Píše se rok 1918 a Německo se zmítá v křečích z prohrané války. Byly zveřejněny potupné podmínky versailleské smlouvy a každý správný Němec se stydí za to, že je Němec. A do tohoto všeobecného marasmu přichází do Mnichova desátník Adolf Hitler, mladý, opuštěný muž, člověk, který se po čtyřech letech v zákopech nemá ke komu a k čemu vrátit. Nemá rodinu ani přátele, nemá ani adresu. Má jen své malování, jemuž hodlá zasvětit celý život. A zdá se, že to není tak neuskutečnitelná představa. Protože galerista Max Rothman, který zanechal na válečném poli se svou pravou rukou i vlastní budoucnost malíře, jakoby v tom smutném, zahořklém muži rozeznal zvláštní, svébytný talent. Jenomže není sám, kdo se o tohohle člověka zajímá. A umělecký talent není jediný Hitlerův dar. Tenhle na první pohled nenápadný človíček má i schopnost zaujmout, přesvědčit, strhnout, zfanatizovat svým projevem dav. A tenhle talent v něm objevila armáda, která si dobře uvědomuje, že Německo balancuje na ostří nože. Že může stejně tak dobře padnout nalevo i napravo. A že je třeba využít každé možnosti k tomu, aby znovu jako Fénix povstalo z popela k árijské čistotě a velikosti.
Scenáristu a debutujícího režiséra v jedné osobě Meyjese inspiroval k Maxovi výrok Hitlerova přítele Alberta Speera: "Chcete-li porozumět Hitlerovi, musíte si uvědomit, že původně byl umělcem." Meyjese zaujala představa, že dějiny lidstva mohly být úplně jiné, kdyby se bylo ambicióznímu Hitlerovi podařilo prosadit se na uměleckém poli. Že jeden z největších masových vrahů se v prvopočátcích své "kariéry" mohl stejně tak dobře stát umělcem jako politikem. A že k rozhodnutí věnovat se výhradně politice jej přivedlo zklamání, které zažil jako nepochopený, neuznaný malíř. Meyes o tom říká: "Koneckonců, kořeny fašismu jsou vždy stejné: strach, zlost, závist a frustrace."
K mimořádně působivému vyznění filmu přispívají i vynikající výkony obou protagonistů snímku: Johna Cusacka v roli Maxe Rothmana a Noaha Taylora jako Hitlera. (oficiální text distributora)

cpt.Lynch

Zajímavé fikční dílko o bohatém galeristovi a Adolfu Hitlerovi, který lavíruje mezi kariérou malíře a politika. To vše na pozadí Německa zmítajícího se ve krizi po první světové válce. Místy je to pomalejší, místy mírně nudné, ale celkově koukatelný film 3,5* ()

blackJag

Koprodukční fabulace okolo započetí fanatické pouti Adolfa Hitlera. Taylor v roli mladého Hitlera není špatný, také Cusack potěší svým výskytem mimo obvyklý rámec, ale film jako celek vyznívá tak napůl. Často se jen táhne a poutavě působí jen v náznacích a závěru, který už měl ambiciózní parametry. 60% ()

LadyVader

Musím souhlasit s komentářem uživatele Deimos, dokonce jsem měla stejnej důvod proč na to koukat jako on, oblíbenou herečku Leelee Sobieski. Bohužel fakt moc prostoru nedostala. Ale dávám tři hvězdy, protože mně to dokázalo udržet vzhůru po odpolední šichtě, i přes úplnou absenci hudby. Jediný co mi dost vadilo bylo že si mladej Hitler psal všechno anglicky... ()

xaver

Notoricky známý, ale pořád zajímavý námět. Zpracovaný však dost nezajímavě. Chtělo by to režiséra s větší invencí. Snímek nezachránily ani dobré herecké výkony hlavních protagonistů. ()

