Brak

Komedie

Česko, 2002, 86 min

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +hudba, husté hlášky -je to Brak, pokud to berete vážně, sem tam nějaká písnička mi nesedla/// Tak tohle je vážně masakr, takovej úlet. Když jsem to před 4 rokama viděl poprvé, několik scén mě silně dostalo a i teď jsem se neuvěřitelně bavil. Navíc film se dá zhédnou i vícekrat, třebas díky zajímavému soundtracku a spoustě hláškám typu "ty vole to sem posral, to sem posral, já jsem šukal s mrtvolou, ty vole to sem nekrofil no, sem nekrofil, sem a to ani nevím co to znamená" a další. Prostě zábavná teenagerská road movie bez hlubšího smyslu./// Celekm 72%///(26.7.2006)

Chichi...asi jsem porskala monitor, když jsem to poprvý viděla. K dalšímu poprskání došlo při čtení těhle komentářů tady. Tak mě tak napadá, jestli si dokážete užít nějakou tu srandu, krz svůj fundovaný pohled. Dyť je to psina, zábava a další rozměr nehledejte, prosíííím, udělejte to pro své dobro a koukněte na to ještě jednou z gauče a ne z obláčku nafrněnosti.(3.7.2012)

• Smok

Brak: chybný tovar, zmätok, odpad; podradná literatúra. Film si svojho názvu dostál už od úvodných záberov. Zase jeden z filmov, ktoré som dopozeral len preto, že som chcel vedieť akým ešte väčším nezmyslom ma pán Spěváček & Co. budú šokovať. Čo sa chlapom aj dokonale podarilo, lebo keď už som v druhej polovici videl 6 ročného chlapca predávať kradnutý žigulák od nájomného vraha - Jirku Korna, tak to už je na svete možné asi aj to, že tento komentár nedopíšem, lebo na mňa spadne meteori.......(19.8.2009)

U nás se ještě pořádný brak, který by měl skutečně vysoké kvality, nedá natočit. A zvláště, když film pokukuje po svých zámořských vzorech, vzhlíží se v nich, ale servíruje to po česku. S českou Paulou Wild, nájemným zabijákem Jiřím Kornem a s hrstkou mladých, ale celkem dobře hrajících herců. Tenhle film začínal fakt dobře i když neoriginálně. Kamarádi si k sobě pozvou eskortní šlapku, která po bujaré párty umírá. A co s mrtvým tělem. Film kopíruje, kde se dá, ale v první polovině přesto bavil. Pak se to nějak natahovalo do nijakého extrovního vyznění. Druhá polovina znatelně slabší. Herecké obsazení fajn až na toho trapného Korna, režie velmi ucházející a odkazovala k sympatickým nezávislým počinům, ale tyhle filmy u nás z diváckého hlediska nebodují a zůstanou nedoceněny. 60%(15.6.2012)

• cross

Výrazně nekonzistentní filmový počin s původně plánovaným dobrým záměrem. Tři hlavní představitelé a Viktořík - skvěle ujeté herecké výkony s dobrými hláškami na rtech - Štěpánová,Korn, poslíček a všichni další - vrchol trapnosti jak herecké tak scénáristické. Dohromady tvoří film slepenec nicneříkajících a často až velice nelogických scének, které drží pohromadě pouze kvůli určité odvázanosti již zmíněné herecké čtveřice. Stejně tak, první polovina filmu je o kvalitativní stupínek výše, než druhá (teda, až na toho poslíčka...). Mohla to být zatraceně cool podívaná, ale to by si musel Spěváček nechat pomoct jak se scénářem tak s režií, protože jestli měl při natáčení pocit, že to bude fungovat, tak musí být blázen.(9.10.2003)

• - Film vznikol v spolupráci s Vyššou odbornou školou filmovou a spoločnosťou Whisconti. Týmto projektom dochádza k naplňovaniu zámeru spoločnosti produkovať popri klasických filmoch tiež dlhometrážne nízkorozpočtové filmy s maximálnou účasťou mladých talentovaných tvorcov a technikov. (Smok)

• - Producentom debutového filmu Karla Spěváčka je akciová spoločnosť Ateliéry Bonton Zlín. (Smok)

• - Natáčeno v okolí Zlína, v Luhačovicích a bývalém lomu Drysice. (M.B)