poster

Brak

Komedie

Česko, 2002, 86 min

 • dex2man
  **

  Výstižnější název byste těžko vymysleli. Je to vážně absolutní brak, vlastně to ani moc nepřipomíná film..spíš se jedná o slepenec scének, které jen spojuje trojka hlavních přestavitelů- zhulených blbečků. Některé jsou celkem vtipné, jako třeba snídaně s dědou a mrtvou štětkou nebo první Iggyho nástup a některé naopak ubohé. Obzvlášť postava Štěpánové a Korn jako gangster killer?!to je trochu moc..už tam chyběl jen Goťák. Jako celek těžko hodnotit, ale víc než dvě si to rozhodně nezaslouží.(29.7.2011)

 • Lima
  *

  Prvních deset minut se děj slibně rozjíždí, ale příchodem trapného poslíčka to jde s filmem "od desíti k pěti". Režie je podivná, místy je film velmi zmateně nastříhaný a jediné, co je na něm stojí za zmínku, je skvělá kamera a soundtrack. Herecké výkony jsou mnohdy příšerné, vrcholem je přehrávání "vrtulňase" Viktoříka a krátký výstup producenta Melounka. Ono by nevadilo, že je tenhle film přiblblej. Horší je, že je strašně nudnej. Těch několik odkazů na kultovní filmy to nezachrání. Zkrátka - český Tarantino či Kevin Smith se nekoná, ti to umějí mnohem lépe. A hlavně nenuděj.(24.8.2003)

 • cross
  **

  Výrazně nekonzistentní filmový počin s původně plánovaným dobrým záměrem. Tři hlavní představitelé a Viktořík - skvěle ujeté herecké výkony s dobrými hláškami na rtech - Štěpánová,Korn, poslíček a všichni další - vrchol trapnosti jak herecké tak scénáristické. Dohromady tvoří film slepenec nicneříkajících a často až velice nelogických scének, které drží pohromadě pouze kvůli určité odvázanosti již zmíněné herecké čtveřice. Stejně tak, první polovina filmu je o kvalitativní stupínek výše, než druhá (teda, až na toho poslíčka...). Mohla to být zatraceně cool podívaná, ale to by si musel Spěváček nechat pomoct jak se scénářem tak s režií, protože jestli měl při natáčení pocit, že to bude fungovat, tak musí být blázen.(9.10.2003)

 • Smok
  odpad!

  Brak: chybný tovar, zmätok, odpad; podradná literatúra. Film si svojho názvu dostál už od úvodných záberov. Zase jeden z filmov, ktoré som dopozeral len preto, že som chcel vedieť akým ešte väčším nezmyslom ma pán Spěváček & Co. budú šokovať. Čo sa chlapom aj dokonale podarilo, lebo keď už som v druhej polovici videl 6 ročného chlapca predávať kradnutý žigulák od nájomného vraha - Jirku Korna, tak to už je na svete možné asi aj to, že tento komentár nedopíšem, lebo na mňa spadne meteori.......(19.8.2009)

 • paascha
  odpad!

  Vezmi to nejstrašnější a nejtrapnější, co se v luzích a hájích českého herectví pohybuje, zalij to trapnými hláškami, kecama o hulení, hulením, mrtvou kurvou, posyp Kornem a Viktoříkem, kteří hrají, jako když prdí, zamíchej, zatřepej, a máš...brak. Vlastně BRAK. Strašlivej! Kdyby tam alespoň ty prima hvězdičky nesraly(22.9.2011)

 • - Film vznikol v spolupráci s Vyššou odbornou školou filmovou a spoločnosťou Whisconti. Týmto projektom dochádza k naplňovaniu zámeru spoločnosti produkovať popri klasických filmoch tiež dlhometrážne nízkorozpočtové filmy s maximálnou účasťou mladých talentovaných tvorcov a technikov. (Smok)

 • - Natáčeno v okolí Zlína, v Luhačovicích a bývalém lomu Drysice. (M.B)

 • - Producentom debutového filmu Karla Spěváčka je akciová spoločnosť Ateliéry Bonton Zlín. (Smok)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace