Co na tom, že Rose (Allison Williams) je bílá jako stěna a Chris (Daniel Kaluuya) černý jako noc? Žijeme přece v jednadvacátém století, kdy je boj proti rasové nesnášenlivosti přece už dávno dobojovaný a na smíšené páry se skrz prsty nedíváme. Minimálně Roseini rodiče Missy a Dean jsou na Chrise od prvního momentu nesmírně milí. Vadí jim snad jen to, že si přítel jejich dcery tu a tam zapálí, ale to s barvou kůže přece nesouvisí. Psycholožka Missy dokonce Chrisovi nabídne, že ho jeho zlozvyku zbaví pomocí hypnózy. Byl by to ráj na Zemi, kdyby se dva zdejší černošští zaměstnanci nechovali tak podivně. A kdyby se zvláštně neprojevoval i další muž černé pleti, který během víkendu dorazí na návštěvu. Náznaků, že všechno není v úplném pořádku, postupně přibývá, a Chris se rozhodne vzít nohy na ramena. To, co následuje, překoná jeho nejčernější noční můry a všem divákům v kinosále připraví naprosto nečekaný a nezapomenutelný zážitek. (Cinemart)

Xmarc

Téměř perfektní thriller s hororovými prvky, které ale nepůsobily přehnaně, ani jako zbytečné na sílu implementované bububu, nýbrž celou atmosféru pěkně doplnily. ()

AmunRa

Neobvykle pojatý horor, kde nikdo není tím za koho se vydává a nic není takové, jak se na první pohled zdá. Dokonce ani ty rasistické narážky nejsou takové, jak to zpočátku vypadá. Rozhodně stojí za shlédnutí, ale těžko něco o filmu psát, aniž by čtenář recenze přišel o některé z četných překvapení. ()

Marcecek

Film som pozeral na 2x, neviem, či to má vplyv na moje hodnotenie, ale ako celok to celkom fungovalo, chcel som vedieť ako to skončí, nebolo mi to úplne jedno, napätie tam bolo, aj keď sa nič extra nedialo a aj ten koniec sa dal, také zadosťučinenie, celkovo spokojnosť. Pre mňa viac triler ako horor. 70%. ()

90125

X-tá varíácia už toľko krát videného a veľmi malá snaha vymyslieť niečo aspoň trošku nového. The Stepford Wives, Extreme Measures, Coma, Fleisch... zatrepeme, pomiešame, pridáme trochu módneho blackandwhite korenia, vyhajpujeme reklamu a máme takmer oskarový hit. Ešte tak v polovici sa Get out tvári ako pomerne zručne natočená paranoia, ale práve keď to má začať mať gule, to tieto orgány naopak úplne stratí a všetko je viac menej jasné. Žiadny twist, prekvapenie, či tajomstvo, alebo thrill. Čakal som ohodne inteligentnejšiu pointu, než akože uvidím neurochirurgickú operáciu najvyššieho rangu, ktorú uskutočňuje len jeden doktor bez pomoci, ani len bez anestezoológa. Na konci je film úplne v koncoch. Je úplne bez nápadu a úplne zbytočne plný násilia a zráža môj dojem dolu. 2 a pól *. 60 % ()

flyer.nick

Viděl jsem to až jako třetí Peeleho film, a je pravda, že je nejlepší. Má to originální nápad, vcelku i vybudovanou atmosféru, jen ty Peeleho mluvící hlavy co vám vše vysvětlí jsou i tady, i když proti třeba My je to minimální. Trošku mi vadila ta nevytěžená staha přidat do filmu i mystiku, která se tam párkrát mihne, ale vlastně moc význam nemá. (Proč mají na operačním sále krucipísek svíčky?) ()

Kritickej

6/10 Na ten hype, co to při uvedení kdysi mělo, jsem teda čekal větší bombu. Reálně ale dost rutinní záležitost, rozhodně lepší v první části, kdy jen čekáte, co se stane. Když jsem se to dozvěděl, byl jsem spíše zklamán. ()

Carlito1

První půlhodina nijaká, pak to bylo docela fajn drámo, pak přišel plotwist a pak přiblblej, předvídatelnej konec. Nebo já nevim. Nějak mi nesedl film jako takovej nebo jen styl Jordana Peela. ()

