Spojení Shaolinů

• Česko Napij se se mnou (více)

Banda zločinců přepadne statní úřad a zajme jednoho z jejich vysoce postavených úředníků. Hlavním důvodem je zajetí jejich vůdce, kterého chtějí dostat na svobodu výměnou za uneseného úředníka. Golden Swallow, která je zaměstnána ve stejném úřadu, je vyslána Guvernérem osvobodit svého bratra. V převleku za muže se setkává s únosci, kde poznává, že vyjednávat s jejich vůdcem Jadem Faced Tiger nebude snadné. Golden Swallow poté najde nového spojence v Drunken Cat a společnými silami se pokusí tuto krizi překonat. (Intersonic)

Kamkon

Zajímavé detaily, trefná hudba a skvěle vtipná a přesná postava Opilého kocoura. Jen prostředí a kulisy působí moc uměle. ()

Compadre

1966?? uf..starodávnej kung fu film, který bohužel nějak moc nenadchne.. Dokonce mi přišel až odfláknutej. Je to takový nepřehledný, šílený, dialogy mě nebavily (normálně je v klasických kung fu filmech ani nesleduju, ale tady to bylo fakt o hovně) a rvačky byly průměrný. Celkem zklamání. ()

JohnSmith

Akce je sice dost, ale není kdovíjak natočená. Sice je fakt, že film má již téměř padesát let a některé akční filmy jsou i dnes točeny stejným způsobem, což je smutné, ale i tak to nebylo nic světoborného. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "Give him the antidote."     Hodne naturalistická kung-fu snímka, kde krv strieka na všetky strany a ušetrené nie sú dokonca ani deti. Súboje sú pekné, celkom dobre sa na ne pozerá, tým sa ale pozitíva pomaly míňajú. Obraz sa mi príliš nepáčil, zdal sa mi farebne presýtený a občas rozostrený. Postavy ma tiež nejak zvlášť nezaujali, či už to bola trochu toporná Lastovička (Pei-pei Cheng, Nefritová líška z Tigra a draka (2000)), alebo ulízaný, slizký záporák bez charizmy (Nefritový tiger). Vďaka aspoň za Opitú mačku, bez neho by bol film až smrteľne vážny a nestál by za nič. Ak ešte môžem niečo vyzdvihnúť, tak výbornú pasáž filmu nasledujúcu po otrávení hlavnej hrdinky. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete.     "You must by tired of living." ()

Tomihiro

Film King Hua, který zažehl novou generaci historických bojových filmů. Hlavní hrdinkou je bojovnice (mladičká Cheng Pei-pei - Nefritová liška z filmu Tygr a drak), snímek se vyznačuje na svou dobu dynamickou kamerou, propracovanou choreografií a vrstevnatým scénářem. ()

Kolssteyn

I přes zajímavý námět se celý film vlekl konstantním tempem bez zvýšeného dějového tepu jak klidná hladina řeky. Mnohem větší újmu mu však způsobovaly nepříliš zdařilé bojové scény a záběry, které akci jaksi přehlížely, takže ze souboje nebylo nic vidět. Rozhodně jsem ale jinde neviděl tolik "bojovných žen" jak bylo chvilku ukázáno zde... :) ()

MickeyStuma

Klasický eastern, který mohl být klidně inspirací pro Sergia Leonea. Dlouhé dramatické pasáže, kde není rozhodující co se říká, ale co se právě děje a jeden hrdina v podobě bojovnice převlečenou za muže, která přijela sjednat pořádek a zachránit zajatce. Především síla obrazu táhne děj, jehož dokonalost mnohé předčí. Dále snímek obsahuje velmi dobře zpracované souboje, které jsou spojené s čínskými legendami, takže nejsme ušetřeni ani létání, velkých skoků a vůbec různých nadlidských výkonů. V tom je však krása tohoto žánru, která tu byla vyobrazena k naprosté dokonalosti. Snímek, který má mnoho svých nesporných kvalit. ()

MrMir

Spíše **+ Souboje nejsou tak promakané jako v jiných kunf-fu filmech s Shaolinskou tématikou. Nicméně Drunken Cat je tak cool, že zavinil jednu hvězdu navíc :o) Taky jsem nepochopil český název, který s dějem filmu příliš nesouhlasí (anglický název mi sedí víc - Come drink with me)...jde jen o prosté zneužití fenoménu Shaolin. ()

Jaromír

Nadprůměr vzhledem k ostatním karate filmům, ale stejně je to pořád obrovská ptákovina, které chybí velká porce děje, je tam ale pár srandovních scén, na které se vyplatí podívat. Půlka filmu je bohužel obrovská nuda a ta druhá je jedno obrovské klišé s lítáním na lanech a skákáním přes trampolínky s připitomělým výrazem na tváři. ()

bakulator

Na ten rok výroby je to vcelku slušná zábava s květnatým hudebním číslem uprostřed. Choreografie soubojů ještě za moc nestojí, ale vynahrazeno využitím značného množství polystyrénových kamenů ()

Trinculo

Tohle není vůbec špatné, seznámilo mě to s jedním žánrem, kde určitě mnohokráte ještě sáhnu a nechám se unášet. Opět je to víceméně šestákové kino :). Jde vidět, že příběhy fungují i s jednoduchými triky, ale je celkem škoda, že kung-fu Zlaté vlaštovky je poněkud lousy ! Herec hrající Drunken Cat je na tom o dost líp, ale o tohle v tomhle filmu opravdu nejde, tady jde o legendu o hrdinech a té to nevadí. ()

HKstars

Cheng Pei-Pei vám přišla do palic namlátit trochu klasiky, takže se usaďte lekce z klasických swordplay filmů právě začíná. V roce 1965 spustil King Hu stavidla revoluce, když do kin vypustil snímek Come Drink with Me. Nenápadný Asiat, který vystudoval uměleckou školu v Pekingu a krůček za krůčkem vyškrábal se v profesní hierarchii až na místo nejvyšší, svůj snímek natočil částečně jako poctu klasickým samurajským filmům (pokud jste je neviděli, bude vám snímek připomínat spíš westerny Sergia Leoneho), ovšem se silnou ženskou hrdinkou v hlavní roli. Zlatá vlaštovka (Cheng Pei-Pei) je ultimátní bojovnice, ze které mají strach všichni v okolí, tedy kromě banditů, kteří právě unesli jejího bratra, syna místodržitele. Není v tom jen honba za penězi, šéf desperátů, Nefritový tygr, by se chtěl s Vlaštovkou utkat a dokázat ji, že na chlapy prostě nemá. První duel v čajovně vyhraje naše hrdinka vysoko na body, ovšem na přesilovky stavěná není. Naštěstí se objeví věčně opilý tulák, který jí tajně pomáhá. Ve skutečnosti je to mistr bojových umění, který hraje přeci jenom trochu jinou ligu než hlavní hrdinka, i on sám se však bojí, že narazí na sobě rovného, konkrétně odvěkého nepřítele, opata místního kláštera, který se zapletl s bandity. Předem bych chtěl upozornit nadržence, že ačkoliv tu po sobě postavy hážou nábytek, nože a další životu nebezpečné věci a bitek je tu dostatek, Come Drink with Me není v tomhle ohledu nějak extrémně revoluční, protože jestli měl v něčem King Hu rezervy, je to natáčení akčních scén. Nijak dynamický střih, absence detailů, nejistá Cheng Pei-Pei, to je i pro mě osobně takový malý flíček na jinak extrémně povedeném filmu, samozřejmě musíme vzít do úvahy rok vzniku (1965) a v té době to byla nepochybně špička. Jenže filmy stárnou a jakkoliv Come Drink with Me dokázal zůstat svěží v ostatních ohledech, bitky už nevypadají tak přesvědčivě. Tak jsme si to vysvětlili a teď je na čase začít s pochvalami. Come Drink with Me vypadá tak trochu jako stvoření z jiného světa, protože King Hu při něm používá do detailu propracované interiéry, dynamickou kameru, výraznou hudbu (ta plní podobnou funkci jako při představení čínské opery) a z herců ždíme až divadelní výkony (opět paralela s čínskou operou), které výrazným způsobem pomáhají budovat atmosféru filmu. Už zmiňovaný duel v čajovně je se svou westernově napjatou atmosférou něčím, co v jiných old schoolech jen těžko uvidíte. Ani dnes není vizuální stránce filmu co vytknout a není divu, že z ní čerpali mnozí tvůrci v následujících letech (Ang Lee a jeho Tygr a Drak si vypůjčoval nejen z tohoho, ale i z dalšího Huova filmu Touch of Zen, Tsui Hark rovnou zremakoval jeho slavný Dragon Gate Inn). V dalších filmech se Huovi podařilo dopilovat i akční stránku věci, ale Come Drink with Me byl prvním velkofilmovým old schoolem a částečně vzkřísil tradici silných ženských hrdinek (a Cheng Pei Pei to tehdy při likvidaci nepřátel docela seklo). Je trochu smutné, že diváci měli na obdivování jeho filmů relativně málo času. Na začátku 70. let přišly filmy jako Chinese Boxer a pak samozřejmě Bruce Lee, což znamenalo dočasný zánik swordsplay žánru. Chrabré bojovníky s meči vystřídali mistři kung-fu, King Hu se každopádně postaral o to, aby se žánr se svými diváky rozloučil na vrcholu svých možností a jeho odkaz nezůstal díky dalším režisérům zapomenut. Dá se dokonce říct, že King Hu předběhnul svou dobu a měl štěstí, že mu v 60. letech bylo dovoleno točit za relativně velké peníze na propracovaných setech. 70. léta s nástupem kung-fu old schoolů zaznamenala jistý technický úpadek a hlavně neustále snižování rozpočtů ze strany Shaw Brothers (to také vedlo k založení progresivního Golden Harvest), choreografie a bojová stránka filmů sice pádila kupředu, nicméně po technické stránce (a mnohdy nejen té) filmy degradovaly (podívejte se na Huovy filmy nebo Brucovu Cestu Draka a postavte proti nim old schooly z let 1972-1977, neporovnatelné, i když samozřejmě existovaly i výjimky). Come Drink with Me (a další Huovy filmy) jsou tak nedocenitelnou možností jak vidět klasický, ale přitom velice snadno stravitelný wuxia film, tedy žánr, který nedávno objevil svět díky režisérům jako Ang Lee nebo Zhang Yimou. Silný příběh, silní hrdinové, silné emoce... přeci byste neřekli ne, a kdyby vás to přeci jenom napadlo, budete mít neopakovatelnou možnost vidět dvanáctiletého Jackieho Chana a Marse (stojí vedle sebe, Marse určitě poznáte) jako zpívající děti, které obklopují opilého žebráka na jeho tazích po hospodách. Kouzelné "cameo". 80% () (méně) (více)

