Rok 1892. Na cestě k odpuštění není nikdo v bezpečí. Lze v zemi divochů najít lidskost? ... Vydejte se spolu s hrdiny na klopotnou cestu nenávisti, vykoupení a přežití... Po téměř dvou desetiletích bojů s domorodými Šajeny, Apači a Komanči, dostane kapitán americké kavalerie a válečný hrdina Joseph Blocker poslední rozkaz. Kapitán má doprovodit churavějícího šajenského náčelníka Žlutého jestřába, svého nejopovrhovanějšího nepřítele, do jeho domoviny v Montaně. Nechtěný úkol před odchodem do výslužby se ještě více zkomplikuje, když se kapitánova skvadra bude muset ujmout ovdovělé osadnice Rosalee Quaidové. Smečky všudypřítomných loupeživých Komančů jsou přitom stále na válečné stezce a touží po krvi; dokáže zkušený kapitán naposledy splnit svou povinnost? (Česká televize)

boo-boo

Dopozerať Hostiles chce skutočne pozitívne naladeného človeka. V jadre samozrejme ide o zmierenie dvoch nepriateľov na život a na smrť, ktorí sú vplyvom okolností postupne dotlačení k prekonaniu/pochopeniu/akceptácii vzájomných animozít. No celé sa to deje v tak surovom prostredí a podané je to tak naturalistickým spôsobom, že pritom aj taký The Road dostáva trochu veselšie farby. Plus Rosamund Pike má jeden z najtragickejších a najťažších charakterov, aké som vo filme kedy videl. ()

Zveldr

Christian Bale je jeden z těch herců, kteří umí opravdu procítit dobře napsané postavy. V Hositles se opravdu prezentovalo s postavami, které ohromí svou hloubkou. Pro takový film je potřeba dlouhé a správně zvolené tempo. Proto je celý film správně pomalu vyprávěný. Hodně si vyčkává, aby vám mohl nakonec vlepit emocionální facku, která ale opravdu stojí za to. Kamera, zvuk a hudba celé to velké emocionální vypětí perfektně podporují a nenechá vás to chvíli odpočinout od strastí krásně napsaných postav. Je to jeden z mála filmů, které mě v poslední době emocionálně oslovil a má právoplatné místo mezi mými nejoblíbenějšími filmy. ()

Knor

Nádhera, naprostá nádhera. Výpravný westernový drama s úžasnou hudbou a perfektními hereckými výkony. Všechny postavy jsou dokonale napsaný, každá má ve filmu pevný místo a příběh. Úvodní scéna mě doslova přibila a já vycítil, že půjde o pěkně drsnou nekompromisní podívanou a taky že jo. Ale zároveň jde o hluboký příběh do lidských duší ztrápených smutkem a ztráty a také o prozření. Nečekaně podmanivý film, drsný a zároveň krásný. Jak to, že se to obešlo bez oscara ? ()

Mahowny

Až na dřeň. Tenhle film jsem feeloval výjimečně intenzivně a to díky standardně nadstandardnímu výkonu Balea, kameře a mrazivému soundtracku. Natáčení probíhalo v krásné přírodě, která byla v kontrastu s krutostí a syrovým násilím. Toho se diváku dostává opakovaně, film nikam nepospíchá a nechává pocity pomalu gradovat jen za doprovodu hudby. Diky pomalejšímu tempu vyprávění také autor postupně vykresluje charaktery, což takovým hercům jako je Bale nebo Pike svědčí. Po dlouhé době dostalo prostor ve filmu mrazivé mlčení. Příběh je kompaktní a i když je plný klišé, obejde se bez logických přešlapů. Pan režisér jednou bude někde hodně. ()

Alan_Shearer

Kurevsky zajimavej a prijemnej filmovej zazitek. Uz predem jsem vedel, ze budu mit hrejivej pocit na srdci a na sourku. Konecne jsem po dlouhy dobe videl toho bastarda Wese Studiho, tentokrat v o 30 let starsi a moudrejsi verzi, avsak porad ma poradny redskin koule. Do toho muj oblibenec Ben Foster, Arthur z Peaky Blinders a samozrejme sam pan kral Bale. Dokonce se tam na chvili ukazala i nova herecka hvezda s lehce homodejskym pohledem Timothee Chalamet. Proste fakt skvely obsazeni, ktery nasledne vubec nezklamalo. Hostiles je presne ten typ filmu, kterej si rad pustim. Putovani prirodou, nikdo se s nicim nesere. Skvely filmarsky zabery a vyprava. Sonda do dusi a existencniho premilani akteru zastupujicich jednotlivy skupiny divokyho zapadu na ukor hlubsiho deje. Chlapaci poznamenany valkou, obycejna zena srovnavajici se s obrovskou tragedii, ruzny osudy indianu, a to vsecko vyjadreno kratkymi a emotivnimi dialogy. Vsechno v tom filmu melo smysl. Smrt cihala vsude a kdokoliv to mohl vodsrat. Fakt dobre natocenej psychologickej western. 87% ()

Niflheim

85 %. Vyprávění o ztrátách fyzických i duševních. Podmanivý výprava a nadprůměrné výkony (ačkoliv Pike není mou srdcovou záležitostí a Balem ztvárněné postavy mi bez ohledu na jejich odlišnosti do sebe začínají vcelku splývat). S tempem nemám problém, ba co víc, takový vyprávěcí styl v hollywoodské produkci s nadšením kvituji... Subjektivně bych uvítal, kdyby byl důraz na ticho (nonverbální komunikaci) a scenérie amerického severozápadu ještě intenzivnější. Takto do popředí někdy kontraproduktivně vystupovaly četné patetické dialogy a klišovitá rozuzlení, bez nichž by snímek v mých očích bezpochyby atakoval příčky nejvyšší. ()

Shitonit

Jak jsem se k tomu přesvědčil...Jelikož mi Verbal promluvil z duše a jeho komentář mi usadil prdel na kanape a donutil mě s údivem vhnout voči na přijímač. A tím, vážení okolostojící mi tím umožnil podělat názor, a potěšit nepopsatelně hluboké cloudno čéséfédé oblažit následujícím rozumem: Nekonečně dlouhé na pohled zdá se, však se zásobou opijovin se to vcelku dalo slastně přestát, přesedět a chvílemi i přeležet. Miluji westerny, takový ty jak Vinetů s někým po boku jede a jede na koňovi vstříc jisté smrti, a vždy to nějak dopadne. A miluji Tebe ! Scotte, za to jak jsi dokázal vyvolat v mý myšlenkovnici moudra taková, která mě dovedla až sem, a já mohl slastně našpulit ústa do něžně nadrženého Ó, a dlouze vydechnout oblak smradlavého mírového prdu. ()

celticek

Krásná krajina a dobré výkony hlavních protagonistů čili Bale a Pike. Za Indiána nikoho jiného než Studiho, to je jasná trefa. Vadily mi temné pasáže, to tam nemůže být aspoň šero?Pak nevím, kdo je kdo. Ten vztah Bale-Studi by chtěl trochu natáhnout, přišlo mi to moc rychlé, ikdyž film trvá 2 a 1/2 hodiny. Kdo zabil ty Komanče? Jinak se tomu dá těžce něco vytknout. Určitě se podívám znovu. ()

Najt

Film se pomaleji táhne, ale zase díky příběhu, který je spíš o survival tripu skrze nehostinné USA z new mexica az do montany se není čemu divit. Drtivá většina se odehrává na cestě. Scénář, kamera, prostředí to je prostě skvělý. Ty kulisy byly nádherné, přestřelky taky a herecky fantasticky zahrané. Duo Bale / Pike zahráli bravurně a mě mrzí, že nedostali více prostoru. Dokážu si představit, že to mohl být srdceryvný doják, ale tímto směrem režisér jit nechtěl. Stejně tak by bylo fajn více emocí. Charakter kapitána je jednoduše obdivuhodný a ta pouť napříč byla náročná. Taky mohlo dojít k širšímu pojetí mezi "nepřáteli" ale ta myšlenka zarputilosti a nenávisti, kdy se člověk může dostat do bodu, kdy je schopen odpustit a z nepřítele může být přítel tu je. Kdyby toto všechno bylo v trošku větší míře tak by to byl naprosto boží film. Dávám full protože i tak to je po delší době skvělý film. Mě tady ovlivnilo technické zpracování to je na plný počet. Kdybych ale byl upřímný k obsahu filmu dal bych 4*. ()

Ex_Machina

Smutná realita konca divokého západu v jeho plnej nahote. Nezáleží či si bol indián, biely vojak, alebo lovec kožušín. Boli ľudia iba dobrí a zlí, tak ako aj dnes. Surovosť tohto snímku mnoho ľudí prekvapí a ešte viac ľudí šokuje. Úsmev tu nenájdete, zato pomalé putovanie peknou americkou prírodou áno. Sem tam sa niečo stane a nie vždy to bude príjemné. Smutný, no najmä emočný zážitok je zaručený. ()

Anianna

Kouknu chvíli, říkám si, hraje tam Rosamund Pike. Tak chvíle to nebyla. Přes dvě hodiny dlouhý western mě pohltil. On to ani nebyl western. Akční dějovou složku nahradili scénáristé jednoduchým motivem. Cestou. Doprovázením indiánského náčelníka do jeho domoviny. Film o cestě v prostoru a hlavně v sobě. Film o zlu, které chce člověk zapomenout, ale okolnosti mu to nedovolí. Film o svědomí, které je roztrhané na cucky, ale stále ještě existuje. Film o smrti, která je tak blízká! O lásce, která je naopak strašně vzdálená. Film o pomstě i odpuštění... Všechno podstatné ve snímku vidíte. A chcete i slyšet, ale řada vypjatých scén bere hrdinům hlas a diváci slyší hudbu, nádhernou a všeříkající. Výborný vizuál, exteriéry, kostýmy, masky. Christian, Rosamund a vlastně všichni ostatní dali svým postavám maximum. Skvělé drama plné emocí. ()

stephano

Připomíná mi to film Open Range s Kevinem Costnerem. Syrový western, který si na nic nehraje, přesně tohle sem potřeboval na páteční večer. ()

PaulCZE

Vykonstruované a zcela absurdní. Nejlepší člověk pro danou misi se pozná podle toho, že ztratí 95% členů výpravy. To rádoby filozofování kolem a pohnuté osudy jež najdou rozřešení.. uff... proč?! Jinak dobrým režisérům či tvůrcům stačí náznaky, nemusí před kamerou střílet děti, jenže to Hollywood většinou neumí. Takže v poslední době vycházejí filmy s přehnanou brutalitou a všichni vřískají jak to je syrové. drsné... blabla.. no není. S psychologií se musí umět pracovat, tady to je utopený v nudě, divných postavách a předvídatelnosti. ()

ervina

Po dlouhé době dokonalý americký film. Jednoduchý děj, žádné pompézní scény, žádné digitální triky. Skvělé herecké výkony, nejlepší ve scénách beze slov. A že jich tam je. A Christian Bale je Bůh. ()

XXXXXXXX

Atmosferickou hudbu, asi třicet minut doprovází na několik částí rozkouskovaná akce. To mi ale, na dvě hodiny a sedm minut, příjde žalostně málo. Zbytek času totiž tvoří unylé bloumání po prérii od lejna k lejnu, doprovázené jakousi pseudo meditací nad tím, proč kdysi dávno jeden bratranec ze druhého udělal nožem cedník! Na své si tedy přijdou zejména milovníci dlouhých záběrů na západ slunce, dále vyhledávači neméně zábavných záběrů na promočenou krajinu, no a pokud náhodou patříte mezi diváky s láskou pro těžkopádně a asi stejně zábavně se rozjíždějící spojení jednoho, nebo více vozidel na trati, či jiné pevné dráze, budete si také chrochtat blahem! Když si představím, že stylem, kterým se posledních pár let točí "westerny", by třeba G. F. Unger opravdu psal, měla by jeho díle pravděpodobně jednoho čtenáře! ()

Joedas

Mám rád tyhle filmy plný kontrastů. Drsný, ale citlivý vyprávění, co když zrovna duši chvíli nedrásá, umí jí pohladit jako v poslední době málo co. Zajímavý je, jak emocionálně vtahující ten film při svý jednoduchý přímočarosti umí být. Nechci tvůrcům neprávem ubírat, ale nemůžu se zbavit pocitu, že jsem to takhle prožil a vychválil i kvůli laťce a současný masáži blockbusterů bez přidaný hodnoty. Takovýhle zádumčivý westerny se holt nedělaj, a tak radši přestanu přemítat, na kolik je to absolutní hodnocení zasloužený a radši si ten nášup poctivosti prostě užiju, protože dalšího se taky nemusim dožít. A když už mi ho někdo natočí, místní kina mi ho taky nemusí promítat, že jo!? ()

tombarider

Vyprávěné pomalu, pomaličku. Úvodní scéna mě málem odradila od sledování zbytku. Slabší povahy to nemusí vydýchat. Bale je pro mě rozporuplná persona. Pokaždé hraje na maximum, ale ne všude to "vyzní". Tady to teda vyznělo. Pro mě jeho nejsilnější role. On za to může i geniálně jednoduchý a přitom silný scénář. Příroda středu spojených států to dokonale podkreslila. Chvíli nenávidíte Indoše, chvíli Bílé bubáky a nakonec si řeknete: Proč se vlastně nemají všichni rádi? Válka stojí za hovno. Dobře strávené dvě hodinky života. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz