poster

Vězení bezpráví

 • Jižní Korea

  Peulijeun

 • Jižní Korea

  프리즌

 • anglický

  The Prison

Akční / Krimi

Jižní Korea, 2017, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  ****

  Perfektní vězenský korejský Thriller. Byl jsem vlastně až překvapen jak dobré to nakonec bylo. Příběhově velmi poutavé a neobvykle odvýpravěné, hlavní záporák Seok-kyu Han to zahrál solidně, byl jsem až v šoku jaký komfort a luxus si tenhle vězeň může dovolit a na druhé straně tu máme vězně policistu, který za každou cenu si chce získat jeho přízeň,ale vše má svůj účel. Dojde i na pár soubojů, které sice neposadí nikoho na zadek, ale v rámci tohodle žánru určitě potěší. Zábavné, napínavé, inteligentní, hezky natočené i zahrané. Jo dobréj film. 80%(13.8.2017)

 • LangiJ
  ***

  Drsný snímek z vězeňského prostředí, o tom žádná, ale celkově mě to prostě moc nebavilo. Film je plný známých tváří, které odvádí slušnou práci, plus to má i zajímavý námět, ale nic z toho mě nedokázalo pořádně vtáhnout do děje. 2* jsou podle mě málo, takže s odřenýma ušima nakonec 3, ale podle zdejšího dobrého hodnocení jsem teda čekala mnohem víc.(26.10.2017)

 • BOURQUE
  ***

  Príbeh, ktorého rôzne USA klony sme už mali možnosť vidieť. Tento Kórejský film však väčšinu nich „hravo“ prevyšuje. Jednak samotné „mierne drsnejšie“ prostredie, otvorenejší spôsob zobrazenia nekompromisných praktik „kráľa“ väznice ako aj vývoj príbehu hneď dáva najavo, že sa nejedná o nejaký B-ový USA film. Napriek menšiemu zaváhaniu na konci som uvažoval o štyri hviezdičky, ale nakoniec dávam veľmi silnú trojku. Hlavným dôvodom je trošku väčšie zanedbanie zachytenia vývoju jednotlivých charakterov (a postáv). Osobné hodnotenie: 78% (***) (18.10.2019)

 • Big Bear
  ***

  Už dlouho jsem neviděl pořádné vězeňské drama a soudě dle zdejšího hodnocení to vypadalo že se mi dostane parádní zábavy. Celkově to nebylo špatné, mně ale vždycky vadí jak si v závěru začnou bossové dokazovat kdo má většího pindíka nějakým tím soubojem. Jeden sice měl sapík, ten druhý jen trubku od radiátoru, ale když se jde na závěrečnou mlatu musí to bejt férovka. Takže ten se sapíkem gun odloží a poctivě také sevře trubku od radiátoru, která se tam na ochozu strážní věže zrovna tak nějak najednou vyskytla... Vy by jste sapík odložili? Já ne. Ale jsme ve filmu a tam platí jiné zákony. Zápletka byla vymyšlena celkem slušně, není to tedy jen film o tom jak je někdo ve vězení a ,,jak to tam má těžké''. Konec byl zvláštní, nečekal jsem ho a doteď si nejsem jist, jestli to skončilo uvěřitelně či nikoliv. Průměr to ale byl solidní a tak dávám do archivu 3 minikazety s odposlechy. Tak nějak se mi při sledování vybavil Král krysa... * * *(10.3.2019)

 • *CARNIFEX*
  **

  To, čo bolo doposiaľ možné iba v Amerike, sa stalo "skutočnosťou" aj na opačnej strane planéty. Strašne mi to pripomínalo tú sračku s Melom G.: "Moje letné prázdniny". Zbožňujem Kórejskú tvorbu, no nemám rád snímky, ktorých scenáre balansujú za hranou reality. Neviem či sa to dalo spracovať inak, no viem, že takéto príbehy "z krajiny zázrakov", ani omylom nie sú pre mňa. Teda pokiaľ sa neberú príliš vážne, rovnako ako tento. Navyše (!), celý snímok je neskutočne priehľadný, pričom aj tomu najväčšiemu idiotovi musí dôjsť, kam to celé smeruje. Žiadne prekvapenie, akurát je to odlišné zaobalené, a následne podané. Som si istý, že sa to bude viacerým divákom vzhľadom k tématike páčiť, pričom musím uznať, že sa človek počas dvoch hodín nijak nenudí, herci sú taktiež viac než solídny, no za mňa bohužiaľ - nie, nie, toto skrátka nie je nič pre mňa ..(28.9.2017)