Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Einstein si konečně užívá akademického života, současně však zanedbává rodinu. Je znovu představen své sestřenici Else. (National Geographic)

Recenze (13)

Cheeter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Potěšil mě Stürgh, Franz Josef. Praha už byla horší. Představit jí jako město tří kast, kde tou hlavní jsou Němci, pak židé a nejníže Češi, bylo podle mě nešťastné. Když už tu filmaři byli, mohli to udělat přece jen správně. Český živel v této době nebyl někde dole, naopak, byli to Němci, kteří ztráceli půdu pod nohama. Ale jinak nemůžu nic říct. A to setkání s Kafkou beru jako takový odlehčující vtip. ()

Luk Skywalker 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V tomto díle jsou dvě časové roviny, jedna je o dospělém synovi Eduardovi a jeho psychickém stavu, druhý jede v Albertově životě dál, kdy teda není ve vztahu se svojí manželkou spokojený (stejně tak není spokojena i ona), zato děti má rád a přijímá nabídku stát se akademikem v Německu (roli sehrává i jeho sestřenice), po tom, co se mu nelíbilo v Praze a téměř se vrátil do Curychu. Setkání nejen s Marii Curie příjemně oživují i tak zajímavý děj. ()

Reklama

Loki_Six 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"I wish I could just move beyond the damn theory. It makes me feel like a, like a charlatan. It only covers a specialized circumstance. Speed's not always constant. The world is spinning. That's a form of acceleration. The theory disregards that entirely and it says nothing at all about gravity. The theory is still incomplete. I'm stalled. And to make matters worse, I've been asked to lecture on it at a conference in Salzburg." ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vývoj příběhu zase poskočil o několik let dopředu. Albert stále přemýšlí nad teorií relativity a přestěhoval se do Prahy. Mileva dává neustále najevo, že není se svým životem spokojená. Albertovi úspěchy začínají být věhlasné a tak pomalu začíná zažívat vysněný akademický život. Také se tu vyskytuje flashforward, kdy je ukázán problém s Albertovým synem Eduardem, který je věkově na prahu dospělosti. Pátá kapitola se stále drží vědy a objevům, takže pro laiky stále krapet na této bázi složitější. Dějový vývoj se však drží svého tempa a zájmu. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Do hry opět vstupují dvě časové roviny, aby do vyprávění vnesly trochu neklidného čerstvého vánku - a získávají na významu, neboť nabízejí širší souvislosti a tím pádem i jiný pohled na problematické soužití manželů Einsteinových ... a jejich dětí. Střídají tak optiku současnou a budoucí ... nebo snad minulou ? Podle toho, jak se to vezme. Takže jsme zpátky i u teorie relativity - tentokrát obecné ... skrze komplikované soukromí rodiny, kde nikdo nemá na růžích ustláno. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama