Fixed Bayonets!

USA, 1951, 92 min

• Chrustyn

Neznámý a slabý, papundeklový válečný film z dob korejské války. Veliká slabota.(12.10.2011)

Opět velmi pěkný snímek o válce v Koreji od Samuela Fullera sice o třídu horší než Steel Helmet, ale i tak se mi to líbilo. A scéna na minovém poli je skutečně mrazivá.(28.4.2013)

• dopitak

Nemám rád tyhle studiovky natočené na pár metrech ateliéru. Neměnné pozadí hor, neměnná obloha, spousta čoudu.___Hodně psychologický film, do kterého moc nezapadala napínavá scéna uprostřed minového pole. O dost horší než Steel Helmet stejného režiséra.(7.9.2008)

Pokud se vám líbila Steel Helmet, Fixed Bayonets vás nezklamou. Další Fullerova psychologická studiovka o válce v Koreji, se známými herci, však tentokrát s hutnější atmosférou - mráz, sníh, soutěska, jeskyně, detailní záběry obličejů, kamera se třese při výbuších. Fuller prodlužuje záběry a obchází kamerou dokola stísněný prostor, používá fóry, ale mnohdy ne příliš úspěšně a slušně buduje napětí. Za mě dobrý. Btw. první filmová (leč malá) role Jamese Deana.(6.12.2010)

Takřka zapomenutý válečný snímek, který má své určité kouzlo i přes ono studiové zpracování. Malá role Jamese Deana potěší. Fixed Bayonets bych si sice podruhé asi nepustil a rozhodně se nemůže rovnat jiným snímkům s podobnou tematikou, avšak pocitově dávám 4* místo objektivnějších třech.(2.5.2016)