Rok 1892. Na cestě k odpuštění není nikdo v bezpečí. Lze v zemi divochů najít lidskost? ... Vydejte se spolu s hrdiny na klopotnou cestu nenávisti, vykoupení a přežití... Po téměř dvou desetiletích bojů s domorodými Šajeny, Apači a Komanči, dostane kapitán americké kavalerie a válečný hrdina Joseph Blocker poslední rozkaz. Kapitán má doprovodit churavějícího šajenského náčelníka Žlutého jestřába, svého nejopovrhovanějšího nepřítele, do jeho domoviny v Montaně. Nechtěný úkol před odchodem do výslužby se ještě více zkomplikuje, když se kapitánova skvadra bude muset ujmout ovdovělé osadnice Rosalee Quaidové. Smečky všudypřítomných loupeživých Komančů jsou přitom stále na válečné stezce a touží po krvi; dokáže zkušený kapitán naposledy splnit svou povinnost? (Česká televize)

Grázl83

Neni to spatne, za pomale tempo a pretazenou delku musim hodnoceni snizit. Jinak Bale klobouk dolu, behem celeho filmu snad ani jednou nehnul brvou. ()

mouzi

Christian Bale opet exceluje, tentokrat v ne uplne znamem snimku. Potesi i pritomnost jednoho Peaky Blindera :) Nicmene dej je ponekud primocary, a tak sblizeni se s eskortovanymi rudochy je otazkou cirka 10 minut, coz pri takove stopazi veru neni mnoho. Fakticky se vsak jedna spise o lyrickou zalezitost zabalenou do epickeho obalu. Je to dobry, vzalo me to za srdicko, dokonce i ta Rozamunda umi i s tim svym pokerfacem vyjadrit emoce. Slabsi 4*. ()

cortez

Tak nevím, část filmu mi připadala jako ze serialu přátele kdy si Joei trénuje grimasy - nadšený, zklamaný, naštvaný, smutný.... tady se mi to úplně vybavilo, takové ztrnule mi to přišlo, místy opravdu křečovité. Jako by chtěli říct, tak a toto je záběr pro akademii,kvůli oskarům, dívejte se jak brečím, vzlykám, jak jsem kompletně v šoku. Někdy i horší film má dojemnější závěr, ale tady to bylo tak umělé a vůbec to nějak nepůsobilo. Balea mám rád, ale na rozdíl od 3:10 vlak do Yumy mi tady přijde jako zkoprnělý batman. ()

Saxos

Příběh nás zavede na Divoký západ, dokonce jen několik pár let před I. SV v Evropě. Amíci mají stále plnou hubu keců o lidských právech, ale s původními obyvateli rudé barvy zatočili, jak soudruzi s mandelinkou bramborovou. Klady: Christian Bale - dobře ty. Zápory: velmi pozvolné tempo. ()

Emperor1

Slibný začátek navnadil, zbytek jsem ale nepochopil ... o co že tu vlastně jde? Něco nového o složitých vztazích mezi bílými a rudými, co už by nebylo tolikrát řečeno/napsáno/natočeno? ... Třeba Vinetou, tam už všechno je, ne? Nebo, dobrá, něco "novějšího" a ne tak idylického, takový Tanec s Vlky, to podle mýho nebyl vůbec špatnej film, třebaže to bylo ještě delší pokoukání, než Hostiles ... takže se ptám znovu, co vlastně chtěli tvůrci tohoto snímku sdělit? Že každý může změnit názor? To byla hlavní myšlenka? A poslední otázka - nešlo to alespoň trochu zkrátit? ()

werxix

Silný film. Nejvíc se mi asi líbí propojení těch jednotlivých tragických příběhů, které si každý nese sebou a chtě nechtě se s nimi musí vypořádat. ()

BarGoldstein

Obstojné vydělávání kruponu nezakrývá bohužel dostatečně poněkud tupoučký děj a Balíkovo herectví na úrovni balíku slámy. ()

BlackAdder87

Pomalu plynoucí příběh, z doby kdy smrt, doslova, číhala na každém kroku. Je však natolik zajímavý a osazený skvěle vykreslenými postavami, že i přes onu pomalost vyprávění nesklouzne k nudě. Škoda jen lehce patetického happyendu. PS: Christianu Balevi role důstojníka pronásledovaného minulostí, plnícího poslední rozkaz náramně sedla. ()

notozjano

Příběh o muži, který toho moc nenamluví, ale uvnitř jedná, v palici mu to šrotuje a můžeme si být jistí, že za každých okolností udělá to správné. Je to takový kladný hrdina, u kterého vzešla nenávist vůči rudochům z bojů,kterými si prošel. Ale moc dobře si uvědomuje, že každá mince má dvě strany a tak sledujeme nejen cestu všech zůčastněných, ale navíc i vnitřní boj muže, který jen plnil a plní rozkazy. Výkon Christiana Balea je perfektní a Rosamund Pike rozhodně nezůstává pozadu a kdo jiný by měl ztvárnit roli indiánského náčelníka než Wes Studi. ()

Skylwalker42

Velmi strhující sugestivní podívaná se skvělým Balem. Ten tu předvádí opravdu brilantní herectvi. Věříte mu každou slzu co mu ukápne. Syrové, leč ohromující podívaná. ()

topvideo

Remeselne natočené, fajn scény s rudochmi aj belochmi. Okrem iného vymakaná tajná zabijačka v stanoch. Ťažká to bola doba. ()

tomino28

Hostiles je důkazem toho, že k parádnímu filmovému zážitku nepotřebujete za každou cenu originální příběh a nepředvídatelný děj. Zde se ukazuje, že mnohem důležitější je celková atmosféra, styl a tempo vyprávění, výkony herců a spolu s nimi také parádní kamera a střih. Scott Cooper divákovi nabízí všechno tohle a navrch přidává autenticitu včetně brutálních a naturalistických přestřelek, které zde však ani v nejmenším nepůsobí samoúčelně. Do sledování westernů se často musím nutit, opakovaně se mi ovšem potvrdilo, že tento dnes okrajový žánr má stále co nabídnout. ()

kolly13

Fandové indiánů, charakterního Balea, krásné Pike a setkání morálky s krutostí budou uchcávat blahem. Tak jako já! ()

Juraj.Misejk

Jak říká jeden můj kamarád: "kvalitní nuda". Spíše než příběh jsem si užíval majestátní přírodu a herectví. Psychologický western, který se velmi podařil spolu s Christianem Balem, který snad nikdy nezklame. ()

MatZ

Začínam viac a viac chápať, prečo mám rád filmy, kde hrá Bale. Hej, na jednej strane ho mám proste rád ako herca a patrí na zoznam ľudí, s ktorý by som niekedy chcel stráviť večer na pive. Ale tie filmy, v ktorých hrá, majú pre mňa jednu spoločnú linku – neskutočne silný príbeh. Tento film je krásne smutný a smutne krásny. Žiadna postavu vám nepredstaví do hĺbky, no vy ju pritom budete u každej z nich vnímať. Človek sa až diví, ako sa v takej krásnej krajine môže odohrať toľko zlého. No zároveň je v nej dobro, ktoré sa zjaví medzi ľuďmi vo chvíli, keď... a to by som vlastne prezradil pointu :) Nádherne natočené, súčasne však komorné a postavené na skvelých hercoch. Odporúčam na tiché večery, kedy máte chuť nechať sa emocionálne rozorvať. ()

Aechato6

Těžce, opravdu těžce se mi hledají slova, kterými bych dokázal popsat své pocity z Hostiles. Podle traileru i popisku jsem si myslel, že se bude jednat o pomalý a nudný film. První zhlédnutí jsem odkládal téměř dva roky, až do dnešního bouřlivého večera. Ve filmu se moc nemluví, především tedy ve druhé polovině, a je to dobře. Je tady díky tomu neskutečně moc prostoru soustředit se na herecké výkony (naprosto ohromující), hudbu (hudební doprovod je tak odzbrojující jak je to jen možné) a naprosto úžasnou kameru (myslím, že tohle je jeden z těch snímků kde by se dal každý snímek vystřihnout a zarámovat). Nejvíce samozřejmě vyzařuje bravurní výkon mistra Bale. Ten zde hraje především očima a jeho výkon byl pro mě opravdu radostí pozorovat. Ostatní herecké výkony jsou také úžasné, především mě zaujala Rosamund Pike, kterou jsem poprvé viděl ve vážné roli. Vzhledem k účasti Balea a Bena Fostera se asi hodí srovnání s jiným westernem kde spolu oba vystoupili. 2:10 vlak do Yumy, což je dle mého taky geniální snímek, který ale zaostává ve všech ohledech za svým mladším bratříčkem Hostiles. Děkuji panu Cooperovi a všem zúčastněným za úžasný zážitek. ()

Tomas_PO

Dobrých a nových westernov je ako šafránu. Vysoké hodnotenia zodpovedajú najmä prvej polovicu filmu, ktorá predčila všetky očakávania a priklincovala ma ku 'gaučufke'. Nádherná scenéria a skvelé herecké výkony (Christian Bale, Rosamund Pike, Wes Studi,...), sa však v druhej polovici filmu zmenia na prílišnú patetickosť a až umelú snahu o zblíženie, či odpustenie hriechov 'bielych tvárí' voči domorodým indiánom. Kontrast je o to viditeľnejší v dialógoch. Striedmé, zálesacko-indiánske rozhovory vystrieda nesmierne silný a najmä neautentický pátos. Rozhodne pozerať na veľkej obrazovke. ()

Misterioso

Jako fanouškovi westernů a příběhů o Indiánech je mi to nesmírně sympatické (exteriéry, syrovost), ale nějak mě ten příběh do sebe vůbec nevtáhl, a ani charaktery mě nijak zvlášť neuhranuly. Možná jsem toho viděl už moc... ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz