Žhavé místo

Harry Madox je samotářský muž, cynický podvodník, který se pohybuje na hranici zákona a má za sebou pestrou minulost. Táhne od města k městu, hledá důvěřivé oběti, které by mohl oškubat a většinou se mu podaří zmizet dřív, než všechno praskne. Jednoho dne dorazí do prašného sluncem rozpáleného městečka Taylor v Texasu. Najde si práci v obchodě s ojetými auty, jehož majitelem je postarší George Harshaw a začne pracovat na plánovaném vyloupení malé místní banky vedené excentrickým Julianem Wardem. Do jeho plánů však nečekaně začnou zasahovat dvě zcela odlišné ženy. Na jedné straně vyzývavá blondýna Dolly Harshaw, manželka jeho zaměstnavatele, vědomá si toho, že dokáže zamotat mužům hlavu a zvyklá na to, že vždy dosáhne toho, co si usmyslí. A když si usmyslí, že získá Madoxe, rozehraje známou hru nápadně nenápadných signálů a brzy dosáhne svého. Jenže na druhé straně je tu také Harshawova sekretářka Gloria Harper, nevinně vypadající kráska se smutným pohledem, skrývající před světem nějaké temné tajemství. Ani jejímu kouzlu nedokáže Madox odolat. Velmi brzy tak začnou jeho přípravy k loupeži narážet na nečekané potíže. (oficiální text distributora)

Petroff

Absolutní průměr, řekl bych. Musím ale přidat jednu hvězdu za Jennifer Connelly, která tu hraje "lízátko k sežrání" a tahle její role jí tak vyzdvihla mezi mé oblíbenkyně. A není to tak úplně kvůli jejímu hereckému výkonu (má prostě nádherný kozy!) ()

Martin741

Reziser Hopper /Bezstarostna Jizda/ natocil len dalsi nudny, priemerny film. Nudne tempo, slabe herecke vykony, dialogy casto vyzneju do prazdna, akurta naha Jennifer Connelly mala nieco do seba : 50 % ()

Aelita

Hot Spot mezi blond mrchou a tmavovlasou světicí. Muži občas musí nenávidět své mužství, které si vybírá podle dostupnosti, nikoliv podle srdce. Každý má, co si zaslouží. V ideálu ano, v reálu - ne. ___ Jennifer Connelly podle mne je nejkrásnější herečka všech dob. Krása je bezpohlavní, ale harmonická a etická. Jakmile někdo někoho žere, to již není krása, ale nucený hédonismus. ___ Zvlášť na tomto filmu oceňuji vizuální vkus a práci režiséra a kameramana. ()

campix

Žhavé místo je veskrze průměrné až lehce podprůměrné drama/thriller o cizinci, který se dostane to jednoho amerického zapadákova a změní život velké části místního osazenstva. Nutno říci, že to hlavní, co tento film odlišuje od zbytku pelotonu danného žánru je explicitní erotický náboj o který se starají Virginia Madsen a opravdu mladá Jennifer Connelly. Kamera v těchto momentech neuhýbá a střihači se také tolik nečiní. Zbytek není nic extra zajímavého. Nic, co byste se chtěli pouštět podruhé. ()

majo25

Zaujímavé osadenstvo i dobre vykonštruovaný príbeh, ktorý dobre zapadá do zvoleného prostredia malomesta na americkom juhu. Preto ani veľmi nevadí, že je to štylizované do neonoiru s jeho typickými znakmi. Femme fatale so zvodnou mrchou Virginiou Madsenovou je výborný ťah, rovnako ako drsný Johnson v hlavnej úlohe. Len škoda, že tempo sa prispôsobilo južanským podmienkam je veľmi rozvleklé. Kým sa niečo stane, uplynie kopa kopa času. A ani ten záver v štýle 'no a čo' mi neprišiel dvakrát podarený. Tam si to pýtalo nejakú tragédiu alebo nečakaný zvrat. V sumáre ale Hopper na režisérskej stoličke neodviedol zlú robotu. ()