Fill16

Klasický východní eastern z produkce Shaw Brothers, kterému velmi škodí český distribuční název, neboť zde se o Shaolinu moc mluvit nedá. Přesto je Come Drink With Me velmi zajímavou podívanou se skvělou (jak jinak) výpravou, zvláštním muzikálovým číslem Opilé kočky a dokonce s krvavými souboji, kterých je sice malé množství, ale zahřejí u srdéčka. Film je v mnoha případech nekompromisní, což je jedině dobře. Nicméně mi k dokonalosti a příjemnému zážitku ze sledování něco chybělo. A nově přidaná hudba v českém a maďarském dabingu je trestuhodná - podívejte se raději na původní znění. ()

Zofan

Evidentně kung fu v rukou herců, kteří se naučili pouze choreografii. Nevýrazné triky (čerstvě usmrcený protivník spadne do vody - to je znázorněno velmi zajímavě: herec padne polovinou těla pod zorné pole kamery a z obou stran trikaři chrstnou kýble s vodou - geniální), chvilkama až nelogický děj. Ale hraje tam dvanáctiletý Jackie Chan. Aspoň něco. ()

dispokd

když na to člověk koukne, tak má pocit, že to natočil soused, kterej se právě vrátil z hospody. Samozřejmě tento snímek omlouvá fakt, že je již přes 40 let starý. Každopádně zpočátku jsem měl pocit, že sleduji muzikál, poté tam snad při bojových akcí tancovali kankán a nakonec trumf z rukávu a to ve formě páry mě dostal. Jackie Chan tam asi někde držel někomu hůl, nebo zpíval sopránem v pěveckém sboru pod taktovkou opilé kočky. Nicméně, jak již tu zde napsal jistý Revanx, je to z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete. ()

Mordechai

Slušný film,ale někde se to až zbytečně natahuje,ale co na plat orientální kultura.... Jedna z oblíbených skupin Wu Tang Clan zde čerpala motivaci na svůj sound... ()

Swifft

Jako ostatní sem bohužel hledal Jackieho, ale nenašel... Škoda. Jinak na svou dobu dobrý film. Choreografie kung-fu trochu dost pobelhává a kamera na tom taky není nejlíp, ale jelikož je tomuto snímku už 45let, tak mu to nemůžeme mít za zlé. :) ()

cartyci

Sklamanie.Myslel som ,že odvodím si film od názvu ale čakal som boje Shaolinu ale miesto toho dva či tri súboje a kláštor par krát zahliadnutý.Bitky boli pre mňa strašne ale skutočne strašne naťahované.Kým sa neobjavil Feng Ku bol bol to podpriemer.Koniec však nepriviedol tiež moc nadšenia. ()