V zoufalé snaze utéci náhlé pandemii se Andy (Martin Freeman) a Kay (Susie Porter) schovávají na hausbótu s jejich jednoroční dcerkou Rosie. Stanou se ale oběťmi útoku, při kterém Kay zemře a Andy je infikován a zbývá mu jen 48 hodin, než se transformuje do jednoho z těch, kterým se tak dlouho snažili unikat. Andy se proto sám musí vydat na riskantní cestu k nalezení nového opatrovníka pro své dítě. (Eleazar)

stuntmanMIKE

No jo no... kratasy dnes toci kde kto... sam mam dokonca scenar na kratas, ktory som si sam namietol, vytvoril, sam si v nom zahram a sam si ho zrezirujem... A bude popici... taky som ja frajer. Problem vsak nastane, ked sa tento moj skvost bude pacit viacerym a po mne ako nadejnom reziserskom zazraku sa zacne ocakavat, ze moj genitalny vyron dokazem natiahnut na 105 minut !!! Sam budem vediet, ze na to nemam, no nakoniec sa presvedcim, ze preco nie ? a zacnem na moju kostru nabalovat "vatu", ktorou to akoze natiahnem. Ako to dopadne ? Asi takto jak tento film. Obzvlast, ked moj rozpocet na "celovecerak" bude rovnaky jak ten na kratas. No ale k filmu, ktory sa rozhodol mat posolstvo ako to uz v dnesnej dobe byva.... nasrat posolstvo aj do pornofilmu. A tak tu mame postapokalipticky flak "masa" odlezaneho pol roka na slnku, kde Bilbo Pytel ,vdaka svojej zene so zvedavostou simpanza, putuje krajinou s malym uskriekanym fakanom a mensim problemom s ocnou infekciou (zacne srat ocami, ked ho nakazil zvedavy simpanz v podobe jeho zeny). Putuje a putuje...az kym nenarazi na chlapa, ktory to ma ako jediny vo filme v hlave zrovnane. Ma nepriestrelny plan ako udrzat seba a svoju banku na sperma nazive. Na odputanie pozornosti totizto pouziva australsky druh ludoopa - priameho predchodcu dnesnych ludi - ktoreho zavrie v klietke a laka nan ludi, ktori seru tvarou. No...ale ako to uz v dnesnej dobe byva, treba zaujat jasny postoj a vyslat jasny signal, ze politicka korektnost musi pretrvat aj v case, kedy svet sko ho pozname skonci a radsej zdochnut ako sa vzdat multikulturnych hodnot. No a aby som dalej nespoileroval, tak si to radsej ani nepozrite. Akcia je imrvere mimo zaber...atmosferu to nema... ma to rozpocet mojho piatkoveho nakupu v Lidli a teda nikomu tuto kokotinu odporucat nebudem. ()

honajz2

Tu hodně slabou 3* dávám jen kvůli tomu, že jsou zde Aboridžinci - a to rozhodně ne samoúčelně. Ty jsem totiž nikdy v životě v žádném hororu (kor zombie hororu) neviděl a líbilo se mi, jak celou tu apokalypsu celkem klidně přežívali. Taky se mi líbila hudba, kamera a výkon Martina Freemana, ale jinak už nic. Námět samotný vystačí tak na krátký film (takže tu prostě není o čem vyprávět), ale rozhodně ne na skoro dvě hodiny (leda pokud by to natočil režisér, co má cit pro krajinu). Z čehož teda vyplývá, že mě to nudilo a hlavně teda v prostředku se to táhlo jak sviňa. Taky tam jsou nelogičnosti (když se mu nakazí manželka, promění se za pár hodin a když se nakazí on, tak to trvá pár dnů?), obecně je to celé strašně utahané a samotný závěr mi připadal poněkud kýčovitý. Nějaká atmosféra v tom ani nebyla. A to za tím fakt stojí Australané, kteří ve většině svých filmů prostě atmosféru mají, ale Cargo byla bohužel výjimka. Ale jinak jo, ty výše napsané klady tomu uznat musím. Hodně slabé 3* ()

bourec

Docela slušnej filmek,ta reálnost příběhu je na tenhle žánr dost vysoká,na konci mi bylo i trochu ouzko,a to děti nemám.Koukatelný v pohodě.60%. ()