wosho

Proč skoro všechny film s Adolfem Hitlerem, musí ukazovat toho darebáka jako uřvaného blbečka? Od tohoto filmu jsem si hodně sliboval. Už asi od poloviny 90tých let jsem o jeho scénáři slýchaval jenom samou chválu-samotný John Cusack se o něm rozptyloval, jako o nejlepším scénaři, jaký kdy četl. A co vzniklo? Hrozná slátanina, mixujíci minimum faktů a fabuluje nesmysly. Samotný Adolf Hitler po skončení války se zmýtal v nejistotě-jsou důkazy, že chodíval i na manifastace bolševiků. V žádném případě si ho armáda nevybrala jako řečníka, aby ji podporoval. On sám se stal špiclem policie a dohlížel a donášel na bavorské nacionalisty a tam vše začalo-ale nebudu tady psát výčet dějepisu. Film mohl být velice dobrou mistifikací, či dramatem o mládí toho zmrda. To by se však musel odehrávat s tímto tématem (Hitler coby zneuznaný umělec) odehrávat ještě před válkou ve Vídni!! Když opomenu obsahovou část filmu, tak co zbývá. Herci jsou teda nic moc. Od Jona Cusacka bych ani víc nečekal, prostě další jeho pohodová postava, byť s tragickým koncem. A Noah Taylor? Radči ani nemluvit, předvedl to co Robert Carlyle,či jiní-další uřvaný, upocený, odpudivý Adolf Hitler, co nemá ani krapek charismatu-aury vůdce, kterou ten zmrd měl.Pro mě bude asi nejlepším představitelem té píči s knírkem Bruno Ganz! Po technické stránce je film zcela průměrný. Ale to vánoční osvětlení na domech(Němci v té době neměli ani na chleba, ale na elektřinu ano :-)), či moderní zástavba mě pěkně rozesmály. Max je zcela nepovedeným filmem, a Menno Meyjes promarnil velkou příležitost. Opravdová škoda. ()

Pttak

Noah Taylor jako Adolf Hitler? Tak to podle mě nebylo moc dobře zvoleno. Vím, že jde vlastně o fikci, ale ve filmů je opravdu dost nedostatků, které mě hodně vadily a které ani jednoruký veterán s 1. světové války John Cusack alias Max Rothman nezachrání. Asi se na ten film dívám prostě moc z historického hlediska. ()

cherita

Potenciál nevyužitý až hanba. Žádná hlubší analýza diktátorovy osobnosti se nekoná. Tvůrci si vystačili s roztrušovaním odkazů na Hitlerovu budoucí kariéru. A ten závěr, který by v rukou jiného režiséra mohl být naprostá bomba, postrádá jakoukoliv gradaci. Ale já nejsem náročná. Stačí mi, když má John Cusack zajímavou roli (to teda má). A kromě toho, věty jako: „Hitlere, zvu vás na limonádu.“ hned tak v nějakém filmu neuslyšíte. ()

Akana

Se solidní řemeslnou zručností ztvárněná hypotéza o formování mladého Hitlera. Nevzrušivé, ale rozhodně zajímavé. Myslím, že dobře je tu zachycena ta sžíravá touha po uznání a obdivu, která nakonec Hitlera vehnala na už dobře známou cestu. 70% ()

Lyžař

Max je zcela odlišným pohledem na člověka jménem Adolf Hitler, než jsem doposud měl. Nevím, možná mi snímek jenom doplňuje pravdivé informace, možná je zde dost fikce. A abych řekl pravdu, ani mě to moc nezajímá. Celý film byl pro mě tak trochu utrpením. Způsob vyprávění mi není zrovna vlastní a myslím si, že u většiny se neshledá s porozuměním. Zato konec. Ach ten konec. Až na úplném konci mi došla myšlenka filmu. No a ta je dle mého názoru exkluzivní. Jenže bohužel - dle mého přišla pozdě. Nad tímto dramatem jsem již zlomil hůl několik dlouhých chvil předtím. A to i když musím uznat, že John Cusack je John Cusack a jeho herecké umění je bezva. Režie: *; Scénář: ***; Hudba: *; Herci: ** ()

waska

Co by bylo, kdyby Adolf maloval? To už se asi nedovíme. Trochu nudný a příliš plochý "fiktivní" pohled na "vzestup" jednoho z největších vrahů všech dob. ()

Arccos

Zajímavý pohled na Hitlerovy počátky. Nevím sice, nakolik jde ve filmu o fikci a nakolik o vystihnutí reality, ale ano, tak nějak to mohlo vypadat. (teda až na ty trapné anglické nápisy na plakátech, transparentech, tabulích... ach jo) ()