Rok 1892. Na cestě k odpuštění není nikdo v bezpečí. Lze v zemi divochů najít lidskost? ... Vydejte se spolu s hrdiny na klopotnou cestu nenávisti, vykoupení a přežití... Po téměř dvou desetiletích bojů s domorodými Šajeny, Apači a Komanči, dostane kapitán americké kavalerie a válečný hrdina Joseph Blocker poslední rozkaz. Kapitán má doprovodit churavějícího šajenského náčelníka Žlutého jestřába, svého nejopovrhovanějšího nepřítele, do jeho domoviny v Montaně. Nechtěný úkol před odchodem do výslužby se ještě více zkomplikuje, když se kapitánova skvadra bude muset ujmout ovdovělé osadnice Rosalee Quaidové. Smečky všudypřítomných loupeživých Komančů jsou přitom stále na válečné stezce a touží po krvi; dokáže zkušený kapitán naposledy splnit svou povinnost? (Česká televize)

kajas

Westernový žánr nikdy nepatřil mezi mé oblíbené, ale tenhle snímek mě lákal hlavně díky zvěstem o nejlepších výkonech kariéry jak Christiana Balea, tak "zmizelé" Rosamund Pike. A jsem nejvíc šťastná, že jsem tuhle nádheru mohla vidět na velkém plátně. Tempo vyprávění mi vůbec nepřipadalo pomalé, každý záběr měl svůj smysl. Ústředním postavám věříte jejich bolest ze ztráty blízkých hlavně díky dokonale napsaným dialogům ("Někdy závidím smrti její definitivnost.") a naprosto famózním hereckým výkonům. Rosamund musím vyzdvihnout ještě trochu více než Christiana, protože se s tak náročnou rolí vypořádala s noblesou a zpětně mě mrzí, že se nedočkala alespoň oscarové nominace. Depresivní, surový, ale přesto úchvatný film o tom, že největším nepřítelem jsme si my sami. Po hodně dlouhé době tak s čistým svědomím uděluji stoprocentní hodnocení. ()

Trevor

Western, ktorý sa snažil byť ospravedlnením sa Štátov nacistických za svoje ranné obdobie sa príliš nevydaril, nakoľko svojej najpodstatnejšej časti venoval príliš málo priestoru a epický úvod od momentu, keď k eskorte pribudol nový väzeň stratil svoje čaro ktoré v úvode vytvoril. Rovnako tak unáhlený záver zapričínil to, že sa Hostiles nedokážu zaradiť k takým skvelým filmom akými nepochybne boli Vtedy na Západe či nezmieriteľný. Za prvú polovicu by si film zaslúžil vyššie hodnotenie. ()

radektejkal

Fajnovej western. Skvěle propracovanej v začátku, v konci by to ještě něco chtělo. Tenhle film se určitě nesplete s žádnými jiným. I když se tu bojuje "vyhlazovacím způsobem", je to film spíš jemný než hrubý. Není to prostě waynovka, mayovka ani špagetti, je to alternativní western, jaké se natáčejí v poslední době - někdy se povede (jako třeba zde) jindy méně či vůbec ne. ()

dee-key

Cesta smíření, během které zemře spousta lidí, ale jinak se tam nic zvláštního nestane. Tři hvězdy za to, že jsem se u toho ani moc nenudil a za to, že tam hrála Pocahontas. ()

Axis

Reálnej konec Doktorky Quinový. Bale se tváří hodně drsně a ještě drsněji hraje. Rosamund se tváří smutně, zmateně, drsně a hraje...no jde to...hodně lidí zemře, hodně lidí zemře hodně brutální smrtí. 8,5/10 ()

M.i.k.e

drsná,špinavá a jako med táhnoucí se divoce západní podívaná,která by mohla být o něco kratší,ale za svojí plíživě vlezlou atmsoféru,vizuál,herce a pár skvělých scén si ty 4 hvězdy zaslouží...70% ()

Martin741

Za najlepsi film rezisera Scotta Coopera povazujem Crazy Heart 2009, toto jak tak pozeram komplet prepadlo. je to akysi kavaleristicky western, kde nechybaju drsne a brutalne sceny, celkovo ale vladne slusne tempo, kde nudu som zazil asi tak na 5 minut hlavne v strede filmu. Dobre, tam som oid prirodzenia tolerantny, takze OK, berem. nemam rad psychologicke westerny ani tie hlbave s myslienkou a la Johnny Guitar alebo podpriemernu literaturu od Karla September, ne, ne ,,, karel Oktober .....neviem jaxa ten mesiac volal. Proste mam rad klasicke westerny so stadami dobytka, brutalnymi prestrelkami, vybuchmi ..... a tu kde ni,c, tu nic. Preto len priemer, raz pozriet a viac sa nevracat k tomu . 60 % ()

Figu

Brrr, tak po úvodní scéně mě mrazilo, až se mi kroutily nehty u fajfek. Pomalovaný obličeje a zákeřnost komančů, zastřelený děti, skalpovaná hlava i to samotný nahánění matky. Uff... No pak se razantně ubralo na tempu, začal se rozjíždět jeden velkej příběh, včetně důkladnýho vykreslování hlavních postav. Všichni tři důležití, Bale, Studi i Pike, předvádí obrovský herectví a dodávají vše potřebný pro unikátní zážitek z filmu. Konec opět syrovej a parádní. Určitě je to biják na doporučení. 80% ()

Nach

Zajímavé drama s melancholickým nádechem, které je branou do duše dvou světů. Zcela odlišných a nepřátelských. Ale díky jedné cestě se ty dva světy začnou přibližovat a my se tak stáváme svědky pochopení, že ač oba stojí na opačné straně barikády, nemají si vlastně vůbec co vyčítat. Krásný praktický příklad toho jak je antisemitismus nesmyslný a že bestie mohou být na obou stranách barikády. Christian Bale hraje na nejvyšší možné úrovni. Ostatní postavy mu ale svými kvalitami šlapou též na paty. Scott Cooper na můj vkus občas až příliš natahuje stopáž, ale řemeslo má v malíku. Atmosférické je to jako prase a nebýt několika hluchých míst, dal bych plný počet sluncí. 75% ()

bourec

Stylovej začátek filmu,a stejně tak konec má atmosféru,která se dá krájet.Zbytek filmu je celkem pomalej,ale s tim musíme u Coopera počítat.Ale to celkový vyznění filmu je slušný,stejně jako u Out of furnace.60%. ()

Rocky88

Hostiles mi trochu připomínali Dead Man Od Jarmusche. Klidné tempo, nikam se nespěchá, a najednou v pár sekundách chcípne bolestivou smrtí několik postav. I když film není dokonalý, bez příkras vytváří obraz o jednom šíleném kusu USA historie. ()

Abes

Jasnej pětiraňák! S ohledem na tempo v jakém poručíkovi kolegové padaj jak hrušky, je s podivem, že si stíhaj vytvářet tak hluboká přátelství. Těžký časy, holt žadají těžký kalibr. Od čtrnácti bojujete za konfederaci a v pětatřiceti jste vyžvejkaní jako tabák. Hluboké rýhy na duši si nese každý. Wes velmi potěšil, Bale byl trochu moc roztěkaný, Růžoústa Štiková zase příliš vykulená... ale čemu se vlastně divím. Projíždět si takhle s děckama základy amierikanskie gramatiky a najednou má vše přijít vniveč kvůli páru koniny? Po Salvation (2014) zase jedna kvalitní žánrovka. PS: Jak by se asi Sedící Býk tvářil, kdyby věděl, že se počátkem 21. století chopí nejvyššího úřadu rudoch. Skalp se snaží maskovat marně, zdánlivou napodobeninou zvířecího jména taky nikoho neoblafne. Make America Red Again! ()

BarryLyndon

Všichni ctitelé Taylora Sheridana rychle sem, bude se vám líbit i tohle. Tvorba Scotta Coopera osciluje mezi uchcaností a honipéřinou a vždy mám pocit, že nad sebou potřebuje dohled. Tak tady se mu křivka buď vyrovnala nebo dohled měl, protože je to geniální. Užíval jsem si každý záběr a dialog, byť je to k divákovi stejně nekompromisní jako k postavám. Strašně doufám, že z toho bude novodobá klasika. Už jenom kvůli obsazení. Bale je tu opět denirovsky precizní a Rosamunde Pike jsem asi nikdy neviděl hrát lépe. Ale hlavně měl Cooper šťastnou ruku na mladé vedlejší postavy díky kterým film dlouho nezestárne. Jonathan Majors, Jesse Plemons a Timothée Chalamet budou velká věc a do budoucna si mezi sebe rozdělí minimálně 5 Oscarů a věřím že desítky nezapomenutelných rolí. Menší problém mám s absolutním koncem, ale cesta je víc než cíl, tak se vůbec nestydím za absolutní hodnocení. Určitě by to tu mělo mezi Cherry a Lego příběh zařadit víc lidí.... 10/10 ()

Cheeter

Poměrně chladný western s podobně ponurou atmosférou. Já osobně jsem si ho vychutnal od začátku do konce. Ačkoliv mi trochu vadilo, že je složen z menších epizod, tak mu to na celkové kvalitě ubralo jenom málo. Líbili se mi přestřelky, hlavně za závěrečná. Žádné dlouhé boje, ale spíš tak, jak to bývalo. Poměrně rychlé a smrtící. Nic ve stylu, že by hrdina vydržel pět kulek, než se mu něco stane. A to se jen tak někde nevidí. ()

dubinak

Western na úrovni, který by jen ztěžka mohl někdo pomluvit. Obsazení je hvězdné, scénář naprosto jasně vykresluje problémy Ameriky 19. století, stopáž je delší, ale krásně uteče. Díky velmi překvapivému a brutálnímu úvodu mě Hostiles značně navnadilo a po zbytek času už jsem se v podstatě nenudila. Akce je sice málo, ale když se objeví, stojí za to. Bůhví proč ve mně tento snímek evokoval například Bone Tomahawk nebo Revenant. Já osobně nejsem velký fanoušek westernů, ale tady se podařilo Cooperovi ve mně vyvolat i pár emocí a ze sálů jsem odcházela plná dojmů. KVIFF 2018 ()

C0r0ner

Dlouhá stopáž tomu vlastně vůbec nevadila, protože přítomnost kvalitních charakterů, kde se dá fandit buď všem nebo nikomu, z toho dělá moc zajímavou podívanou. Zvlášť když se k tomu přidá neschematický scénář, který se vůbec nesere s postavami. 90% ()

Wormboy

Fascinujúci príbeh s temného obdobia americkej histórie nám Scott Cooper prezentuje skvelým remeselným spracovaním bez akéhokoľvek zakopnutia. Filozofická a vzťahová rovina by si však zaslúžila oveľa hlbšie preskúmanie a to pokojne aj za cenu výrazne dlhšej stopáže. Hostiles by totiž možno pri inom režisérovi (slza za Terrenca Malicka) mohol byť skutočne absolútnym unikátom, ktorý sa mohol postaviť k perlám ako Thin Red Line. Ale aj tak som veľmi spokojný a určite sa k tomuto filmu rád vrátim znova. ()

Martrix

Krásně natočený film o těžkých věcech. Existencionální drama, které v sobě má pár podobných přísad jako Apokalypsa Francise Forda Coppoly. Ukazuje totiž šílenství mužů, kteří ztratili kus sebe díky nesmyslnému zabíjení ve válkách, kterým se upsali. Cooper si zvolil podstatně méně expresivní prostředky a všechen ten zmar, bolest, ztráty a sklíčenost vypouští na diváka skrze skvělé herce, kterým vévodí Bale. Ten předvedl výkon hodný Oscara a je to právě on, kdo má velkou zásluhu na udržení tísnivého pocitu, který se mě držel celý film. Kdybych to hodně zlehčil, jde vlastně o roadmovie. Velmi nesourodá skupina lidí, kteří si nesou různá traumata, putuje do Montany a jak už to tak bývá, je to cesta plná nástrah. Většina dobrých roadmovie však není o překážkách, ale o tom dozvědět se něco víc o poutnících a především pak o proměně, kterou na cestě k cíli projdou. To co tento film zdobí především, je vysoká míra autentičnosti. A tím nemyslím dokumentární pojetí...to vůbec ne. Myslím tím uvěřitelnost dialogů, ale především pak emocí, tím pádem pohnutek, vztahů a s tím souvisejícím děním. V kombinaci se zmíněným hereckým koncertem, je to velmi sugestivní zážitek. Spoustě lidem se nebude líbit, že to není akční western s nějakou tou revenge zápletkou. A taky se najdou lidé, kteří budou v Nepřátelích hledat autorův postoj k historickým křivdám. Rád bych si myslel, že tomu tak není. Že je to opravdu "jen" sonda do duší lidí, kteří udělali hrozné věci, nebo kterým se strašné věci staly. Že je to o hledání správné cesty, smíru a odpuštění. A díky této víře dávám i přes to lehké zakolísání v poslední třetině 92%. PS: navíc to zakolísání vyvažuje krásná hudba. ()

matt6

Tento film akoby mal všetko čo od dobrého filmu očakávam, ale zároveň mu chýba to najdôležitejšie. Vynikajúci námet, veľmi autentické prostredie západu, kvalitná réžia, kamera, herci. Celý film sa nesie v depresívnej nálade, ktorú prezentuje hlavne unavená postava Christiana Balea v kontraste s krásnou prírodou a dlhými zábermi, čo mám osobne rád a prvú tretinu filmu som si veľmi užil. Postupne ale dej smeruje do úzadia a sledujeme trápenie sa hlavných postáv filmu dlhým putovaním, pri ktorom zomierajú členovia skupiny a ostatní sa vzájomne oťukávajú krátkymi dialógmi. Počas celého filmu som sa nedokázal nejak hlbšie citovo spojiť s hlavnými postavami a skôr som bol, podobne ako Bale, unavený z večne urevanej Rosamund Pike, alebo z dlhých pochodov bez väčších vzájomných konfliktov. Tešil som sa na napínavé konverzačné výmeny medzi Baleom a Studim, ktoré sa z námetu filmu priam ponúkajú, ale dostal som len krátke metaforické jedno-vetičky a spomínané oťukávanie. Absolútne som nerozumel, prečo by si tieto postavy zaslúžili vzájomný rešpekt a uzmierenie, nakoľko to z deja vôbec nevyplynulo. Studiho kamenná indiánska tvár je síce v spojení s drsnou prírodou veľmi cool, ale jeho interakcií bolo až trestuhodne málo. Dostal som film na ktorý sa síce dobre pozerá, ale je neuveriteľne uťahaný a absolútne nevezme za srdce. Napriek tomu, že si dáva načas s každým záberom, nemám pocit, že by šiel do hĺbky. Škoda. Fun fact: Jedná sa o tretí film s Jonathanom Majorsom, ktorý som videl za posledný týždeň. Tu som ho ale nečakal. :-) ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz