Brak

Komedie

Česko, 2002, 86 min

Hodně jsem se rozhodovala, jestli dát odpad a nebo 4 hvězdičky :) Vím, že je to opravdu ujetá hovadina a slátanina, kdy o nějaké kvalitě (herecké i jiné) se mluvit nedá, ale bylo pár okamžiků a scén, u kterých jsem se od srdce zasmála a u filmu jsem si skvěle odpočinula a tento uvolněný pocit u mě nakonec zvítězil :) - proto tak vysoké hodnocení!!(31.10.2005)

• Eddard

Jednu za úpornou snahu, za dva tři slušné vtípky a za to, že jde o film české provenience. Zbytek je tak neumětelský, křečovitě pohodový, oplývající tak příšerným scénářem a tak nehoráznými herci, že je to opravdu k nevydržení. Směšné (ovšem v naprosto nesměšném smyslu slova). 10%(30.7.2006)

• Slarque

Vždycky jsem si myslel, že brak je označení pro pokleslou zábavu, původně jen literární, ale později i filmovou. Jenže tady žádná zábava není. Jakýsi amatér si sice troufne natočit vlastní, mnohem horší, verzi ikonické scény z Pulp Fiction, ale zábavného na ní není nic. Navíc tu nemá žádný účel, jenom koukejte, taky jsem Tarantino. V zemi, kde se těší úspěchu kapely pouze přehrávající cizí repertoár, s tím bohužel také může slavit úspěch. Nakonec je to prostě jen nejhorší film Pauly Wild. Sice jsem přemýšlel o jedné hvězdičce, ale bizarní soundtrack mi na ni nestačí.(29.8.2014)

• cdome.82

Je to brak, ale k odpadu to má daleko. Vzhledem k tomu, že si ten film na nic nehraje, občas má nápad, kamera docela jde a hudba je poskládaná (ne složená, ale posbíraná) taky docela vhodně. Některé narážky na jiné filmy mě docela pobavily. Na druhou stranu význam úvodních několika minut jsem moc nepochopil a trapný poslíček byl tak neskutečně trapný, že jsem mu vlastně přál daleko horší konec (že by nakonec splnil svůj cíl? :) ). V souhrnu, kdybych si chtěl natočit film a dopadlo to takhle, tak budu rád, když to dopadne aspoň takhle. Na druhou stranu, taky bych bral ale i tu podporu ;)(29.8.2011)

Osobně nechápu hodnocení asi poloviny účastníků..protože ohodnotit Brak jako brak :) je sice příhodné názvem, ale né obsahem. Uvědomuje si někdo vůbec, že to je vesměs studentský film…že si ten film dělá totální srandu z ostatních filmů a spousty zaběhnutých filmových klišé…že to je vlastně svým způsobem parodie…vždyť už jen obsazení Jirky Korna do role zabijáka Vás mělo trknout k tomu, že si z Vás tenhle filmek dělá ,,prdel,, :)) A spousty skvělých hlášek k tomu….,,Adéélečko moja, nechceš svézt?,, ,,Vona to ze mě pozná, to ucejtí..se mě zeptá..tys šukal s mrtvolou..,, To je prostě nej...a taky v tom tkví síla tohohle filmu, dělat si srandu ze sebe, všeho a ze všech.. a o tom to je…neberte ho TAK vážně lidičky probůh :)))(2.7.2009)

• - Natáčeno v okolí Zlína a v Luhačovicích. (M.B)

• - Producentom debutového filmu Karla Spěváčka je akciová spoločnosť Ateliéry Bonton Zlín. (Smok)

• - Film vznikol v spolupráci s Vyššou odbornou školou filmovou a spoločnosťou Whisconti. Týmto projektom dochádza k naplňovaniu zámeru spoločnosti produkovať popri klasických filmoch tiež dlhometrážne nízkorozpočtové filmy s maximálnou účasťou mladých talentovaných tvorcov a technikov. (Smok)