Venom

Jordan Peele je proste PÁN. Jeho tvorba je tak unikátne dobrá a odlišuje sa úplne od ostatných hororov. Páčilo sa mi že sa tento horor zaberá tematikou rasizmu a Jordan vďaka tomu dokazuje že v akom strachu žijú ľudia čiernej pleti v niektorých oblastiach. K postavám už od prvých minút a hlavne k hlavnej postave Chris si viete urobiť vzťah a zároveň už v prvých desiatich minútach o viete postavách všetko dôležité. Síce záporaci sa dali určiť hneď ako sa vo filme objavili no stále bolo zaujímavé sledovať postupné odhaľovanie ich skutočnej vnútornej osobnosti. Práca s kamerou a zvukom bola zvládnutá na jednotku pretože tento film vďaka tomu má vynikajúcu atmosféru a aj dobré jumpscary. Som veľmi rád že sa tento horror odlišuje od ostatných a neviem sa dočkať jeho ďalšej tvorby ()

J.CTORN

(spoilery) tenhle film skvěle ukazuje, proč se vyhýbat spirituálním médiím a hypnozím. Žel i dneska je spoustu lidí a sekt co díky těmto praktikám tohle dělají a je rozhodně důležitý o tom vědět a vyhýbat se tomu. Samozřejmě to ale neznamená že všechna náboženství nebo skupiny jsou špatná, to vůbec netvrdím, spíš jde o to, že někdy jsme těmto věcem vystavení a záleží jen na nás jak se k tomu postavíme. Protože žel i když je to jen film, tak tyhle věci se dost možná dějí, např. scientologie. Důležité je o všem se důkladně informovat z nejlepších a pokud možno oficiálních zdrojů. ()

Martin29

Chris jde na návštěvu k rodičům své přítelkyně. Nejvíce má obavu z toho jak ho příjmou jelikož on je černoch a ona bílá. Všechno, ale padá,když tam dojde a jejim rodičům nevadí naopak sami mají v baráku 2 černochy a i s ním mají vlastní plány. Na horor roku to zatím nevidím jelikož ještě je brzo soudit nicméně momentálně z těch hororů co jdou do kin zatím nejlepší. Optimálně je to 60 procent, ale za píseň z Hříšného Tance https://www.youtube.com/watch?v=WpmILPAcRQo a tu scénu na policejní stanici,která neskutečně pobavila tu 1 hvězdu přidám. ()

Morb

Hodně povedený režisérský debut. Přiznám se, že jsem polovinu filmu byl dost zmatenej a díky výrazu černýho služebnictva jsem se cejtil dost nepříjemně. Casting se vyloženě povedl a každý vstup komorné nebo zahradníka ve mě nechával "What a fuck" pocit. Trochu mi vadili klasické Peelovské vtipnovložky, který samotný o sobě mám rád, tady ale narušovali hutnou atmosféru, stejně jako celá postava Roda. Souhlasím s ostatními komentáři, že důvod výběru právě černochů byl dost nevysvětlený. Úplně v klidu na jejich místě mohli být hispánci nebo eskymáci a smysl by to dávalo stejnej. Každopádně film to byl dobrej, určitě ho doporučim. ()

cica

No dobre, nebolo to také zlé... Mne ani tak nevadila téma rasizmu, ktorá bola až príliš pritiahnutá za vlasy. Ja som sa akosi nevedela zmieriť s tými takými akože umeleckými vsuvkami a predvídateľným dejom. Príchod klanu bol takým deja vu - Martyrs. Ale zasa výborná časť zobrazujúca pomstu. Takže - neverte premileným ľuďom a jelene sú fuj! ()

Rrena odpad!

Totální blbost, u filmu jsem se spíš smála, vážně vyhozené peníze...ale asi se to dalo čekat v sálu kina asi tak 10 lidí a šlo vidět, že nudou jsme hryzali všichni. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Tvůrce Uteč a komediální Černé zrcadlo?

Tvůrce Uteč a komediální Černé zrcadlo?

03.07.2018

Jordan Peele má po svém debutovém hitu Uteč najednou plné ruce práce. Na jedné straně tu jsou projekty pro Amazon, dále jeho vlastní filmy pro studio Universal, a teď se čerstvě upsal epizodní sci-fi… (více)

Tvůrce Uteč míří do televize

Tvůrce Uteč míří do televize

07.06.2018

Amazon Studios obchodního magnáta Jeffa Bezose pokračuje ve své cestě k televizní nadvládě a po koupi práv na televizního Pána prstenů teď čerstvě podepsalo exkluzivní smlouvu s režisérem a… (více)