One of Us (TV seriál)

Retribution

Thriller

Velká Británie, 2016, 3 h 55 min (Minutáž: 58–59 min)

Kdo zabil vraha, aneb jak jedna velká tragédie totálně rozloží životy dvou rodin žijících na samotě v podhůři skotské výsočiny. Na povrch začinají pak vyplouvat temná tajemství ostatních členů a dílo zkázy je dokonáno. A divák s postavam uvažuje, jaký čin jen vlastně morálně ospravedlnitelný. 9/10(4.1.2020)

Celkově za 70%. Takový britský standard, prima skotská příroda, i snad zajímavá zápletka, ale má to jednu velkou výhradu, kterou nemohu prozradit bez toho, abych spoileroval. Pochopíte až ve druhé polovině závěrečného dílu.(26.9.2016)

V pomalém tempu vyprávěný příběh, který se víc než na vyšetřování soustředí na emoce pozůstalých, na jejich pocity nedůvěry i soudružnosti a k tomu všemu se ještě přidávají závažné problémy policistky, které se v závěru propojí do otázky ve jménu čeho vlastně máme na co ještě právo. Příběh má správně šedivou atmosféru, britský chlad a ne tak lehce odhadnutelné vyústění, které mi začalo docházet až teprve pár minut před tím, než vám seriál naservíruje náhodně zachycenou stopu ke konci třetího dílu, po kterém se tempo docela zvýší. 3,5 *(16.1.2017)

Vecpat tam druhou dějovou linku, která s první defacto nersouvisí a nijak do ní nezasahuje, nebylo úplně moudré.(1.2.2020)