Brak

Komedie

Česko, 2002, 86 min

• Hollohlaway

Jako v podstatě studentský film s překvapivě velkou kupou známých tváří to hodnotím trochu shovívavěji, ovšem to nic nemění na faktu, že je to slátánina. Navíc se to dost vleče, a místy až křečovitě kůl odkazy na známé hity často nefungují, nebo jsou trapné. Na druhou stranu nemůžu popřít, že jsem se párkrát upřímně zasmál, a je vidět, že minimálně herci se u toho královsky bavili. Prapodivná skupinka hlavních postav moc sympatická nebyla, ale za místy povedenou hlášku, a díky příjemné společnosti ve které jsem to sledoval, dávám 40 %.(19.11.2011)

• LadyDevil

Opravdu BRAK! :-D Ale díky vitpným hláškám v první polovině (obzvlášť "nekrofilní scéna" je dokonalá) přeci jenom tu jednu hvězdičku dávám, i když by se mi chtělo zapózovat a prsknout tam ten odpad! - to by mi pěkně sedlo k názvu Brak:-P Ale přeci jenom by se to až tak nehodilo k Esmeraldám a Ordinaci v růžové zahradě, takže si to opravdu tu jednu * zaslouží:-D(28.2.2009)

Až na to půjdu znova a nestřízlivej, tak asi změnim názor. Zatim je to pro mě jen slušný pokus o natočení něčeho, co ještě u nás natočeno nebylo. Místy mi to připomínalo jako když pejsek s kočičkou vařily dort a ne vždy je výsledek tak vtipnej, jak si asi tvůrci představovali. Každopádně, ale určitě pár hlášek z hlavy jen tak nedostanete.(10.11.2002)

Teenagerská a vyloženě česká komedie si dělá srandu sama ze sebe a daří se jí to. Ač originalita se tu hledá těžko, humor se vyhýbá stupiditě, což u některých podobných případů je velký problém. Jistý druh alternativy, velmi zajímavé absurdní situace i vynikající hudební produkce. Prostě něco ubalit, zahodit předsudky a užít si Brak, není, dle mého, žádný problém.(15.9.2011)

• hot_spot

Pár citací na tarantinovky a jedna podařená hláška na deset minut ještě černohumornou pecku neudělají. Jasně, některé momenty v první polovině filmu mě opravdu bavily, ale idiotská poslední půlhodina s naprosto zbytečným Jiřím Kornem zadupaly veškerý potenciál do země. Dobrý český film takového ražení se opět nenašel a nejspíš ani dlouho nenajde.(20.11.2006)

• - Natáčeno v okolí Zlína, v Luhačovicích a bývalém lomu Drysice. (M.B)

• - Film vznikol v spolupráci s Vyššou odbornou školou filmovou a spoločnosťou Whisconti. Týmto projektom dochádza k naplňovaniu zámeru spoločnosti produkovať popri klasických filmoch tiež dlhometrážne nízkorozpočtové filmy s maximálnou účasťou mladých talentovaných tvorcov a technikov. (Smok)

• - Producentom debutového filmu Karla Spěváčka je akciová spoločnosť Ateliéry Bonton Zlín. (Smok)