Poslední rudý princ

Kim Jong Un: The Unauthorized Biography

Dokumentární

Francie, 2015, 52 min

Anthony Dufour

Kim Čong-un (a.z.), Kim Ir-sen (a.z.), Kim Čong-il (a.z.)

• nascendi

Zaujímavý dokument o nevypočítateľnom vládcovi Severnej Kórei. Aj keď má oproti svojmu otcovi niekoľko plusov, stále patrí do skupiny (Trump, Putin, Erdogan a ďalší), pre ktorých je unikátna existencia života na našej modrej planéte iba zanedbateľnou komplikáciou pri rozohrávaní svojich patologických hier, v ktorých sú hlavnou postavou. Za najdesivejšie obrazy považujem úprimné náreky pri úmrtí Kim-čong-ila a spontánne brodenie sa v rieke, aby sa o čosi priblížili k jeho nástupníkovi plaviacom sa okolo na člne. Jedna generácia na odvykanie pravdepodobne nebude stačiť.(29.4.2019)

Děsivý dokument o jednom z nejnebezpečnějších diktátorů na světě. Bohužel netuším, jestli hodnotit míru profesionality, množství informací, které se dozvídáme, nebo jen ten pocit, který z dokumentu mám. Nicméně je to vcelku zajímavý medailonek mladičkého Kim Čong-una, který se nebojí střílet vlastní rodinu. Jen čas ukáže, kterým směrem se celá Severní Korea pod jeho vedením vydá. 60%(5.9.2016)

ČT2 HD - Super. Jsem nadšen. Mám rád všechny dokumenty o KLDR. Tenhle řadím jako jeden z TOP. Dokonce jsem ho zčíhnul během 24 hodin 2x :) Proto 5 hvězd. 90%(5.9.2016)

Nepříjemné až mrazivé. Matný, ale přesto fascinující, pohled do života člověka, jenž patrně nemá žádné hranice ani limity. Nálepka granátu za působivé ztvárnění.(29.4.2019)

Moc dobrý dokument z francouzské produkce. Škoda, že o jeho mládí toho bylo tak málo, ale více informací asi není. Pokud si chcete udělat základní obrázek, tak tento dokument vám to dá. Doporučuji. :)(14.3.2017)

Niektoré informácie boli dobré a užitočné, ale niektoré výpovede učinkujúcich boli subjektívne a trošku zaujaté s predsudkami. https://www.youtube.com/watch?v=jN7MQTNa5mY . Trošku pokrytecké mi príde od Francúzov (Napoleon Bonaparte, Sarkozy - napadnutie Lýbie), Japoncov (II. svetová voja - Hirohito nikdy nesúdený za vojnové zločiny, okupácia práve Kórei) a USA (Juhoslávia, Irak, Vietnam, atď...to by som tu písal do zajtra) o nejakom nebezpečí. Nemám vedomosti okrem Kórejskej vojny, ktorá bola iba na ich území, že by vyvolali niekedy vojenský konflikt a niekoho prepadli a vyvražďovali, čo sa nedá povedať o USA, Francúzsku, Japonsku a iných krajinách, ktoré viedli a vedú "filantropovia". Opäť a zase zlodej kričí, chyťte zlodeja. Aký cinizmus to musí byť, keď práve z tých najagresívnejších krajín ľudia mudrujú o KĽDR. Čo tak niekedy spomenúť, že nedrancujú a neznečisťujú prírodu za vidinou zisku ako moderní kapitalisti západného tipu? Každá minca ma dve strany a len hlupák je zadubený a nevidí to, alebo to zistí až keď je neskoro.(3.6.2018)

Vyborny dokument, ktery se snazi rozebrat Kim Cong-una z vice pohledu. Vypovedi lidi, kteri meli moznost se s vudcem potkat osobne. Nekolik zajimavych poznatku a neznamych zaberu, za ktere jsem vdecny.(1.7.2019)

Velmi zajímavý dokument, který mimo jiné mapuje vzestup Una.(10.9.2016)

Je to zaujímavý (ale aj dosť smutný a desivý) a dosť vzácny dokument o vláde dynastie Kimov v Severnej Kórei. Odporúčam.(8.9.2016)

• sator

Hmm...(16.9.2016)

V titulcích filmu uvedeno: režie Anthony Dufour.(11.9.2016)

Skvěle zpracovaný a vyvážený dokument o vůdci KLDR.(27.8.2017)

Francouzský dokument o současném severokorejském diktátorovi Kim Čong-unovi (1984 -). Snímek se věnuje jeho evropským studiím ve Švýcarsku v mládí a jeho nástupu v prosinci 2011 do čela zbídačené a izolované komunistické země. Dokument nabízí srovnání jeho vnějších charakterových vlastností s jeho otcem Kim Čong-ilem, za jehož vlády země zažila díky přerušení surovinových dodávek od SSSR mohutný hladomor, a dědem Kim Ir-senem, zakladatelem státu, jemuž se snaží jeho vnuk co nejvíce fyzicky a svým vystupováním na veřejnosti podobat. Přestože navenek vypadá tento věčně usměvavý, otylý, komicky vyhlížející mladík s extravagantním sestřihem docela sympaticky, stojí v čele státu s druhou největší armádou na světě, fanaticky oddanou svému vůdci disponujícímu jadernými zbraněmi. Jeho záměry do budoucna jsou přinejmenším nejasné, v současnosti na sebe upozorňuje provokativními testovacími pokusy odpalováním raket a vyčkává jak se k tomu zbytek světa postaví. Podle informací z dokumentu se mu podařilo zastavit zhoubné důsledky vlády jeho otce a země se ekonomicky pomalu staví na vlastní nohy. V dokumentu mě zaujala tamější megalomanská a osobitá architektura, působivost vojenských přehlídek a neuvěřitelná oddanost obyvatel svému vůdci. Bohužel pro vyšší hodnocení dokumentu postrádám více informací o jeho osobě a fundované zhodnocení jeho vlády, také mohlo být podrobněji prozkoumán diametrální rozdíl životní úrovně komunistických elit a prostých obyvatel na venkově, jež mají díky cenzuře a propagandě vymodelované myšlení žádoucím směrem.(18.10.2017)

Veľmi dobrý portrét Kim čon una, ktorý dáva komplexnú predstavu o jeho vzostupe k moci a vláde.(27.2.2017)

Kvalitní dokument o člověku, o kterém je lepší nic nevědět.(23.8.2018)