poster

Ani stín podezření

 • USA

  Shadow of a Doubt

 • slovenský

  Ani tieň podozrenia

Film-Noir / Thriller

USA, 1943, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MarekT
  *****

  Hitch opět boduje. Vynikající thriller o strýčkovi Charliem, který není úplně svatoušek a divák si jen říká, proč tomu tak je. Jak už jsem psal u Wilderovy "Pojistky smrti", tento na svou dobu revoluční styl vyprávění se mi líbí a zrovna tady je o to víc sympatičtější díky zvýšenému zájmu o dějovou linii.(24.5.2010)

 • Gazy
  *****

  Z hlediska příběhu to rozhodně není nikterak komplikovaná podívaná, jenže Hitchcock je prostě mistr svého řemesla a jako vždy dokonale graduje napětí a jen velmi pozvolna odkrývá karty, postupem času spouští opravdu hutnou psychologickou partii a hlavní hrdinku Charlie staví do skutečně nezáviděníhodné pozice. Vše dohromady to vytváří vynikající filmový zážitek, takový, který umí vykouzlit jen Sir Alfred Hitchcock.(23.7.2008)

 • Madison
  ****

  Na Hitchcocka mi tu chýba viac deja, viac zvratov, viac prekvapení a viac toho, pre čo milujem Psycho alebo Vertigo. V podstate ide o príbeh, ktorý v dnešnej dobe vyvoláva skôr úsmevné úškľabky, no i tak disponuje sympatickými hercami a fajn spracovaním. Hlavná záporná postava strýčka Charlieho drží film nad hladinou a milá je tiež vedľajšia romantická vsuvka so zamilovanou neterou a nedôverčivým detektívom. 70%(29.7.2010)

 • jojinecko
  ***

  Dobré krimi, ktorého najväcšou slabinou je zopár dost závažných nelogických miest v scenári a pár nezvládnutých scén, ako aj dlhší "rozjazd", kým sa nieco podstatné a zaujímavé začne diať. Hitch samozrejme nemôže sklamať, aj ked je vidno, že film je staršieho dáta a cítiť to aj na samotnom spracovaní.Herecké výkony dvoch hlavných predstavitelov sú skvelé, najmä Cotten v roli "strýčka Charlieho" nemá chybu... 3,5 boda(21.2.2006)

 • swed
  ****

  Standartně dobrý Hitchcock s několika mouchami. Příběh se odvíjí přímočaře a bez nějakých překvapivých momentů, také zde chybí nějaká geniální scéna, pro kterou by si mohl divák film zapamatovat. Naopak co se daří, je vykreslení vztahu strýc-neteř. Jeho vývoj by se dal označit za to nejpovedenější na filmu. Uznání si také zaslouží Joseph Cotten. Tenhle herec nepatřil k největším hvězdám Hollywoodu, ale jeho role vždy zaručovaly kvalitní divácký zážitek. Nejinak je tomu i zde. 8/10(2.4.2009)

 • - Jméno Charlie je ve filmu vysloveno zhruba 170krát. (Witta)

 • - Alfred Hitchcock příběh doplňuje slovy: "Říká se, že postavu matky ve filmu Ani stín podezření jsem vytvořil podle své vlastní matky. Mohu vám říci, že jsem to záměrně nedělal a ani bych si to nedovolil. Postavy mých filmů žijí vlastním životem a občas s nimi část života sdílím, a to dokonce snad i podstatnější část než s kýmkoliv jiným, včetně nejbližších členů rodiny.“ [Zdroj: Vždyt je to jen film] (Pavlínka9)

 • - Jako námět filmu zvolil Hitchcock krátkou povídku Gordona McDonella “Strýček Charlie“, která vychází ze skutečného příběhu masového vraha, který kvůli majetku zavraždil dvaadvacet bohatých vdov. [Zdroj: Vždyt je to jen film] (Pavlínka9)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace