Hrůza na jevišti

Tréma

Stage Fright

Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1950, 110 min

Pustí-li se Hitchcock do detektivky, nezbývá, než uznat, že jen málokodo umí její děj zašmodrchat tak dokonale jako on. Příběh je jen stěží předvídatelný, nepostrádá humor, napětí, vtipné dialogy ani překvapivou pointu, ale přitom divákovi neustále umožňuje mít o něm přehled.(5.12.2009)

Na Hitchcockův standard absolutní slabota. Scenáristická hříčka, kterámnohem víc preferuje „sranda-tón“ vyprávění než drcení dusnou atmosférou. Finále možná stylové, ale i to by si v případě zájmu zasloužilo temnější režijní přístup. Nudný Hitchcock. Od Sabotéra pro mě první a snad i poslední.(15.10.2005)

Zrovna dneska jsem měl náladu na nějaký starší nebo postarší film. Ne na hrůzy typu Madla zpívá Evropě, ale na něco decentnějšího. A když bylo v programu napsáno jméno Alfred Hitchcock, nemohl jsem jinak. Můj největší problém byl, že jsem televizi zapnul, když už film 15 minut běžel, takže jsem měl mezi postavama docela bordel. Naštěstí orientace se rychle zlepšila a film se mi i docela líbil. Byť budu mít ještě týden noční můry ze vzhledu Marlene Dietrich, určitě to stálo za to. Hitch jako kolemjdoucí rulezzz.(28.7.2007)

Filmový klasik a lže - no fuj! Ale nakonec mu tu podpásovku ráda odpustím... za dialogovou smršť v zábavném tónu, za tajemný svět divadla, vůni pudru, lesk kostýmů a třpyt padající hvězdy Marlene v totálním nasvícení... Žádná hrůza.(21.10.2014)

Stage Fright se po skvělém úvodu rozjíždí trochu ztuha, ale jakmile definitivně přejde do romanticko-komediálně-detektivní polohy, šlape výborně. Velmi dobrá Wyman, klasicky dramatická Marlene a moc fajn obsazení vedlejších rolí. Hitchcockovská druhá liga, ale pořád prima zábava.(17.5.2009)

• - Dcera Alfreda Hitchcocka Pat si ve filmu zahrála svou první roli v celovečerním filmu. [Zdroj: Vždyt je to jen film] (Pavlínka9)

• - Většina hereckého výkonu Irene Handi jako slečny Masonové, byla v postprodukci odstraněna. (Kulmon)

• - Předlohou filmu byla povídka Selwyna Jepsona s názvem „Muž utíká“, první z několika detektivek, ve kterých vystupuje soukromá detektivka Eve Gillová. [Zdroj: Vždyt je to jen film] (Pavlínka9)