Autostop

• Česko Autostop za 2 000 000 $ (více)

Manželský pár projíždějící Kalifornií prožívá krizi ve svém vztahu. Jejich cesta má jejich vztah napravit. Bohužel se tak neděje, manžel alkoholik a egocentrický novinář se ke své manželce chová otřesně jak o samotě, tak před lidmi. Jejich vypjatá cesta autem se však změní ve chvíli, kdy naberou do svého auta stopaře. Ten se brzy vyjeví jako brutální psychopat, který má navíc v kufru 2 miliony dolarů ukradených z banky. Souboj o holé životy a hra kočky s myší tak právě začíná ... Film tak nabírá jiný směr a mnohem větší obrátky... (Flipnic)

dopitak

Bude to překvapivé, ale mě to připadalo moc ploché a zároveň surové, a neschopné vyvolat emoce. Dobrý dabing Mrkvičky a Paulové. Corinne Cléry se tu předvede hodně naostro, ale její roli jsem jí nezáviděl. Scéna, v níž je u ohně "znásilňována", měla být nejsilnější v celém filmu, ale působila spíš odpudivě. Zklamala hudba, kamera, výprava, lokace. Prostě si myslím, že to šlo natočit o dost líp. ()

Chrustyn

Chvílemi to vypadalo, že by to mohl být další "Stopař" ale film se hodně rychle zvrhne v úplně jinou podívanou. Franco Nero dost neobvyklý. ()

Flego

Na amerických odľahlých cestách sa odohráva príbeh manželskej dvojice, ktorú terorizuje psychopat s kufrom ukradnutých dolárov. Film má všetky pozitíva i neduhy vtedajších talianskych filmov natočených v amerických reáliach. Franco Nero príliš neoslnil, hudba Morriconeho bola na úrovni. ()

jonyyy

Převládá mírné zklamání. Stopař s Hauerem je nesrovnatelně lepší. Samozřejmě film je to výborný a opírá se hlavně o herecké velevystoupení Franca Nera, kterému více než dobře sekunduje hlavní záporák. Frankova manželka byla fakt nádherná a film byl natočený sirově, takže se s nahotou vůbec nešetřilo - bylo na co koukat. Morriconeho Autostop zastihl v takové průměrné formě. Celkově povedený kousek, ale nic z čeho bych byl unešený. Zkouknuto něměcky s kouzelným jednohlasým dabingem. 71% ()

Karamanlis

Inšpirácia Bavovými Rabid Dogs je tu zrejmá, ale to vôbec nevadí, nakoľko Hitch Hike je snímkou, ktorej po žiadnej stránke nechýbajú gule. Herec David Hess bol v 70. rokoch famózny a v trojici svojich najslávnejších filmov The Last House on the Left - Hitch Hike - The House on the Edge of the Park stvárnil takmer totožnú postavu extrémne nebezpečného sociopata a táto póza mu v podvedomí fanúškov už tak nejak prischla na celý život. ()

erl

Prvotřídní podívaná! Skvělá režie , spousta nezapomenutelných momentů , božská muzika mistra Ennia a především geniální herecký výkon Franca Nera. Ten chlap je naprostý ďábel a každý kdo si kdy o něm myslel že je průměrný či podprůměrný herec tak neví o čem mluví. Nonstop zábava na Ntou. P:S. David Hess je pro mě už takový veselý společník do každého počasí:-)) ()

Zeebonk

Když už jsem byl přesvědčen, že jsem nadobro zabředl do šedivé vypelichané vagíny tetičky nudy, tak přišel nějaký Autostop za dva milióny a směle mě za ušiska vytáhl ze stravující letargie. Dle mého skromného soudu dělá tento snímek skvostný, mimo jiné, vypilovaná interakce mezi únoscem a uneseným. Rozumějte, oba ti jožinové mají ega gigantická, co se průměru, váhy a konzistence týče, jako moje ranní stolice. A taková dvě ega logicky zažehávají jiskřičku konfliktu. Tedy, spíše nespočtu konfliktů. A ony konflikty jsou napsány veskrze bravurně. Vlastně je to scénáristicky zmáknuté jedna báseň - postavy mají šířku i hloubku, dialogy jsou ostré jako pletací jehlice v oku hnijící číči a děj je rozehrán a vypointován, až se panu scénáristovi kouří od prdele. K tomu připočtěte zasraně nabušený herecký ansámbl, v čele s těžce frajerským admirálem Nerem, a drsnou politickou nekorektnost pozdních sedmdesátých let a máte zasraně nabušený biják místo večerníčku. ()

Astaroth12

Toľko lásky koľko bolo v ústrednom páre sa nevidí každý deň, ,,naozaj sa ľúbili". Film ma solídne tempo, je plný prekvapení, vypätých momentov aj psychického nátlaku. Je aj plný akcie, srandy, ľahkej erotiky, F.Nera, ten jeho drsný pohlaď hovorí za všetko, ale nielen Nero bol vynikajúci, aj jeho záporný kolega D.Hess bol veľmi presvedčivý. Každá z tých postáv mala perfektne vypracovaný charakter, v tomto filme sa myslelo na detaily. Neskutočný film od začiatku až po samý záver, žiadna nuda, stále sa tu niečo dialo. Tento film som dlhšie odkladal, ale keby som vedel, že to je taká paráda, už si ho pozriem určite skôr. Videné v rámci Season Chalenge Tour 2015 ()

curunir

,,...TY SI DOBYTOK!“ ,,TY KU*VA!“ __  O Autostope som sa dozvedel iba náhodou a zlákaný jeho námetom a recenziami stavajúcimi ho na roveň Hitchera som ho musel vidieť.  Nejde o zlý thriller ponúkajúci niekoľko neočakávaných zvratov a drsnejších momentov (prestrelenie policajtovej helmy); má však veľmi špecifickú atmosféru, ku ktorej mám viacero pripomienok. Ide predovšetkým o lokácie, ktoré dodali pôsobivosti mnohým iným filmom (Jastrabia žena, Meno ruže...) a Franco Nero sa dokonca  tak kvôli práve dokrútenému Keoma, nemusel prakticky pohnúť z pľacu. Lenže aj nescestovaný laik si istotne všimne, že sú na hony vzdialené juhozápadu USA, v ktorom sa dej odohráva.  Priznanie skutočných talianskych reálií by filmu len prospelo a pomohlo by viacej uveriť talianskym hercom predstavujúcich Američanov, čo je najmarkantnejšie vidieť v postave – inak dokonale psychopatického – Davida Hessa. Zmieňovaný sexizmus ťahajúci sa celým filmom bol v danej dobe ,,normálnym“ lákadlom na prilákanie čo najviac divákov, vo výsledku však napriek sarkastickému záveru celku k lepšiemu hodnoteniu nepomohol. (265. hodnotenie, 49. komentár k filmu) ()

topi

Zapadlý snímek, který se může pyšnit vynikajícím scénářem a překvapivými zvraty. Opravdu jsem si děj užíval a čuměl jsem, co se tam vše odehrává. Není dobré zastavovat stopaři Davidu Hessovi, který prchá z loupežného přepadení a sebou vláčí kufr se dvěma miliony dolarů. O tom se na vlastní kůži přesvědčí manželská dvojice Franco Nero a Corinne Cléry. Od tohoto okamžiku se ne tak docela poklidná road movie mění v holý boj o přežití. Co tu předvádí Franco Nero je naprostá špica, jeho cynická postava novináře je párkrát pěkně napřesdržku a film staví nejvíc na jeho výkonu. David Hess je klasickej parchant se šibalským výrazem jak ho známe z The Last House on the Left a z Corine Cléry jsem nespustil oči, krásná ženská. A co by to bylo za italskej biják bez hudby Ennia Morriconeho! Ten se zde vyřádil, westernové brnkačky střídá s pěknou psychedélií a dohromady to sedí dokonale! Hmmm, brzy si dám určitě repeté. Zasloužených pět hvězd. ()

radektejkal

Francovi Nerovi v tomto filmu něco chybí; asi to, čím oplývá jeho partnerka Corinne Clery. Obličejem, v němž má nestandardně posazeny pichlavé oči (a i jiným) strhává celou pozornost zcelana sebe. To nemá Franco rozhodně rád a tak se snaží ze všech sil opět získat žádoucí vúdčí postavení. K tomu mu dopomohl až stopař, lupič a vrah, který je mu zpočátku napříjemným partnerem, potom vzorem a nakonec se jím stává i on sám. Protože nedovedu rozeznat různé druhy thrillerů, klasifikuji film jako nadprůměrnou detektivku. ()

Martin741

Milujem tieto film, kde su same hory, piesok a nekonecne dlhe cesty tak ako je to v USA uz dlhe roky dobry zvyk. Vyborny psychofryler s Francom nerom v hlavnej roli. Nuda tuna fakt nehrozi, stale sa nieco deje, scena s nakladakom bola perfektna. Chlap stopuje auta, v kufri ma 2 miliony US dolárov z lupu .... k maximalnemu hodnoteniu chybal uz len nedotiahnuty koniec, chcelo to este polhodinu a dal bych 5 spuntov . 78 % ()

majo25

Film bez typických kladných postáv, ktorý len sleduje osudy troch postáv na jednej americkej dovolenke s karavanom. Nesie atribúty trileru, aj keď napätia je tam iba poskromne. Najväčším plusom, alebo skôr jedným z mála, je, že nenudí - to mu treba uznať. Druhým je celkom fešná Corinne Clery, ktorá sa objaví aj full frontal. Napriek tomu, že príbeh sa odohráva v USA a Talianmi by mala byť iba ústredná manželská dvojica, tak taliansky temperament i vizáž majú bohužiaľ aj všetky ostatné (americké) postavy. Horšie je, že všetky tieto postavy sa chovajú stupídne a tak mi bolo úplne jedno, kto si to zlízne, koho odbachnú a pod. Škoda pre film je aj to, že režisér nevyužil pekné americké scenérie. ()

HorrFi

Takovýhle filmy mi vždycky připomenou, že stojí za to koukat na tyhle starý málo známý thrillery/krimi.. David Hess tu předvedl jednoho z nejlepších záporáků kterýho jsem zatim viděl a hereckej výkon Franca Nera taky zasluhuje uznání.. na Corinnen Clery se zase hezky koukalo.. je to psychopatická jízda plná zvratů a opravdu napínavá.. děkuju Flipnicovi za doporučení a pornogrindovi za připomenutí.. ()

farmnf

Velmi tuctový thriller s Nerem, kde probíhá klišé tak známo z mnoha dílek tohoto žánru, svázaný muž sleduje znásilnění své ženy... ale na druhou stranu byli rozhádaní. Kolik banalit tohoto typu jsem už viděl. Vydržel jsem do konce díky dabéru ze Slunce seno jahody. To bylo naopak super. Jinak mohu doporučit, nehyzděte si tímto škvárem své videotéky. ()

Disease

Film nejde jen po povrchu a na efekt, jako u např. kolegů Argenta nebo Bavy. Není to sice takový drasťák a místy se projevil zub času, ale pointa je v pohodě. ()

mira007

Rozhádaní manželé jedou v autě s karavanem a stopne je chlapík, z kterého se vyklube psychopat, který má v kufru dva miliony z bankovní loupeže. Žánrově by se to dalo přiřadit k sexploitation akorát bez sadistické brutality - ikdyž to znásilnění ve své době muselo hnout emocema trochu víc.  Na jednu stranu komorní levné béčko ( hlavně ty bitky skoro jako od Buda Spencera ), které zapadlo v historii, na druhou stranu vykreslení postav a jejich psychologie, nádherné americké scenérie, herecké výkony ( Franco Nero na Oscara ), estetika ( nahá Corinne s brokovnicí zatraceně sexy) a hlavně hudba mistra Morriconeho - to jsou věci, který dneska nemá drtivá většina bijáků. Ikdyž se na tom podepsal zub času, velmi milé překvapení, kde jsem si pokládal otázku, kdo je vlastně nebezpečnější , jestli ten psychopat lupič nebo psychopat alkoholik hrubián ()

bolan

Očekával jsem italskou hovadinu na pomezí braku, ale Franco Nero a Connie Cléry tomu dali takovou šťávu, že když si odmyslím některé prosťoučké dialogy poplatné době a stylu filmu, tak je to serózní thiller. ()

Dr.Cilka

Priemerny film s priemernou atmosferou a typickou Morriconeho westernovo-ladenou hudbou (co je velke plus). Film ma podla mna zbytocne dlhu stopaz s mnohymi hluchymi miestami, ktore su vyplnene neziaducou filmovou vatou. Niekedy pocit navodit napatie vyznieva az komicky, ako napr. pri nekonecnom unikani pred nakladiakom a podobne. Koniec to cele do istej miery zachranuje. Pre mna vysoke ocakavania a nasledne sklamanie... ()