Koe no katači

• Japonsko 聲の形 (více)

Ishida Shouya na základní škole šikanoval neslyšící dívku Shouko Nishimiyu až do okamžiku, kdy ji její rodiče přesunuli na jinou školu. Ishida si vůbec neuvědomuje špatnost svých činů, přijde o všechny kamarády a nakonec se sám stane šikanovaným. Všechno se ale změní na střední škole, kde se opět setkává s neslyšící Shoukou a snaží se napravit všechno zlé, co jí kdy udělal. Tím začíná jeho cesta k nápravě. (Gantai)

RoyBatty444

Emočne silná záležitosť, ktorá je trochu neprehľadná priehrštím postáv a ich nie celkom čitateľných reakcií. Realistické stvárnenie šikany a na naše pomery nerealistické výčitky hlavnej postavy. ()

poleno

!SPOLIERY! (možná, spíš drobné) Proč jsem se tomu vyhýbal? Tenhle film je naprosto úžasná věc... realistické, až to trochu bolí. Zdá se, že je na tomhle dílu mistryně Naoko Jamady všechno správně, vše je precizně provedeno, příběh průkopový, animace čistá, postavy lidské... nope, já si na všem něco najdu:D Ale postupně. Příběh má realistický motiv: šikanátor se stane šikanovaným. To se prostě někdy nějakému šulkovi stane, a až potom si uvědomí, že jeho jednání nebylo správné. Mnozí z těchto napravených šulků pak proplouvají životem jako normální občané, někteří se vrátí ke svým starým zvyklostem, ale není mnoho šulků (tohle slovo používám moc často), kteří by ze svého starého JÁ propadali depresím a snažili se minulost napravit. A přesně to se na Ishidovi cení, že se dokáže svým démonům minulosti podívat do očí. Na druhou stranu je slaboch, že nedokáže všechno hodit za hlavu a dál se k tomu už nevracet, soustředit se na budoucnost. Art a Animace je asi to, co mě potěšilo nejvíce. Takhle čistou animaci jsem u anime zatím nespatřil, střídání záběrů, kde jsou okraje obrazu mírně rozostřené, jindy je lehce roztřesená kamera (to dodává drobek realističnosti a živelnosti), jindy se soustředíme na páry nohou. Ta všudypřítomná symbolika a detaily jsou to, co tenhle film dělá výjimečným. Kdybych se nepodíval na rozbor oného symbolismu ve snímku, zážitek z filmu bych měl poloviční. Postavy... kurde, to bude horší. Takhle: 1) Ishida: Po celý film relatable postavou, ale jakožto středoškolák mi přišel hrozně nevýrazný (vím, má jakési trauma ze základky), což mi sledování výrazně nekomplikovalo, to vem čert. Štvala mě však jeho extrémní nerozhodnost. I já nejsem dvakrát rozhodný člověk, ale když už jsem k něčemu dotlačen, tak to prostě udělám. 2) Nishimiya: Hluchá dívka... hm? Mám dodat ještě něco? Okej... šikanována Ishidou a spol., pořád se omlouvá, je krajně roztomilá, zamilovaná do Ishidy... to je všechno. Jediná její vlastnost je to, že je neslyšící a je tak hodná, že se pořád omlouvá. Bavila mě? Moc ne, ale což, můj názor. 3) Ueno: Tu jsem si oblíbil nejvíc ze všech. Je to sice vedlejší postava, je ve fandomu kontroverzní, ale za to realistická a výborně napsaná. Všichni se snaží najít řešení problémů minulých společně, avšak ona to dělá pěkně po svém, přesně tak, jak se na "drsňačku" patří. Zároveň situaci vidí realisticky, pojmenovává věci trefně k nelibosti ostatních, uvědomuje si své chyby, ale dle mě nevidí smysl v tom měnit se, když jí v životě zatím všechno relativně vyšlo i s ohledem na její povahu. Nelze však popírat, že neudělala mnoho špatných věcí. 4) Ostatní: Zdá se mi, že vedlejší postavy tady jsou prostě lepší, než ty hlavní. Yuzuru, Nagatsuka a již zmíněná Ueno (i ta Kawai koneckonců) mají něco do sebe a myslím, že nevýrazným hlavním postavám (můj názor) sekundují víc, než zdařile. Hudba je geniální. V hlavě mi utkvěla především skladba ze sborové zkoušky na základce, to pronikavé piano. Shrnutí: Plnou palbu nenadělím z důvodů, které vyplývají z mé snad nejdelší a nejnepřehlednější recenze, kterou jsem zatím napsal. Rozhodně to zkuste, byť je to film, který je mainstreamem prosazován v žebříčcích, kam se podíváte. Doporučuji! 4*/80%/ () (méně) (více)

Flatron

Po dopozeraní koe no katachi, som si uvedomil, že som prežil jeden z najsilnejších zážitkov čo mi anime celkovo ponúklo. Úžasná atmosféra celého filmu nastúpila od úvodnej scénky a trvala až do záverečných titulkov. Už začiatok priniesol solídnu drámu, kde sme sa zoznámili s väčšinou postáv okrem Nagatsukiho, ktorý príde na scénu až o čosi neskôr. Konečne potešili aj hl. hrdinovia, ktorí boli zaujímaví a prial som im, aby vyriešili napokon každý tie svoje problémy, čo sa napokon vlastne aj podarilo. Príbeh postupne naberá na obrátkach a záverečných cca 30-40 minút je dokonalosť sama o sebe, naozaj japonci vedia veľmi dobre narábať s emóciami. Celá tá myšlienka Ishidovej nápravy mi zo začiatku prišla taká klišoidná, ale to ako to je všetko podané človeka priková ku stoličke na tie dve hodiny tak, že človek zabudne na všetko ostatné. Perfektný film s dokonalým príbehom, animáciou a veľmi sympatickými postavami, so zaujímavými charaktermi. 5* bez debaty. ()

LosMichal

Nádherný a krásny film :) Pri pozeraní som snáď prežil všetky možné emócie. Smútok, hnev, radosť, sklamanie,... A tak ďalej. Film v sebe ukrýva aj peknú myšlienku. Postavy sú skvelé a hlavná postava dievčiny je veľmi cute ^^ Tie dve hodiny mi ubehli ako voda a mal som nutkanie si to pozrieť ešte raz aj keď moje psychické zdravie po takomto žánry nebolo úplne fit. Zamrzí jedine absencia pusy hlavných protagonistov. ()

Lightning

Tak dnes jsem si dal anime den, a zkoukl jak Koe no katači tak Kimi no na wa. A musím říct že obě díla jsou parádní, zde mne vysloveně zaujala problematika, sebezničující myšlenky jedince, a že dobrota lidí je prostě dobrota lidí. Krásně se na to dívá, čas letí, postavy příjemné.. hlavní postavy pohledné. :-)) Emoce jsou zde jak na kolotoči, hněv, smích, pláč, a tak to má být. Jen tak na tenhle emoční zážitek nezapomenete. Musím hodnotit stejně jako Kimi no na wa. 6/5 * Obě díla jsou famozní. A určitě si je dám znovu. Kdo váháte zkoukněte. Příběh super. Soundtrack také. ()

IceFraud

Jedno z nejlepších anime posledních let. Je to velmi romantické, ale hlavně smutné. Já sám sem u toho brečel (a to sem neuronil slzu ani u Titanicu :D)! Pokud jste viděli Kimi no na wa a líbilo se vám to Koe no katači vás určitě nezklame. ()

LightBlue

Na tenhle počin jsem se dlouho těšil. Bohužel mé očekávání bylo trochu jinde a film mě nijak nadprůměrně nezaujal. Animace a hudba jsou skvělé, téma unikátní, ale to nestačí na víc než 3 hvězdy. ()

Darthorias

Niesom velký fanúšik anime filmov z velkého hladiska preto že mnohé znich su len vedlajšie príbehy alebo doplnkom toho daného anime ani sa velmi nepokúšaju zapadnúť do hlavného príbehu a tak ích nemusím pre mňa je to ako 90 minut jednej epizody anime ktorá ani nieje sučasťou celku a pozerám to zbitočne (ako fillery) preto sa anime filmom vyhýbam. Koe no Katachi som ani v pláne pozerat nemal , na internete začali byť ale také ohlasy ohladom kvality že som si nakoniec povedal OK až bude na internete z titulkami či už ENG alebo CZ či SK tak si film pozriem . A na moje vlastné prekvapanie som bol spokojný , naozaj to človeka primeje k tomu aby sa trocha nad sebou zamislel . Ten pocit ked ste niekho šikanovali sa s vami može tiahnuť a raz vás aj dobehne čo je tímto filmom myslím dobre ukázané , ale ja osobne tento pocit nemám kedže som nikoho nešikanoval skvor som patril k tím ktorých šikanovali . Samotný príbeh o tom ako hlavný hrdina sa snaží ospravedlniť a trochu odčiniť všetko to všetko čo spravil jednej spolužiačke je vysvetelný dobre , pretože vieme že to nie vždy ide jednoducho a objavuju sa potom dalšie problémy . O celkovej gíčovitosti niektorých scén sa vyjadrovať nechcem nie preto že s tím bolo niečo zle ale jednoducho preto že nemusím pozrite si film a uvydíte sami a vytvoríte si vlastný názor . moje honotenie 91% ()

Nyrahe

Tak toto bola nenormálne rozťahaná pekne vyzerajúca NUDA. Toľko kreslených sĺz a "gomenasai" som nevidela už pekne dlho. Sú 2 možnosti, buď mám skutočne srdce z kameňa alebo toto akože brnkanie na akože city čo ma má akože rozplakať/ohromiť (???) na mňa proste nezaberá. Moje asi najväčšie anime sklamanie vôbec. Keď už nič iné väčšinou ma japonci uchvátia aspoň dokonalým soundtrackom ale tu ani Ň. Naozaj netuším za čo tento film zožal také vysoké hodnotenie. ()

simple_Jurko odpad!

Takže, anime. Nemám rád anime ale vzhľadom nato že som nikdy nijaké nevidel tak som to "nemohol" vedieť. Tak ok, spolužiak mi povedal toto, že vraj budem aj plakať. Hm. Jediný smutný moment bol ako zhoreli ti peniaze. Ináč to boli 2 hodiny nudnej, strašne umelo na city pôsobiacej blbosti ktorá mohla mať aj 45 min. Asi prvý film pri ktorom som chcel aby všetci umreli. Možno by som aj dal jednu hviezdu za pokus o zachytenie skoro hluchého dievčaťa ale všetko ostatné to ťahá ma ten odpad. Pochopiteľne aby to mohlo byť tak dlhé tak tam muselo byť veľa nelogiky a náhody, aby sa stále dej kvôli nejakej blbosti pretiahol o 10 min. Sám som o pozeral asi týždeň, pretože to je strašne nudné a potrebival som prestávky. Postavy sa správajú nelogicky, len aby čo najviac psychicky zničili sledovateľa... (čo sa im pri slabších povahá možno aj podarilo, no ja som emociálnejší typ a nič) Čiže aby som to zhrnul, nepozerajte to, ja si tiež už len tak anime v živote nepozriem. ()

mp5991

Z mého pohledu aktuálně druhý nejlepší film a nejlepší anime (a to jsem viděl velkou část tvorby Miyazaki nebo v současnosti opěvované Kimi no na wa.) Z jednoduchého námětu vystavěli opravdu působivý příběh, kde se divák může opravdu výborně vžít do postav. I přes poměrně velkou délku si nevzpomínám na jedinou scénu, která by mi připadala zbytečná nebo moc roztahaná. Nejvíc se mi líbily postavy, jak charakterem, tak grafickým provedením, oproti jiným anime působí většinu času velmi přirozeně. Opravdu mě v tomto případě nenapadá, co bych mohl vytknout. 99% :-) ()

paveltommy

Při přemítání ohledně hodnocení se mi vybavuje Kimi no na wa. Oba tyto počiny ve mně zanechaly poměrně hluboký dojem, ale filmy jako takové se jinak moc srovnávat nedají. Příběh je úplně o něčem jiném, stejně tak jako emoce které Vás v tomto snímku atakují skoro pořád. Hudební vložka je skvělá po celou dobu, od začátku do konce, a vizuálně tomu také nemám co vytknout. Příběh o klukovi co ostatní buzeruje a šikanuje, dojede na to, a teprve až později si uvědomí co vlastně způsobil (řečeno velmi ve zkratce). Příběh o šikaně, pocitu viny, problematice ohledně odpuštění a také o samotě a opovržení. Krásně psychologicky pojaté, a líbí se mi že film není vůbec uspěchaný. Není tomu vlastně co vytknout, vlastně jenom konec by mohl mít trošku více interakce. Za mě paráda, 90-95%. ()

richie_darko

Tento film ma dostal na plnej čiare. Koe no katači je jeden veľký anime masterpiece. Príbeh je plný realistických ukážok depresií a ako ľudia bojujú s úzkosťou a slabým sebavedomím. A nie len to... Jedna z hlavných postáv - Nishimiya je totíž hluchá. A týmto sa príbeh aj zaoberá. Shoko Ishida, náš protagonista ju začne na základnej škole šikanovať a tým sa začína príbeh lásky a utrpenia. Je to naozaj obrovský masterpiece, ktorý spôsobil aby vytiekla nie len jedna slza. Nemám slov. Už teraz píšem veľmi chaoticky. Pre mňa celkovo 10/10!! ()

Raichu.Cz

Hodně smutné jak člověk trpí minulostí a chce se s tím vyrovnat a napravit svoje hříchy, Příběh je v tomhle hodně emotivní místo zdřímnutí jsem pečlivě sledoval se slzou v oku. Postavy s parádní psychologii, šikana je prostě znamení pekla toho co to začal... Hudba sedí parádně. Za mě nádherných 100% ()