Rok 1892. Na cestě k odpuštění není nikdo v bezpečí. Lze v zemi divochů najít lidskost? ... Vydejte se spolu s hrdiny na klopotnou cestu nenávisti, vykoupení a přežití... Po téměř dvou desetiletích bojů s domorodými Šajeny, Apači a Komanči, dostane kapitán americké kavalerie a válečný hrdina Joseph Blocker poslední rozkaz. Kapitán má doprovodit churavějícího šajenského náčelníka Žlutého jestřába, svého nejopovrhovanějšího nepřítele, do jeho domoviny v Montaně. Nechtěný úkol před odchodem do výslužby se ještě více zkomplikuje, když se kapitánova skvadra bude muset ujmout ovdovělé osadnice Rosalee Quaidové. Smečky všudypřítomných loupeživých Komančů jsou přitom stále na válečné stezce a touží po krvi; dokáže zkušený kapitán naposledy splnit svou povinnost? (Česká televize)

vonBahnhof

... toto je vyvrcholenie. Široko ďaleko najtichší a najobsiahlejší film k dejinám ľudských konfliktov. Moja chvála za poctivo vypovedané ospravedlnenie. Obsadenie každej z postáv odkazuje na iné filmy s tematikou re-osídľovania Severnej Ameriky a westerny, kde je vždy prítomná vôľa udržať si česť, vieru, nájsť odpovede, pokračovať čo najlepšie. A pomedzi horké konce solídnejších filmov posledných rokov si tu našiel cestu tak potrebný, úplne čistý, nevtieravý happyend. To jediné dobré, čo vojna prinesie a čo temer nikto nedokáže vidieť. Že tej krvi už bolo skrátka toľko, že nie je možné ďalej pohŕdať protivníkom. Kiež to naši synovia zvládnu pochopiť tak hlboko na sociálnych sieťach alebo na lezeckej stene. ()

Babinicz

Film na jedno podívání. Nepřináší nic hlubšího, co by tu už nebylo, ale od westernu to snad nikdo moc nečeká. Celou únavnou stopáž táhnou silné herecké výkony a realistické znázornění Divokého západu, které bohužel není úplně realistické. Asi v polovině filmu jsem pochopil, že je to road movie a jednotlivé scény, v nichž se objevují noví protivníci, mají jen symbolický význam. Aby tam byly všechny ty potřebné emoce. Vypálená farma, znásilněné ženy, mrtvé děti, odplata za milosrdenství. Ale budiž, přeladil jsem se na to a chtěl si film užít. Vadilo mi ovšem, že tvůrci podřídili potřebě těch správných mrtvol v tu správnou chvíli logiku akčních scén. Na Divokém západě vždy vítězil muž s puškou nad mužem s pistolí. Muž připravený nad nepřipraveným. Ne však v tomto filmu. Hned v úvodní scéně se nechá farmář s puškou stojící na zemi zabít indiány jedoucími na koních, kteří mají pouze kolty. V další scéně nějaký indiánský ostrostřelec s koltem sundá vojáka na koni a napadená kavalerie nechá rudochy přijet až k sobě a bojuje na blízko s kolty. Pušky ani nevytáhnou. Při trestné výpravě k lovcům kožešin si dobří hoši pušky vezmou a dokonce mají rozespalé nepřátele na mušce. Ale nakonec jdou raději do nepřátelského tábora s pistolemi a noži, aby se jeden z nich mohl nechat zabít. Korunu těmto stupidním scénám nasazuje závěrečná přestřelka. Čtyři s pistolemi proti dvěma puškám a dvou koltům s právem prvního výstřelu. Výsledek? No, podívejte se na to. Ukroutíte si hlavu. Stejně nereálně působily vojenské pevnosti bez opevnění, které připomínaly lázeňské městečko. Za film 3* a jednu * navíc na podporu westernového žánru. ()

oios

Velká škoda . Film obsahuje moc událostí v krátké časové stopáži .Vůbec bych se za tři hodiny nezlobil . I tak za mě dobrý film . ()

jarzek

Bavilo mě to strašně, Bale tradičně výborný... ale dvě věci mi vadily: 1. proměna hlavního hrdiny nebyla zrovna dvakrát propracovaná - prostě prásk a přítel indiánů je tu! 2. (a to hlavně) hlavní ženská postava - chuj s tím, že mi před pár dny před očima postříleli všechny děcka, opravdu smutná budu, až se budu loučit s tím sympatickým kapitánem... ta byla nerealistická až na kost. Takže za ***, což mě sere, páč všechno ostatní bylo na *****. ()

im8

Tak to byl nářez. Velmi pomalé a velmi neveselé. Cesta plná běsů na jejímž konci je velký otazník. Za příběh, filmařinu atd. jasné 4 hvězdy, a za to, co tady převedl Christian Bale, dávám plný počet. Za mě nejlepší výkon, v jakém jsem jej kdy viděl. Velmi minimální a totálně uhrančivý. Bravo! ()

majlaan

Opravdu neskutečně potěší, že se v dnešní době opěvování a vzkvétání pop-cornových břeček najde někdo, kdo má koule natočit takhle krásný, lidský a ne úplně jednoduše stravitelný film, neřkuli western. Ještě více pak potěší, že se mezi námi najde stále ještě dost takových, kteří to dokážou náležitě ocenit. Díky těmto dvěma aspektům mi shlédnutí Hostiles způsobilo takovou nefalšovanou radost, jakou jsem z filmu již dlouho nezažil. Nejsilnější snímek od Kódu enigmy, radost srovnatelná s Amelií z Montmartru. P.S.: I ostatní kousky od pana Coopera rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

EternalS

No, co k tomu napsat. Meditativně spirituální western odehrávající se v kulisách čarokrásné přírody. V podstatě se ztotožňuji s komentářem od sepp, též mě nějak minul přerod hlavního hrdiny a vůbec celkově mě to emocionálně nikterak výjimečně nezasáhlo. Filmařina bezpochyby kvalitní, Bale zde ale prakticky nepromluví a připadlo mi, že si celou dobu vystačil s jedním výrazem. Pomalejší tempo mi nevadilo, ale prostě jsem se nedokázal vcítit do postav, do jejich osudů a pohnutek. Většina totiž umřela dřív, než jsem se s nimi mohl filmově sblížit. Katarze se bohužel nekonala. Tři a půl hvězdy. ()

zajpton

Víc, než by se mohlo zdát. Na první pohled patrio-korektní film s pěknou výpravou a výborným hereckým ansáblem není zdaleka tak přímočarý, jak jsem očekával. Snad jediné, co mě mrzí, je nepříliš obsáhlá expozice, která by tomuto filmu náramně slušela. Snímek je sestříhaný tak, aby byl divácky co nejpřívětivější a to je škoda. Těžko tu najdete viditelnou kolizi, která by udala směr filmu. Ta je totiž skryta v hlavní postavě (a víc prozrazovat netřeba), ztvárněnou skvělým Baleem, který se u mě díky Hostiles vyšvihl mezi nejoblíbenější herce současnosti. K plnému hodnocení chybí opravdu málo. ()

onevoice

Silný, veľmi emocionálny, síce dosť depresívny, ale pútavý a vôbec nenudí pri tej dlžke. Bale absolútne koncertuje. Skvele sekunduje Rosamunde. Po strašne dlhej dobe konečne super indiánka. Nečakajte žiadnu rozprávku typu winnetou. Je to poriadne surové. ()

vinson003

Rosamund předčila všechno. Známý Čejen a kapitán, který pozabíjel půlku indiánského národa, mě ani moc nezajímali. On uměl čejensky, jako lingvistu na mě udělal dojem, ale jinak....za mojí Rosamunde nasedl až na poslední chvíli, a tím si zachránil pozice uličnik, protože kdyby nenastoupil, měl bych ho za buzničku, nicméně jak jsem řek, ten respekt, to nás dusí, Američany dusí, žádný respekt a vraždy neexistují moji Češi, je tu jenom mít rád a demokratické chování uctívající svobodu toho druhého, jak by Vašek řek...jsme tu a jsme šťastní, že jsme zrovna tady, i bez moře, bratři a sestry... ()

stuj

Rozmáchlé drama. Pěkně natočené, ale očekával bych hlubší dotek. Jde vlastně o road movie skrz nelítostný westernový svět, v němž hlavní hrdinové prožili a prožijí hodně násilí a nebezpečí. Ale přesto musí jít stále dál. ()

