poster

My Little Pony: Equestria Girls: Legenda o věčné svobodě

 • USA

  My Little Pony: Equestria Girls - Legend of Everfree

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 2016, 73 min

Režie:

Ishi Rudell
 • MorningStar
  ***

  „What are we going to do?“ „What we always do! Save the day!“ Být Equestria Girls počin hraný, vyložil bych si přesunutí příběhu do lesa jako snahu ušetřit při natáčení a mít za sebou poslední klapku co možná nejdřív. Popravdě, začátek na mě působil nemastně neslaně, jako když tvůrci nevědí kam story směřovat a jak jí dodat hloubku. Intro ušlo, představování nových postav vůbec a počáteční plácání „to všechno budem dělat“ mě nechávalo chladným. Přesto se našlo pár milých skutečností. Jednak si série poprvé vystačila bez propojování s poníkovským světem a ani se nesnaží zakrývat, že s ní v budoucnu již nepočítá, protože jak ukáže konec, konečně si stojí na vlastních nohách. Palec nahoru si zaslouží i přístup hlavních hrdinek, které mají padouchů nacucaných magií už plné zuby a chtějí si hlavně odpočinout. Veliké plus vidím i v rozjíždějící se záhadě okolo nového protivníka. Přiznám se, že jsem si dlouho říkal: „To si děláte srandu? Víte jak to máte průhledný? Vždyť uhádnu co bude teď!“ No, ke konci mi film vlepil pěkný políček s tím, že jsem neuhádl nic a že i trailer příjemně klamal. Veškerou radost z vyústění bohužel kazí dvě nemilé skutečnosti. Když se nad čtvrtým filmem totiž pořádně zamyslíte, zjistíte, že kopíruje nejenom třetí, ale i úplně první díl první poníkovské série. Jenom si vše dovolil, prosím pěkně, odehrát ve světě lidí a s lidmi. A se sedmi hlavními hrdinkami namísto šesti. Ó pardón, zapomněl jsem ještě, že vyměnil zámek za jeskyni. Co se písniček týče, Daniel Ingram asi nečte moje komentáře. Z jeho pěti počinů se mi zase líbila jenom jedna. Vůbec by mi nevadilo, kdyby jich tam bylo dvakrát tolik. Aspoň by se ty nikdy nekončící rozhovory o velké moci a přátelství - a konečně i o té romantice - něčím rozbíjely. Docela si přeju, aby si pokračování vystačilo bez magie nacucaného záporáka. Teď, když se z hrdinek stala parta Avengers by to byl dobrý nápad aneb oceňme první díl, kde si Sunset pomalu po celou stopáž vystačila jen se svými intrikami. Počtvrté totiž poslouchat ty řeči o tom, jak si to všichni přejí mít protentokrát pěkně v klidu jenom aby se na konci musely zase proměňovat, by mohlo být už na dvě hvězdy a to by byla velká škoda. Obzvlášť teď, když se ta série snaží přicházet pořád s něčím novým. Příště by se to opravdu mohlo odehrávat někde v horách.(12.12.2016)

 • Jeoffrey
  ****

  Kde začít? Tak třeba hudba a písničky se mi líbily mnohem víc než u předchozích Friendship Games, řekl bych, že se mi líbily stejně jako u prvních dvou filmů. Charaktery jsou pořád fajn a na jejich podobu jsem si také už dávno zvykl, co mi ale tentokrát přišlo slabší bylo tempo a příběh. Rozjezd byl opravdu pozvolnější, příběh nikterak komplikovaný ani kdovíjak úchvatný a zápletka byla skoro bez jakéhokoli napětí. Navíc ty pubertální problémy hrdinek a všechna ta romantika mě tak nějak nebaví. Zkrátka dojem je sice pořád dobrý, ale zase to nebylo úplně ono, takže zase jen za 4*.(30.9.2016)

 • avril4234
  *****

  Podľa mňa rozhodne 2. naj Equestria Girls film po Rainbow Rocks, aj keď scéna s Daydream Shimmer z predošlého filmu (Friendship Games) je lepšia než akákoľvek z tohto. Ale teraz vážne. Konečne sme mali možnosť v EG zažiť zmenu prostredia a oddýchnuť si od školy v tom najlepšom prostredí -prírode. Prírodné tématiky sú moje obľúbené, takže tento film má u mňa prvé plus za to. Hlavná záporáčka, ktorá vlastne ani nebola záporák, mala obrovské kúzlo a rýchlo si za svoj motív získala moje srdce. Jej príbeh bola u mňa najlepšia časť filmu. A moja naj postava tiež dostala ďalšiu epickú rolu, takže ďalšie obrovské plus za ňu. Samozrejme k tomu všetkému prirátam ďalšie ohromujúce pesničky, ktoré dokonca prekonali mnohé z predošlých EG filmov. Film má u mňa v podstate viac kladov než záporov. Zápory nebudem rozoberať, keďže sú príliš spojlerovité, ale priradzujem k nim fakt, že prvá polovica bola príliš zdĺhavá a dosť nudila. Knihu som si kúpila ešte pred filmom a upútala o niečo viac. Snáď sa môžem v budúcnosti ešte tešiť na pokračovanie EG filmov. Tento bol vynikajúci: 9/10.(29.9.2016)

 • Gediman
  ****

  Z celé Equestria Girls je tohle asi nejlepší díl. Humoru tu sice moc není, ale hlavní záporák se povedl, stejně tak jako jeho motivace. Má cool design a schopnosti, ze všech padouchů byl asi nejmocnější. Porazit záporáky bez obligátní transformace zřejmě v EqG není možné, ale... ok. Muzikálová stránka je však opět poněkud slabá, ani úvodní intro se mi moc nelíbilo. I když jedna pasáž jedné písničky jakoby vypadla z bondovky, nebo mi to tak alespoň připadalo. Z týmu se teď stali v podstatě Avengers, tak jsem zvědav, co s tím udělají v dalším díle :)(8.10.2016)

 • SonGokussj
  ***

  1., 2., část - skvělé. 3., 4. část - nic moc, pokulhávalo, takové "nijaké", důvod hrozby a samotná hrozba nic moc, ale šlo to. 5. část - tak jako jo. Kdo nechápe ty "části" - 1: objevení/seznámení, 2: většinou zpřátelní, 3: řešení problémů, 4: problém a vyústění, 5: epilog. Slovy: Equestria I bylo něco čerstvého a velmi výstředního s úžasnou hudbou, kterou doteď poslouchám jako mix na youtube zpracovaný Sim Gretinou. Poslední z dílů byla taková omýlaná kaše, nic zrovna nového a nová Twilight hrozně štvala po celou dobu... 55%(29.9.2016)