Brak

Komedie

Česko, 2002, 86 min

"Není to zvláštní, jak se to někdy semele?! - Columbo." :D Poslední třetina filmu, kdy pánové opouštějí barák a jedou schovat mrtvolu, je už fakt dost nezáživná. Ale ta první hoďka se mi líbila. Je to taková správná situační směska hlášek a scének, kterým sice není vetknut bůhvíjak nápaditý děj, nicméně je to prdel. Hláška: "Pane, proč jste zabil mého koně?" :D [70%](30.4.2007)

Tuzemský Tarantino, Smith nebo Clark se nekoná…….ale hádám, že to ani nebylo Spěváčkovým záměrem. Já tady vidím skromný panelákový pokus o něco, co zkrátka v danou dobu ve světě letělo…….a to pokus ne úplně chatrný. Je to tam, hlášky (pár dokonce geniálních), postavy, Paula Wild, Vrtulník Michael V (divím se, že ho nikdo další od té doby nevyužil), Jirka Korn……..určitě si k tomu ještě chtělo na pár hodin sednout, ale tvůrci názvem snímku neuhodili hřebíček na hlavičku, tvůrci se o něco pokusili a v rámci možností se jim to i podařilo.(14.1.2014)

• LadyDevil

Opravdu BRAK! :-D Ale díky vitpným hláškám v první polovině (obzvlášť "nekrofilní scéna" je dokonalá) přeci jenom tu jednu hvězdičku dávám, i když by se mi chtělo zapózovat a prsknout tam ten odpad! - to by mi pěkně sedlo k názvu Brak:-P Ale přeci jenom by se to až tak nehodilo k Esmeraldám a Ordinaci v růžové zahradě, takže si to opravdu tu jednu * zaslouží:-D(28.2.2009)

Nadávejte mi, jak chcete, ale mně se Brak líbil. Nehraje si to na nic víc, má to poměrně zdařilé scénky, ve kterých film odkazuje ke známějším snímkům (Pulp Fiction, Star Wars) scény plné absurdního a místy i černého humoru a Paulu Wild, která hraje… samu sebe! Brak se ale ani v jedné sekundě nebere vážně (musím to tu podruhé napsat, protože někteří to holt nepochopili) a myslím, že speciálně tohle je film, který si napodruhé užijete mnohem víc, protože už alespoň tušíte, na jakou šílenost se máte připravit. A ten pěkně vypointovaný konec… ;-) 80 %.(15.6.2012)

• kujon

Šunt, hnus, prostě dílo zralý tak akorát na to ho spláchnout do hajzlu. Nesmyslná splácanina rádoby vtipnejch hlášek, herecký výkona alá Chuck Norris, dialogy ...... Né, nebudu se rozčilovat :) Tu hodinku a půl, co jsem u toho paskvilu strávil, jsem měl radši věnovat něčemu hodnotnějšímu, kupříkladu jít na autogramiádu Uwe Bolla, i tam bych se bavil víc... fuj(7.2.2006)

• - Film vznikol v spolupráci s Vyššou odbornou školou filmovou a spoločnosťou Whisconti. Týmto projektom dochádza k naplňovaniu zámeru spoločnosti produkovať popri klasických filmoch tiež dlhometrážne nízkorozpočtové filmy s maximálnou účasťou mladých talentovaných tvorcov a technikov. (Smok)

• - Producentom debutového filmu Karla Spěváčka je akciová spoločnosť Ateliéry Bonton Zlín. (Smok)

• - Natáčeno v okolí Zlína, v Luhačovicích a bývalém lomu Drysice. (M.B)