Brak

Komedie

Česko, 2002, 86 min

• Smok

Brak: chybný tovar, zmätok, odpad; podradná literatúra. Film si svojho názvu dostál už od úvodných záberov. Zase jeden z filmov, ktoré som dopozeral len preto, že som chcel vedieť akým ešte väčším nezmyslom ma pán Spěváček & Co. budú šokovať. Čo sa chlapom aj dokonale podarilo, lebo keď už som v druhej polovici videl 6 ročného chlapca predávať kradnutý žigulák od nájomného vraha - Jirku Korna, tak to už je na svete možné asi aj to, že tento komentár nedopíšem, lebo na mňa spadne meteori.......(19.8.2009)

• MM_Ramone

Nemám nič proti marihuane, ani proti ľuďom, ktorí ju uživajú. Ale čumeť na bandu mizerných hercov, ktorí hulia jedného joina za druhým a popri tom vedú oplzlé, nechutné reči plné vulgarizmov a tupého slengu, nedokážem tolerovať. Herecké výkony a dialógy sú skutočne niečo otrasné. Narážky a parafrázy scén zo známych hollywoodskych filmov sú skôr trapné ako smiešne. Kamera sa chce tváriť štýlovo, moderne, ale v konečnom dôsledku je to len lacná, nepodarená kópia dávno používaných techník. Soundtrack suchý, bez šťavy. Karel Spěváček, ktorý si zrežíroval svoj vlastný scenár, zrejme bude pracovitý, ambiciózny mladý muž, no ako filmový tvorca zatiaľ je to dosť veľká bieda. Jeho prvý film nie je len „Brak“, ale predovšetkým ukážkový odpad!.(18.6.2010)

Já vím je to nadhodnocené - ten film je plný skvělých a hlavně vtipných scén, ale tak nějak to nedrží pohromadě. Ale tento film je blízký mému srdci už jen tím, že vznikal na akedemické půdě a jedná se docela dobrou parodii (nebo spíš inspiraci v jiných filmech), která mi v tomto případě nevadí. Nesmíte se na to dívat jako na nějaký vážný pokus o filmové umění, ale spíš jako na povedenou taškařici vznikající v mamterském prostředí.(20.2.2006)

• Eddard

Jednu za úpornou snahu, za dva tři slušné vtípky a za to, že jde o film české provenience. Zbytek je tak neumětelský, křečovitě pohodový, oplývající tak příšerným scénářem a tak nehoráznými herci, že je to opravdu k nevydržení. Směšné (ovšem v naprosto nesměšném smyslu slova). 10%(30.7.2006)

Chichi...asi jsem porskala monitor, když jsem to poprvý viděla. K dalšímu poprskání došlo při čtení těhle komentářů tady. Tak mě tak napadá, jestli si dokážete užít nějakou tu srandu, krz svůj fundovaný pohled. Dyť je to psina, zábava a další rozměr nehledejte, prosíííím, udělejte to pro své dobro a koukněte na to ještě jednou z gauče a ne z obláčku nafrněnosti.(3.7.2012)

• - Film vznikol v spolupráci s Vyššou odbornou školou filmovou a spoločnosťou Whisconti. Týmto projektom dochádza k naplňovaniu zámeru spoločnosti produkovať popri klasických filmoch tiež dlhometrážne nízkorozpočtové filmy s maximálnou účasťou mladých talentovaných tvorcov a technikov. (Smok)

• - Natáčeno v okolí Zlína, v Luhačovicích a bývalém lomu Drysice. (M.B)

• - Producentom debutového filmu Karla Spěváčka je akciová spoločnosť Ateliéry Bonton Zlín. (Smok)