hypnos11

Krásně natočený film. Řemeslně výtečný, leč nedokonalý co do výstavby příběhu (ačkoliv je pravda, že příběh tu je odsunut na vedlejší kolej) a vykreslení postav. Přerod hrdiny z bijce indiánů v jejich ochránce působil uměle, těžko uvěřitelně, jakoby mávnutím kouzelného proutku. Ostatní postavy nedostaly prostor téměř žádný, např indiánská žena (děvče) beze jména po celou dobu nepromluví, vlastně ani není jasný její vztah k náčelníkovi (zřejmě se jedná o jeho dceru), a když se v nějakém záběru objevila, byla v něm vždy jako pouhý doplněk. Stopáž filmu při jeho pomalém tempu potřebovala natáhnout klidně o půl hodiny. Každopádně se jedná o vynikající dílo v dávno skomírajícím žánru ukazující drsným způsobem období, na než amerika nemůže být hrdá. Jsem mile překvapen zdejším poměrně vysokým hodnocením - pomalé tempo jistě není pro všechny - nicméně hodnocení je to jistě zasloužené (79%). ()

Maskati

Američané se ve filmu vypořádávají po svém s komplexem z genocidy původních obyvatel. Ale ku podivu docela dobře i když samozřejmě pateticky , což mi asi nejvíc přišlo u podání ruky náčelníkovi od hlavního představitele, tak trochu Obrácení Ferdyše Pištory a díra v logické vyváženosti příběhu..Scénář oplývá úspornými dialogy, významnými pohledy, stisky rukou, dojde i na slzy a na všelijaká přiznávání viny a nezbytný happy end. Prostě americky efektní! Slušné herecké výkony, postavy téměř uvěřitelné. Pěkná kamera podtrhuje nádhernou krajinu. Ocenil jsem kvalitní zvukovou stránku. Doporučuji. ()

Iku75

Neuvěřitelný že tento film ještě nevyšel na dvd/bluray a žádná tv nenabídla v tv , hlavně že se neustále opakují pořád stejný filmy . ()

F_Sanchez

Tvrdý, nekompromisní film, který vtáhne do děje a nepustí a mimo to umí pěkně zalézt pod kůži a pár dní tam zůstat, což je dnes u filmů ojedinělé. ()

Sejkorka

Vynikající film. Ani western, ani indiánka. Prostě drama.  Je tu zmíněn Little Big horn i Wounded Knee. Dvě mince americké hanby. Těžko soudit indiány, že taky zabíjeli. I když Komančové to bili hlava nehlava, to byli takoví předchůdci terorismu. Vynikající Christian Bale a hodně dobrá Rosamund Pike. A nakonec vlastně hapyš ? On nakonec do toho vlaku nastoupil. Někdo psal, že film mohl být delší. Souhlasím, jen ty přírodní scenérie stojí za to. ()

BGH

Film o cestě, loučení, smíření a naději... ve westernových kulisách, které vlastně nejsou tak podstatné. Nádherně zfilmované epické dílo... ()

MAKUON

Film se odehrává na přelomu 19 století a věřte mi, když vám řeknu, že snímek se od začátku s ničím ne****. Čeká vás napínavý, surový příběh, ale tak to tehdy chodilo na divokém západě. Film je tak tročku Westernový road trip s plno překážkami, přes které se musí kapitán s jeho jednotkou a zajatci musí dostat. Film se nikam nehrne a narazíte na plno emotivních scén, které vás popadnou za dech. Na hudením doprovodu není co vytknout krásně doprovázejí emotivní či napínavé scény. Veliká pochvala Maxu Richterovi, odvedl skvělou práci. A teď se dostávám k největšímu problému filmu. Za který samotný snímek nemůže, ale spíše divák a úplně chápu propad filmu v kinech. Místo akce, divokých přestřelek nebo pobavení. Na který je běžný divák u westernu zvyklý, když si zajde v sobotu večer do kina, dostane pomalý, procítěný, emotivní a depresivní příběh z tehdejší kruté doby. Což určitě není pro každého. Trošku mě mrzel, nenaplněný potenciál u některých hvězdně obsazených postav a jejich vztahů. Pár na srdíčko hrajících scén, mi přišlo, až křečovitě protlačených, hlavně usmíření s náčelníkem. Ale i přes nějaké ty mouchy, je film skutečným zážitkem pro milovníka westernu, skvělého Christiana Balea, úžasné přírody a práce s kamerou. Tempo je sice trošku pomalejší, ale to člověk nějak zkousne. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz