Autostop

• Česko Autostop za 2 000 000 $ (více)

Manželský pár projíždějící Kalifornií prožívá krizi ve svém vztahu. Jejich cesta má jejich vztah napravit. Bohužel se tak neděje, manžel alkoholik a egocentrický novinář se ke své manželce chová otřesně jak o samotě, tak před lidmi. Jejich vypjatá cesta autem se však změní ve chvíli, kdy naberou do svého auta stopaře. Ten se brzy vyjeví jako brutální psychopat, který má navíc v kufru 2 miliony dolarů ukradených z banky. Souboj o holé životy a hra kočky s myší tak právě začíná ... Film tak nabírá jiný směr a mnohem větší obrátky... (Flipnic)

Pekisan

Neviem aky je rozdiel medzi normalnou a SE ediciiu, ale tych SE 82 min by mi pasovalo ovela viac a prekonalo by to pocit niekde uprostred filmu, ze odchodom do kuchyne, podojit sliepku a uvarit prazenicu z cerstvych vajec o nic nepridem. U mna hlavnym tahakom je oku lahodiaca Corinne Clery(velmi casto a velmi vela naha), na zaciatku rychly spad a cierno cierny sarkasticky koniec. Niekde uprostred to vsak brutalne strati tempo a clovek len rozmysla kolko kecov z auta sa tam este zmesti. Bohuzial viac nez dost. Na becko je to vsak tale viac ako slusne. ()

G04T

První film z výzvy od uživatele pornogrind naplnil moje očekávání. Je to skvělej exploitation! Nejlepší byl Hess a Nero, ti svý role zahráli fakt dobře. Hláškama se to v tomhle filmu jenom hemží a to už buď ze strany Hesse nebo Nera. Hess byl prostě pro tyhle záporný role jako stvořenej (to dokazuje i třeba film The House on the Edge of the Park nebo The Last House on the Left). Jenom mi to ke konci přišlo už trochu natahovaný a škoda, že při scéně jak přepadne auto s karavanem je jasně vidět, že vepředu sedí kaskadéři (toho si všimne i ten největší magor). Jinak mi to fakt sedlo. ()

Pauliee

Zo začiatku som myslel, že to bude nudných 104 minút v aute a bude sa tu len kecať. Ale hneď ako sa Hess spýtal ženy Nera či mu ho nechce vyfajčiť tak sa to začalo. Okamžite sa začala zbesilá jazda, ktorá nekončí až do konca filmu. Príbeh je veľmi jednuduchý, že chlapík vykradol banku a s dvoma miliónmi sa chce dostať myslím, že niekde za hranice, ale to nieje podstatné. A na to potreboval samozrejme auto a tak stopol náš párik hádajúcich sa manželov. Corinne Clery je veľmi atraktívna žena čo si všimol aj David Hess a tak povedal Nerovi, že sňou bude mať sex. Ale neprišlo to hneď, ale až niekedy ku koncu filmu. Znásilnenie bolo veľmi dobre natočené a ten Nerov pohľad, keď sa musel na to pozerať ako cudzí muž strká svoj dick do jeho ženy, je nezabudnuteľný. Vidíme ako sa postavy v priebehu deja menia a to najmä Franco Nero. Svoju postavu zahral bravúrne. Do tohto atmosférického filmu ešte pridal hudbu Ennio Morricone, ktorý ten film tak trochu odľahčil. Je to proste podstivá filmárska práca na všetkých postoch od réžie, kamery, efektov, scenára až po hudbu. Jediné čo môžem tomu vytknúť je to, že som nerozumel niektoré dialógy. Ale to už je len a len moja chyba :) ()

ilclassico

Přes velké jména (Nero, Morricone), film působí hodně béčkově. Škoda, námět je zajímavý, ale fušerské provedení ho sráží dolů a to snad ve všech směrech. Herecké výkony, kromě Nera, jsou opravdu tristní. Předpokládám, že většinu rozpočtu na film použili na letenky do USA. V rámci žánru za 2,5. ()

V4nd4l

Co se týká hlavních kladů, tak určitě hudba z dílny Ennia Morriconeho, záběry na okolní přírodu, herecké výkony, atmosféra, to, že film nemá (až na paní Manciniovou která je skoro vždy oběť) žádné kladné hrdiny – všichni se chovají jako ti největší hajzlové, další klad je absence nudy a časté překvapení. Ve filmu se objeví i erotické a násilné scény a oboje je uděláno na výbornou. Pokud umíte anglicky, máte dobrou šanci užít si i dialogy. ()

muti

vacsinu casu nuda, nic sa nedeje, kecanie v aute, zrazu prejde 40. minuta a stale nic. film sa bal pridat plyn, zatlacit na pilu, takze ziadne exploitaiton sa napokon nediali :/ ()

DonBraso

Vcelku zklamání,kdy jsem se popravdě i nudil.Teďka sem se kouknul kdo stojí za hudbou a docela šok.Ta hudba byla naprosto traumatizující škvár,která se kadencí opakovala tak často,že jakmile začla struna,tak jsem si říkal.Bože,zase?To je snad první Italský film,kdy mě hudba vůbec nevoněla.Pravda je taková,že film jsem se pustil kvůli Hessovi a tenhle chlápek prostě na tyhle roličky je vážně stavěnej.Ono celkově z celého filmu to herecký trio bylo super,protože Franco Nero v téhle poloze byl přímo geniální a Corinne byla pro oko lahodicí ingrediencí na mužské publikum.Co vše naplat,že vše se nějak na můj vkus vše trousí nebývale nikam.Takových filmů je vcelku dost,zachraňují to dialogy a herci.Nějaká brutální tečka či nahota je tu vcelku normálního rázu,kdy je samozřejmě přímo nucené,aby Corinne ukázala svoje přednosti.Konec má sice skvělou pointu,na druhou stranu si člověk říká,že to byla vlastně hrozná náhoda.Já tedy napínavý film vidím kapánek jinak. ()

bmx6

Na Autostop jsem narazil náhodou a jsem za to velice rád.Netradiční a celkem skoro zapomenutý klenot,což je obrovská škoda.Už jen ta hudba z toho dělá mistrovský kousek.Je to jízda od začátku až do konce ze kterého vážně zamrazí. ()

Rugero

Tenhle film mě dokonale dostal.V očekávání klasicky vystaveného thrilleru 2 hodný manželé, a strašně zlej hajzlík (stvárněný vynikajícím Davidem Hessem) Už v prvních minutách totiž Auotoatop rosso sangue přesvědčí o tom že se rozhodně nechce vydat cestou klasických,prakticky vždy totožnžch thrilerů.Manželé totiž nejsou ukázkový pár,ze začátku sledujeme (též vynikajícího) Franca Nera jak se násilým zmocní své ženy.Jenže tak že divák neví jestly se to té ženě líbý nebo nechce mít problémy se svým vznětlivým mužem.Scéna je (ostatně jako celý film) podpořena naprosto skvělou hudbou skladatele který se ujmul hudby i k filmý jako Once Upon a Time in America,Once upon a Time in West,Dravci a vrabci ...atd..atd.. každý jistě ví o kom že je to řeč,ale zpátky k filmu. Děj každou chvíly nabírá na stále drsnějších obrátkách a fyzický i psychický teror je stále větší a větší.Zjistíme že i hlavní záporák má své problémy a starosti s tím že má v kufříku balík peněz a za zády svoje kumpány,kteří jsou snad jěšte větší šmejdi než sám David Hess.Závěr filmu pak ale největšího hajzla ukáže v plné parádě a mě tím utvrdil v tom že tohle patří mezi největší skovsty které doma mám a kdyby to šlo tak bych Autostopu dal snad 10 hvězd! ()

klobasa

Skvělé!!!Napínavý děj,paradní lokace a přesně padnoucí hudba.Herci na výbornou.Špičkování mezi Francem a Davidem jsem si fakt užíval.Není co řešit 85% jak vyšitejch! ()

maro0902

vole mám pocit že podla hodnotenia som pozeral asi iný film.....akože ani béčkový film tak hlúpo nenatočia.nezachránil to ani koniec ()