yelchinovi by to kazdy mel videt. ()

HonzysKISS

Podobných filmů na tohle téma existuje straně moc, ale tenhle je takový perfektní na odpočinutí. Velmi příjemně se na to koukalo. Podíval jsem se na to především kvůli Taylor-Joy, která byla nakonec ta nejvíc v pozadí, protože ostatní herci překvapili o dost víc. Jak už Cooke, Yelchin, tak i Sparks. Docela jsem na ně čuměl. Občas se mi líbila i hudba, místy dokázala vytvořit fajn atmosféru. Dal bych tomu spíš průměrné hodnocení. Přece jenom ten příběh mohl být víc smysluplný, ale ty herecké výkony tomu daly grády. ()

Asmodin

Vlastně ani nevím, jak hodnotit. Musím se přiznat, že tento žánr moc nesleduji. Na konci filmu jsem se jen nedokázala rozhodnout, kdo je horší jestli Lilly ne Amanda. Je škoda, že pro Antona Yelchina je to poslední role RIP. ()

Renfield

Pocitově dlouhé, zároveň však silně vtahující, čímž také z více úhlů pohledu zajímavé. Obě hlavní hrdinky jsou výborně zahrané, jejich dlouhé konverzace a pozvolná, za to jasně patrná povahová proměna baví. Vrchol filmu nastává s příchodem taktéž výborného Antona Yelchina, po němž děj směřuje ke z mého pohledu překvapivému závěru. Kamera trefně využívá nádherný interiér domu, v němž často hlavní hrdinky pronásleduje, aby vzápětí vystřihla parádní kompozici, jako je například vrchní záběr na gauč. Vlastně je takovým kontrastem k povaze Amandy a Lily. Neklidnou atmosféru dotváří zvuk společně s mrazivou hudbou, obojí zase výborně využito. Svým tempem náročnější film, který ale mluví hned úvodním dlouhým pohledem na koně, dlouhým a vtahujícím. 75% ()

petikacka

Tak totok jsem vážně nečekala. Spíš jsem si myslela, že mě to po půl hodině přestane bavit, ale vono ne...Naopak mě to neustále víc a víc vtahovalo do děje a víc a víc bavilo. Hudební podkres byl geniální a děj pro mě naprosto novátorský a velmi silný.  I přesto, že není ve filmu vidět jediný krvavý nebo hrůzný detail či záběr tak atmosféra je hodně hustá a postupně se pořád zahušťuje. Hlavní hrdinky to zahrály tak přesvědčivě, že jsem jim to sežrala i s navijákem. A měla jsem z nich husinu...Joo, být dítětem bohatých rodičů není vždy výhra a ne každý boháč má štěstí na normální děti. Prostě bomba od začátku až do konce! Za mě 88% ()

Sentido

Racio, emoce i katarze, aka když se umí kamerou vyprávět a když slova vložená hercům do úst jiskří, tak je i před plátnem dobře. ()

ink flo

Kdosi psal, že je to jako kombinace Amerického Psycha a Heathers. Což s přivřením očí celkem sedí, akorát by to musel režírovat Refn nebo Haneke. Je to příjemně pomalý a tíživý, i když místama mi to přišlo jako černá komedie. Velkej plus navíc za bezchybnej casting a badtrip avantgarda hudbu alá Zeitkratzer... ()

Bozvav

Na nějaký velký herecký koncert byly hlavníí hrdinky ještě poněkud nezralé, ale myslím, že obě se vydaly dobrým směrem. Jako celek maličko pomalejší, místy až nudné, nicméně jako celek docela ušlo. Minimálně jako ukázka toho, že psychouše fakt nemusíš první na první dobrou. za mne 50%. ()

Charlie84

Představu, že psychicky poznamenaná miliardářská mládež ve volném čase hraje šachy, pokouší se svépomocí utopit a zabít otravné příbuzné, úplně nesdílím. Ale jinak je tento film, jehož jméno si nejsem schopen zapamatovat, překvapivě svižný a místy až originální a to včetně závěru. Občasná odnikud se vyskytnuvší asi hudba sice působí, jako by vám náhle přímo do ucha bez zjevného důvodu houkala sova, mňoukala kočka nebo jiné zvíře vydávalo jiné nepravděpodobné zvuky, ale to je asi tak největší výtka. Překvapivě zabavilo. ()

PEZ

Celovečerná štúdia sociopatov, kde aj malý zlodejíček je vlastne oproti tomu chodiaca dobrota. Americké psycho pre teenagerov, aneb keď to nemá niekto v hlave v poriadku, nepomôžete si žiadnou argumentáciou. Vynikajúci prostredníček "high society", neskrývaná provokácia povchnosti a zároveň ukážka zatvárania očí pred nezvládateľnou mládežou. Aspoň to som si našiel v Thoroughbreds ja. Každopádne je to jeden veľký herecký koncert Olivie Cooke, Anya Taylor-Joy a ultra-talentovaného Antona Yelchina, pre ktorého to bol bohužiaľ posledný film v kariére. Je to strašná škoda, lebo aj tu ukázal, akým skvelým hercom bol. U mňa dobrá neobvyklá psycho-chuťovka. ()

tranquill

"Ale mozek je v pořádku, jen v něm prostě nejsou pocity, to ještě neznamená, že jsem zlej člověk, jen se musím trochu víc snažit, abych byla hodná..." ()

Eventyrer

Anya Taylor-Joy mala hrať Amandu a Olivia Cooke - hoci jej bezciťáčka vážne šla- mala hrať Lily. To je prvé čo si uvedomíte hneď na začiatku. Len strohé mimiky Anyi Taylor-Joy sú mrazivé a nezapadá do tak precitlivenej role, hoci ju taktiež zahrala dobre, plakala keď mala plakať, usmievala sa keď sa mala usmievať, ale mimo tieto hlavné mimiky toho veľa nepoužila. Pri Olivii Cooke máte pocit, že sa musí snažiť viac aby nedávala tie emócie najavo. Motív mladej Lily je tiež veľmi vágny a vlažný. Mne ako divákovi to nepripadalo dostatočné na to aby zabila svojho nevlastného otca. Dej nebol ani veľmi prekvapivý, skôr sa na to len dobre pozeralo. ()