zdenny

Z tohoto filmu plyne několik poučení: 1) Když chceš spáchat nějaký zločin, většinou budeš mít svědka, 2) Nezaplétej se se ženou svého šéfa, 3) Nevěř ženě, i kdyby vypadala jako andílek. Působivý film z amerického maloměsta, kteréžto prostředí pro realizaci filmů mne velice přitahuje. Bez přeháněk s kamerou - prostě klasická stará škola. Mohlo by to být i jen jednoduše o nudném životě domorodců, i tak vás to, hlavně díky prostředí, uchvátí. Velmi nedoceněný film s kvalitními hereckými výkony. Ať už přitažlivého Dona Johnsona, hlavně v plavkách vybízející Jennifer Connelly a laškující paničkou Virginií Madsen, tak i vedlejších rolí. Z těch se mi líbila postava druhého prodavače aut. PS: Kvalitní film pro diváky mého typu a pro ty, kteří se nenechají odradit pomalejším úvodem. ()

klukluka

Divoká nátura Dennise Hoppera se v tom rozhodně odrazila, na tohle si stěžovat nemůžu. Bylo to ale moc přitažený za vlasy, nedalo se tomu věřit. Jinak se na to koukalo dobře. Don Johnson tady byl velkej frajer a Virginia Madsen i Jennifer Connelly se mi budou vkrádat do snů, protože byly jedna hezčí než druhá. ()

eratni

Než romantický spíš erotický.. A film se zvláštní, poměrně originální atmosférou (něco jako opak Farga) , ale zabavil, to vedro z něj fakt sálá :-) klidně 70% ()

aLPaC

Don Johnson alias dvojník Kevina Costnera ve své asi životní roli, protože mohl několikrát drsně ošukat velice šukézní femme fatale Virginii Madsen, do toho ještě dělat do naivky Jennifer Connelly, vykrást banku uprostřed dne a odkrouhnout jednoho mizeru. Hopper je prostě úchyl, ale atmosféra venkova je opravdu luxusní. Skoro jako v Red Rock West či U-turn. Sice tyto dva filmy hodnotím o malinko lépe, tady jsem byl na rozpacích mezi třemi a čtyřmi, ale nakonec o prsa paní Madsenové dávám výš. ()

theSaint

Jennifer Connelly je stále nádherná žena, ale v jejím rozkvětu, mládí, byla naprosto rozkošná a neodolatelná. Johnson je správně chlapskej a tak to mám rád. Madsen krásně zralá s tahem na branku. V tom dusnu a horku tahle trojice, s Dennisem Hopperem, nemohla dopadnou jinak než na jedničku. ()

helloween93

Čekal jsem nudu a byl to zajímavý thriller s Donem Johnsonem, který režíroval Denis Hopper. Ta Jennifer Connely byla fakt nádherná. 3* ()

Zikus

Film má skvělou atmosféru, Don Johnson má charisma, ale co především- mladá Jennifer Connelly je jedna z nejhezčích žen, kterou jsem za svůj život viděl. ()

Duke90

Don Johnson se svým stále stejným hereckým projevem tak nějak nemohl už dopředu zklamat. Jennifer Connelly za svým nevinným pohledem skrývala vlastní touhy a tajemství, což může obměkčit kdejakého chlapa, ale kdo rozhodně nic neskrýval a vůbec se s tím nemazal, byla démonická Virginia Madsen dle mého názoru v jedné z nejlepších rolí její kariéry. Paktovat se s ní, byla v tomto případě jednosměrná vstupenka do samotného pekla. Chcete-li to metaforicky - jako by Lucifer v přestrojení pokoušel kolemjdoucího hříšníka a už dopředu si na něj přihříval pod kotlem. Ale Don na výběr měl, jen si tentokrát se svou prohnilou druhou tváří vybral hodně špatně a vrátilo se mu to i s úroky. Jak jednoduché si totálně zpackat život... ()

LdaVinci

Tohle jsem fakt žral... upoutalo mě to po celou dobu a konec mě teda docela dostal. Mimochodem Jennifer je prostě úžasná.. Supr počin. ()

carl.oesch

Virginia Madsen a Jennifer Conolly tomuhle filmu každá jiným způsobem dodávají šťávu a ten, kdo dokáže přijmout tempo filmu ucítí zcela jistě onu dusnou atmosféru, která z filmu přímo sálá.... ()

palomino

mám rád Dona Johnnsona od dob Miami Vice a ve žhavém místě mu role bezohledného,ale zároveň "spravedlivého" playboye docela sedla.Docela mě dostala i Jennifer Connely,na kterou je radost pohledět .Jo panečku,bacha na zadaný ženský a obzvlášť Madsenku..... ()