SHI-SHA

Jsem fanoušek zombie hororů a Martina Freemana. Přesto mi tenhle film přišel naprosto úděsný. Postrádá základní logiku - postavy vlastně jen bezmyšlenkově chodí z místa na místo bez zjevného cíle a smyslu. A za ty bezmála dvě hodiny se vlastně nic nestane. Martin Freeman navíc hraje snad nejzoufalejšího a nejnemožnějšího protagonistu zmíněného žánru. Snad nic se mu nepovede a jeho rozhodnutí jsou opravdu level face-palm. A jeho hraní mi ke všemu přišlo poměrně bez emocí. ()

majo0007

Kto sa už prejedol otravného Walking Dead, toto je ideálny kandidát (s komornejším obsahom). Martin Freeman svojim chovaním niekedy pripomína Mrs. Beana, a to už je čo povedať do thrillerového žánru... ! ()

vnimatkrasu

Atmoška tu je. Chybí obsah. Premisa časově omezený cesty za nadějí je přitom moc fajn a psí pohledy Martina Freemana nepopiratelnej benefit. Kvůli scénáři bez napětí a zvratů se ale spíš než po pointě budete pídit po něčem jiným. Po tlačítku >> na ovladači. ()

Tosi

Procenty hodně podceněný film s charismatickým Martinem Freemanem, který umí dát filmu emocionální dopad. Nečekejte zombie horor, spíš jde o rodinné drama se zombíkama, kdy se nakažený otec snaží využít dvoudenní lhůtu na záchranu své malinké dcerky. Tempo je pomalejší, ale děj je přehledný a jeho poselství je jasné, všichni rodiče chtějí vědět, zda jejich děti budou v bezpečí. Tři a půl hvězdičky. ()

Mrkvič

Jiný pohled na apocalyptický svět plný zombíků. Rodinná idylka na parníku na klidné řece se brzy změní v boj o přežití. Ke konci sice putování otce s děckem začíná už být trochu natahované a nudné, ale pořád všechny ty emoce a rozhodnutí jsou dosti silné. Tak silné, že snad ani nebyl potřeba takový závěr. Hodně přitažený za vlasy s laciným dojením emocí. Ale přiznám se, že na mě to dojení vždy funguje a díky skvělému Freemanovi ho i částečně odpouštím. ()

Forsberg11

Až na skvelého Martina Freemana za veľa tento film nestojí. O nemŕtvych tu takmer vôbec nejde. Ich útoky sú len sporadické a málo desivé. Najväčšiu hrozbu snáď predstavoval ten austrálsky upotený vidlák Vic. Bohužiaľ len priemerná záležitosť, ktorá zapadne prachom rovnako ako množsvtvo iných novobobých zombie hororov. Aj kedˇ v tomto prípade sa o horore dá hovoriť len veľmi ťažko. 55 %!! ()

KoRner

Manželský pár, ktorý neviem ako mohol prežiť nákazu behá bez myšlienky hore-dole až nakoniec zistia, že majú aj potomka a mohli by sa správať zodpovednejšie. Dokážu to? - Je ľahšie si to prečítať, než tento film dopozerať až do konca. (SPOILER: Nie, jasne, že takí dementi pomrú a o decko sa bude musieť postarať malý indián, ktorého nájdu po ceste.) ()

Sayko

Vzhledem k velmi známému herci Martinu Freemanovi jsem čekal pořádnou podívanou, ale té jsem se nedočkal. Herecký výkon Freemana byl samozřejmě výborný, toho prostě žeru.. ale celkově mi film přišel takový, mdlý. O pandemii jsme se nic nedozvěděli a "zombie" se objevovali, když to rejža zrovna potřeboval. Příběh tedy utahaný, nic moc neříkající, ale výběr destinace na jedničku, jelikož pokud nemáš prachy na CGI města, zajeď do Austrálie, tam to vypadá vylidněně dobře. No, takový průměrný film, v kině by to byl určitě lepší zážitek. Znovu už bych se nepodíval. ()

Gogo333

Kraťas mě zaujal a tak jsem se těšil na celovečerák, o to víc, když tam hraje Freeman. Bohužel protažení na velkou stopáž nezvládli a film je utahaný a nemá pořádně co nabídnout. Zápletka s černouškem mi přišla zbytečná. Po filmu jsem si vzpomněl na The Road s Viggem a to je prostě jiná liga. Škoda nevyužitého potenciálu. 60% ()

Nethar

Pěkná atmosféra a film se zombíky, kde nejde o to jich zabít sto během dvou minut. Martin Freeman tradičně výborně. ()

Illy

4/5 Tak v kategorii zombie filmů se jedná o rozhodně netradiční příběh a zpracování a zároveň i v netradičním prostředí. Někoho určitě odradí pomalé tempo, ale já si to užil. ()

Raziel_cz

Nepamatuju si, že bych kdy viděl tak lidský zombie film. A to "lidský" myslím v pozitivním významu. Spousta jich je o lidském zlu, ale tenhle ukazuje především to dobré, a jestli někdo nepochopil, že to není horor, ale drama s přesahem, kde jsou oživlé mrtvoly jen manifestace mnohem aktuálnějších problémů, tak je mi ho líto. Krásně natočené, strhující, ze strany Martina Freemana výjimečně zahrané. Pro mě zatím absolutní letošní highlight. ()