Pozdě na hněv

(festivalový název)
  • Španělsko Tarde para la ira (více)

José (Antonio de la Torre) je tichý a opatrný muž, který tráví své dny v baru s majitelem Juanjem (Raúl Jiménez) a jejich přáteli. Trpí nespavostí a zajímá se o Anu (Ruth Díaz), Juanjovu sestru, která pracuje jako číšnice v baru svého bratra a se kterou po nocích mluví po internetu. Ale pohoda jim skončí a cesta pomsty začíná, když Curro (Luis Callejo), Juanjův bratr, je propuštěn z vězení po osmi letech od loupeže v klenotnictví, kde prodavač skončil v trvalém kómatu a prodavačka byla zabita jedním ze zlodějů... (ČSFD)

Hanys_

De la Torreho jsem si už v Que Dios nos perdone překřtil na španělského Messiho a tenhle týpek řádí i v tomhle revenge thrilleru. Parádní atmosféra, do jisté míry dost reálný děj i jednání postav - jednoduchý recept na parádní žánrovku. Arévalo si tímhle debutem nasadil laťku pěkně vysoko. ()

desade

Som fanúšikom reálfilmu a toto bol reál No.1. Tak som si to celkom užil. Navyše veľmi presvedčivé herecké výkony. Hudbu obvykle moc nevnímam, iba ak by bola rušivá, čo tu nebola, čiže ok. Takže tri v jednom a ja dávam bez zaváhania za 5. A ešte som si uvedomil, že k zážitku mi pomohlo aj to, že som si dopredu neprečítal o čom to vlastne je a nemal som žiadne dejové očakávania. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Takový krátký roadtrip, kde si vykonovatel pomsty drží celou dobu "poklidný" pokerface. Takže "akční" to není, ale o to víc tísnivé". ()

Belsazar

Ne každý, kdo působí jako velký tvrďák, je takový, když na to dojde. A ne každý, kdo působí jako měkkota, je měkký. Tenhle film je jako jeho hlavní hrdina - mlčenlivý, pomalý, skoro bez akce. Ale když na to dojde, jede na plné obrátky. Nemohu si pomoci, ale vždy jsem měl slabost pro anděle pomsty. ()

mac000

Nečekaný vývoj k závěrečnému finále v tomto chladném psychologickém thrilleru. tak trochu klasická Enricova "La vieux fusil" po španělsku. Režijní debut známého španělského herce Arévala s dějem zasazeným do slumů v ulicích madridského předměstí. ()

Saxos

Realistické zpracování. Zpackaná loupež v klenotnictví a následná amatérská pomsta po osmi letech. Zápory: měl dost času, aby se na provedení lépe připravil. ()