Válečné příběhy (TV film)

War Stories

Vojnové príbehy

Drama / Válečný

USA, 2003, 87 min

Filmu dost škodí nejistá režie, televizní výprava a některé zbytečně rozvleklé dialogy. Přesto je to působivý pohled na práci a život válečných reportérů. Taky nastoluje pár zajímavých témat.(1.3.2005)

PEkné na tomto filme je že sa veľmi nesnaží prikláňať k ani jednej zo strán. Príbeh je dobrý, film sa dá pozrieť v dňoch kedy človek nechce veľa akcie a má záujem trochu porozmýšľať nad tým čo videl.(2.9.2008)

Podle mě velice zdařilý snímek ze života válečných reportérů,kteří s nasazením života informují veřejnost o hrůzách války a lidském utrpení.Reportérů snažících se vyburcovat veřejnost.Hodně podobný "Živě z Bagdádu"ale pro mě lepší.(27.2.2008)

Velice sympatická postava sexuálně aktivní novinářky Gail Feelan v podání Louise Lombard.(18.6.2013)

Film posobi televizne, ale napokon je to aj televizny film a natocil ho reziser Robert Singer, ktory ma skusenosti predovsetkym s televiznymi serialmi a filmami. Avsak namet je celkom zaujimavy a film bol natoceny iba 2 roky po 11. septembri 2001, takze tema bola dost cerstva a taktiez je zname viac pripadov, ked boli novinari pozabijani alebo uneseni a neskor zavrazdeni islamskymi teroristami, s ktorymi sa proste nedalo vyjednavat. I v tomto pripade, aj ked sa to odohravalo v Uzbekistane slo novinarom o zivot, len to bolo trosicku zamotane a chvilkami aj nudne, avsak dalo sa na to pozriet... 12.05.2010 ______ Jeff Goldblum - (Ben Dansmore) +++ Lake Bell - (Nora Stone) +++ Louise Lombard - (Gayle Phelan) +++ Jeffrey Nordling - (Ian Rhys) +++ Noam Jenkins - (Rainy Tamarov) +++ Ed Begley Jr. - (Ed O´Brian) +++ Hudba: Jay Gruska +++(12.5.2010)

• - V 51. minutě arabští povstalci postřílejí novináře 3 puškami AK-47, pouze 1 arab má jinou zbraň. Většina balistických vest, určených pro skyté nošení pod oblečením, však nevydrží jediný přímý průstřel z této zbraně. Balistická vesta novinářky Gayle (Louise Lombard) ve filmu odolala náporu 4 střel z AK, vesta jejího kolegy dokonce 5. (tulakfelix)