Rok 1892. Na cestě k odpuštění není nikdo v bezpečí. Lze v zemi divochů najít lidskost? ... Vydejte se spolu s hrdiny na klopotnou cestu nenávisti, vykoupení a přežití... Po téměř dvou desetiletích bojů s domorodými Šajeny, Apači a Komanči, dostane kapitán americké kavalerie a válečný hrdina Joseph Blocker poslední rozkaz. Kapitán má doprovodit churavějícího šajenského náčelníka Žlutého jestřába, svého nejopovrhovanějšího nepřítele, do jeho domoviny v Montaně. Nechtěný úkol před odchodem do výslužby se ještě více zkomplikuje, když se kapitánova skvadra bude muset ujmout ovdovělé osadnice Rosalee Quaidové. Smečky všudypřítomných loupeživých Komančů jsou přitom stále na válečné stezce a touží po krvi; dokáže zkušený kapitán naposledy splnit svou povinnost? (Česká televize)

samwise

Nevím, kde se u tohoto filmu bere takové pozitivní hodnocení. Tanhle snímek mě zaujal snad jen vizuálně - psychologie postav, která tu měla být docela klíčovým aspektem celého děje, je naprosto tragická a velice rychlá proměna skoro všech hlavních postav je dost neuvěřitelná. Ústřední duo, které v sobě mohlo nést pěkný boj dvou naprosto antagonistických postav spojených prosti své vůli na dlouhé společné cestě, působí nakonec naprosto sterilně. No a ten uspěchaný a uslintaný konec je je jen trapnou tečkou za dost schématickým a těžko uvěřitlelným příběhem. Za mě teda dost slabota, i když můj oblíbenec Bale jako vždy velmi dobrý, tak ani jeho herecký um můj špatný dost špatný dojem nespravil.. ()

Hubna

Líbí se mi, že hlavní myšlenky jsou tu dost univerzalistické. Voják plnící celý život rozkazy tak, až mu z toho začíná hrabat. Asi to tehdy nebylo jednoduché a každý se s tím potýkal, jak uměl - jak je to koneckonců dodnes. Právě tohle vykreslení, to, jak se musí Baleova postava vyrovnávat s vlastními činy (ať těmi dřívějšími, které jsme neviděli, tak těmi, které jsou nám ukázány), bude podle mě vždycky aktuální - a jestli týpek zabíjel zrovna indiány, Němce za války nebo nyní Afghánce je vlastně docela jedno // vyrovnávání se s genocidou původních obyvatel Ameriky ale filmu dodává ještě další vrstvu, aspoň je o čem přemýšlet // technicky perfektní, krásná kamera. A herci taky hrají tak, jak by si to sami zažili. ()

Dr.Abe

Bez toho vojenského a rádoby indiánského patosu by to bylo možná lepší a jinak se na to dalo koukat. Zaujalo mě neočekávané zapojení Bena Fostera. Trudomyslnost a o omluva za spáchaná zvěrstva zahrané R. Cochranem mi přišly jako nejlepší momenty filmu. Ten závěrečný HE filmu ubírá. ()

RNDr.Strom

Po skončení filmu se musím ptát: a o čem že to bylo? Pan plukovník Pěkná-troska na sklonku své zádumčivé vojenské kariéry dochází k zásadním existencionálním otázkám, například: co mám sakra teďka dělat se svým životem? No, a to je vlastně asi tak jediná. Jinak sám jaksi tuší, že celá ta jeho mnohaletá dobrodružná eskapáda byla vlastně veskerze k ničemu, takže podle mého názoru k žádnému obratu během filmu nedochází, jak zde někteří komentující tvrdí: plukovník Pěkná-troska totiž už dávno věděl, že se tam všichni rubají jen pro srandu králíkům, takže velké usmíření s náčelníkem Vážný-výraz byla jen taková šarádička. Jinak film otvírá docela slušnou porcí samoúčelného násilí, čímž věcná akce celého filmu končí, a jsou to zároveň také poslední emoce, kterých se zde dočkáte: nekonečná zádumčivost podle mě totiž není emoce. Poté přichází terapeutická intervence pod vedením skupiny zkušených terapeutů, kdy nyní-už-zase-slečna Miss-bílá-Amerika prochází pět stádií truchlení v rekordním čase, protože je potřeba s dějem nějak pohnout. Do konce filmu je dokonce připravena po veledlouhých dvou týdnech truchlení odložit smutek a vrhnout se na to znova. Skupinka indiánů v čele s náčelníkem Vážný-výraz si z té bleskové rychlosti sedne na zadek. Postupně dojde k vyvraždění celé skupiny včetně indiánů, které pan plukovník Pěkná-troska nezvládne ubránit - osudovým se jim stane paradoxně slečna Miss-bílá-Amerika, která se zcela nechá ztrhnout nečekaným návalem feministické touhy dokázat, že děvčata taky dokážou střílet po kde kom jako úplné gumy, veškeré smrti jsou zde způsobeny výhradně marnivou blbostí, což možná nějak souvisí s posláním filmu, ale to že sou američani tupá hovada už jsme věděli, takže zde teda nic moc filosofie. Film končí přesto happy endem, protože nejdůležitější je, že to ve zdraví přečkala skoro-už-zase-ne slečna Miss-bílá-Amerika a pan Pěkná-troska. Aha, no vida, už vím, co je poslání: svobodní čtyřicátníci nezoufejte, láska čeká na každém rohu :-) ()

Merenre

tak co to tu máme? Zezačátku to působí lákavě, nobl obsazení, takový ten radoby autentický vizuál s opravdu na vysoké volume nastaveným špinavým filtrem, fest špinaví a viditelně umatlaní jsou fakt všichni, i vojáci ve službě na jakési vojenské základně. Všichni taky mluví strašně drsně, hlavně Bale samozřejmě, o toho by si mohl batman s eastwoodem drbat záda. No ale pak tenhle rodokapsový, rádoby velkohollywoodský, vizuál začíná odkrývat opravdu děsivé trhliny. A místy se zdá, že někdo psal celý příběh a scénář až v průběhu natáčení. Výsledkem je vpravdě absurdní práce s postavami, která působí, že nám chybí tak hodina filmu , anebo bizarní emo scény, které jsou úplně mimo kontext i všechno ostatní a tak dále. Navíc se vlastně pořád nic neděje a příběh vůbec nikam nekráčí, na rozdíl od postav, které teda naopak pořád jen někam kráčejí (na koních) a v kromě toho tráví čas tím, že si pořád sundávají a nasazují klobouky a dlouze se rozhlížejí vážnými pohledy. Jestli to měl být nějaký pokus napodobit Leoneho, tak to ve výsledku působí komicky, protože Leone byl utahaný, ale vždy pracoval se silným příběhem, který byl pod vší tou omáčkou pořád silně cítit. Tady se chcete jen pořád ptát: Quo vadis, Coopere? ()

vinnetou500

Asi jedinej film, kterej mám v top 10 a kterej tam navždy bude mít i své pevný místo. Ty ostatní možná budou časem nahrazený, protože zatím tam jsou prostě z toho důvodu, že jsou pětihvězdičkový a ještě o kousek lepší než ty ostatní za pět... Hostiles jsou ale zkrátka kus, kterej mě chytil za srdce už po prvním zhlédnutí. Od té doby jsem jej viděl několikrát. Díky tomu si všímám více detailů a čím dál víc oceňuji, jak je film propracovaný. Třeba že Blocker je na jednu stranu fakt vzdělanej člověk! Caesarovy zápisky totiž čte v latině. Umí se taky chovat příkladně k ženský, která si prošla brutálním zážitkem. Na stranu druhou je vidět, že je to furt guma: "Yes, madam!"... ()

PTuranyi

Vynikajúca dráma z prostredia divokého západu. Zdráham sa použiť označenie western, pretože tu chýba tradičný koncept nepriateľa. Úvodné motto celkom dobre charakterizuje celý film: "Americká duša je v svojej podstate tvrdá, osamotená, stoická a vražedná". Kapitán Blocker nie je žiadne neviniatko a v súbojoch s indiánmi nemal zľutovanie. Dostane však za úlohu dopraviť zomierajúceho náčelníka Žltého jastraba aj s rodinou do doma v Montane. A hoci sa spočiatku vzpiera nakoniec pristane. Napriek tomu, že Blocker nemá indiánov v láske a k ich výprave sa pridá Rosalee Quaidová, ktorej komančovia vyvraždili celú rodinu, postupne medzi sebou vybudujú dôveru a rešpekt, Nejde o žiadnu selanku, typu Vinnetou či Black Fox. Produkcia je perfektná a vďaka tomu, že sa neženie za akciou, môžete si vychutnať každú emóciu s náležitou atmosférou v pozvoľnom tempe. Herci hrajú výborne. Timothée Chalamet hoci tu má len štek, nie je žiadny začiatočník. Christian Bale a Rosamund Pike v hlavných úlohách sú skvelí a nenáhlivé tempo rozprávania umožňuje stvárniť emócie postáv omnoho autentickejšie. 90% ()

zigy

Smutek nad tím, kam to nakonec ti amíci s indiány dopracovali. Ten smutek přímo cítíte. Komorní a drsný film. ()

FandaF

V tomhle rádoby westernu je snad úplně všechno špatně. Nebude to zde všechno vypisovat, ale podle mne je to bída. Nechápu vůbec to vysoké hodnocení tady, vždyť i na IMDB to má jen 72% a to to má amíkům zatraceně víc co říct... ()

Zdenek.D

Jiný western - přesně toto slovní spojení charakterizuje tuto jízdu napříč státy, kdy Christian Bale předvádí perfektní výkon. Jeho vnitřní přerod a vývoj postavy je zahrán uvěřitelně a ani ne chvíli jsem nerozporoval motivace jednotlivých postav či jejich podání. Rosamund Pike do své role také sedne ač má film více než dvě hodiny a pozvolné tempo/střih tak ty silnější dvě hodiny utečou jako voda. Wes Studi, pro většinu známý z role antagonisty ve filmu Poslední mohykán je třešnička na dortu. ()

Mejkby

Vau, tak to byla síla. Filmový Zážitek s velkým "Z". Naprosto jednoduchá zápletka, ale už od první minuty mě vtáhla do sebe a nepustila ani na chvíli. Bale je Pan herec a s přibývajícími léty čím dál lepší. Divím se že se o něm nemluvilo na Oscarech. ()

Standey

Opravdu té akademii nerozumím. Tohle bylo minimálně na tři nominace, Herec v hlavní roli, herec ve vedlejší roli, hudba. ()

Labacan

Za ten koniec by to bolo iba za tri hviezdy, ale Bale bol vynikajuci a možno by som mu to aj urobil, no ale kamera bola úplne božská.. Takže za štyri... ()

weca

Snad už si ani nepamatuju, kdy jsem byl naposledy tak unešen hereckým výkonem jako Baleovým v Hostiles. Ta role mu sedla jako prdel na hrnec. Westerny mám hodně rád a Hostiles ve mně zůstanou asi dlouho, je to sakra silnej film. Hodně mi to připomínalo kultovní Krvavý poledník od mého oblíbence Cormaca McCarthyho. Zejména ta nihilistická atmosféra, beznaděj, brutalita a taky to, že život člověka neznamenal prakticky nic. Občasný patos jsem byl schopen prominout, jako celek to totiž funguje výborně. Western jako žánr v posledních letech zažívá renesanci a já z toho mám velkou radost. Jen víc podobných pecek! Pět hvězd. ()

Fracek

Ještě se mi nestalo, abych tomuto typu filmové produkce dal rychloposuv, ale kdo by neznal paradox. A ten si nevybírá.... Oč se to snažilo ze mě vyždímat maximum, o to jsem byl nasranější a unuděnější. Jako když si koupíte krásné jablko a po skousnutí litujete vynaložené námahy. ()

Lasa

Začátek filmu mě dostal a těšil jsem se jak bude dál gradovat. Bohužel zklamání se postupně začalo dostavovat. Během filmu jsem od úžasu spadl k znuděnému kontrolování konce. Další nadějně vyhlížející film, který se ale v půlce filmu zlomí a je z něj dojemná srač.a co má typický sladký závěr. Za první půlku filmu dávám 3 hvězdy. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz