Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Modrooký postrach je zpět – a bude se mstít... Potulného pistolníka Djanga zná na Divokém západě každý. Modrooký samorost cestuje z místa na místo, vyhledává vrahy a další odsouzence k trestu smrti a pomocí speciálně upravené oprátky jim pomáhá přežít vlastní smrt. Tyto své dlužníky pak využívá k menším prácičkám jako vydírání či zastrašování; brzy je však čeká větší úkol, jímž se navždy vykoupí z jeho služeb. Django totiž kdysi přišel o ženu, kterou nade vše miloval, a nebude mít klid, dokud její zhoubce nebude za svůj čin náležitě potrestán. Čas odplaty právě nadešel… Snímek z roku 1968 volně navazuje na slavný Corbucciho western Django, namísto Franca Nera však postavu vychytralého pistolníka hraje Terence Hill. Rolí charismatických záporáků se ujali Horst Frank a George Eastman, režisér Ferdinando Baldi ubral oproti Corbuccimu na syrovosti a přidal na humoru a dialozích. Závěrečné vyrovnání je nicméně velmi působivé a film se tak v sérii djangovských westernů řadí k těm nejpovedenějším. (Česká televize)

(více)

Recenze (66)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Za najlepsi film rezisera Ferdinanda Baldiho povazujem Odia Il Prossimo Tuo, tuto ide o vyslovene priemerny western navyse len so samotny Hillom, bez Spencera. Hill cestuje od A cez B, C, D ... aby tu a tam vykonal spravodlivost ... skoda len ze reziersky je to nudna rutina, dialogy dobre, ale žtempo o nicom, a Terence Hill by tymto v zivote neprerazil - drsnakov bolo ako zrniek piesku niekde na morskej plazi. Potom uz v 70-kach zacal tocit tie prave talianske blaznive komedie - a tym aj duo BS/TH pretrazilo : 66 % ()

anais 

všechny recenze uživatele

Každý pohled na Terence Hilla mi i přes skvělou imitaci Franco Nera bude na tváří probouzet úsměv. Ať se mračí sebevíc, prostě to nefunguje. Ani ta banda nevinně odsouzených, které v tomto filmu zachrání před šibenicí, ho nebere zcela vážně a podfoukne ho. Ale vážně. Tento film o Djangovi má o fous větší spád než originál, skoro stejného hrdinu, fajn písničku a docela dobrý příběh. A to je trochu problém, protože podobných filmů (nejen o Djangovi) jsou tucty. Ten původní svou odtažitostí hlavního hrdiny a corbucciovsky pomalejším tempem vytvořil kult. Hillův Django se sympatickým úšklebkem je prostě fajn až moc. Ale ten závěr na hřbitově je parádní! ()

Reklama

Klajnik odpad!

všechny recenze uživatele

Tenhle prequel ke Corbucciho Djangovi z roku 1966 je sice koukatelný, ale není důvod ho vidět. Jedná se naivní revenge story - a takových jsou tisíce. Terence Hill (který zde hraje ještě vážnou polohu, kterou opustil začátkem 70s) sice vypadá jako Franco Nero, ale né že by na tom záleželo, když ten film nemá význam a jenom se dojila značka. Tentokrát to zkrátka postrádá jakýkoliv přesah či výrazný styl, což by odůvodnilo, proč tomu věnovat čas. Obrazové kompozice v závěru na hřbitově jsou sice pěkné, ale příběhově to nefunguje, protože to má prostě špatnej (horkou jehlou sešitej a vyumělkovanej) scénář. Příběhy o pomstě by měli v divákovi vybudit afekt pomstychtivosti, ale to se zde naprosto nepovedlo a mně bylo jedno, jak to celé dopadne. Já se na to podíval v rámci studia westernového žánru (a také ze zvědavosti), ale vy nemusíte. Těžko říct, jestli se někdy podívám na sequel z roku 1987, kde se zase objevil Nero - ač už starý... Pravděpodobně ano, ačkoliv to bude taky sračka. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Vyměnil se režisér a hlavní herec, jehož jediné pouto s Francem Nerem jsou modré oči, ale jinak film zůstal podobný předchozímu dílu. I zde je úvod jakoby lehce zkopírovaný. Podobným způsobem pomáhal odsouzenci k smrti Blonďák ve snímku Hodný, zlý a ošklivý. A i tu dostane Modrooký pořádnou nakládačku, aby se v závěru postavil na odpor se svou legendární zbraní a opět na hřbitově. Pravda, najdeme zde více humoru, ale jinak prvními dvěma díly zásadní rozdíly nevidím. Hudba je opět celkem dobrá a Terence Hill není horší herec než F. N. ()

tenebrae86 

všechny recenze uživatele

Někde jsem slyšel Tarantina říkat, jak si představuje, že Djangova žena, které v původním filmu Django veze květiny na hrob, byla černoška. No tenhle "prequel" tuto fantazii vyvrací, byla to blondýna 😅. Každopádně solidní špageťák, jsem rád, že jsem ho měl možnost vidět. Hlavně jsem si užil herce v hlavních rolích, Hill, Eastman i Frank byli prostě skvělí. Zpracování bylo sice na italský western spíše průměrné, ale pár drsných a povedených scén by se tu našlo, například epické uhoření Eastmanova záporáka v saloonu, nebo stylová závěrečná "přestřelka" na hřbitově. Celkově tedy tenhle kousek Corbucciho klasice ostudu rozhodně nedělá, i když ta byla přece jenom minimálně o třídu lepší, takže hodnocení tři silnější hvězdičky bude muset v tomto případě stačit. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (2)

  • Django (Terence Hill) je fiktivní postava, která se objevuje v řadě spaghetti westernů. Původně ho hrál Franco Nero v italském filmu Django (1966), od té doby se objevil ve 31 filmech. (sator)
  • Po úspěchu westernových komedií s Budem Spencerem a Terencem Hillem byl tento film v Německu v 70. letech předabován a uveden jako komedie. Obsah byl zcela změněn a stopáž zkrácena na 82 minut. Django (Terence Hill), zde pojmenován Joe, tu dokonce několikrát mluví o Budu Spencerovi a odkazuje na společné filmy s ním. (odpadlik123)

Reklama

Reklama