Julian Rome (James Spader), lehce zneuznávaný expert na mimozemské civilizace a nevysvětlitelné jevy, je povolán do srdce Antarktidy. Přísně tajný tým výzkumníků tu hluboko pod ledem narazil na neznámý mimozemský objekt, a Rome má pomoci plavidlo identifikovat. Od prvního kroku ho pronásleduje nedůvěra a překážky ze strany úřadů, on nicméně postupně spěje k nezvratitelnému objevu. Proběhla lidská evoluce opravdu bez cizího přičinění? (oficiální text distributora)

Martin741 odpad!

Nudna a hodne spatna variacia Karpenterovho filmu Vec. Spader je otrasny herec, hrat nevie a myslim, ze Keir Dullea /2001 Vesmirna Odysea/ na tom nie je o moc lepsie. Fakt ako, ruky prec od tohto : 0 % ()

Rocky88

"Hej, hoši, včera jsem viděl supr biják. Jmenoval se Vetřelec. Znáte to?" -"Ne, Rone, povídej nám o tom". -"No to je prostě taková ultrazabijácká příšera s protáhlym ksichtem a dlouhym vocasem." - "No wow!" - "No a tak mě napadlo, že bysme ho mohli skřížit s Predátorem a..." - "Počkej, kdo je Predátor?" - "No to je další ultrazabijácká příšera, s cool tykadýlkama u huby, nemytejma dredama a s tělem namakanym z posilovny." - "Ahá." - "No a tak mě napadlo, že bysme je skřížili, uložili do tajemný schránky, která vysílá tajemnej kód. Pak by tu schránku někdo našel, otevřel, a zkáza lidstva by byla dokonaná!" - "No a máš na to prachy?" - "No moc šlupek nemám, ale stejně bude ten příšerák v záběru 7 sekund a pak ho rozstřílíme na kusy, ha, to bude prča, takže víc peněz stejně nepotřebujem." - "Tak jo, ale kdo vyluští ten kód?" - "No co třeba James Spader, ten přece umí luštit tyhle vesmírný křížovky!" - "Tak jo, to je supr nápad!." - "No a nakonec mam schovanou supertrikovou scénu, bude to vypadat jako polární záře, a nikdo v ní nebude moct chodit! Jenom James samozřejmě, on bude takovej inteligentní nadčlověk." - "Tý voe, to je geniální! A jak to chceš nazvat?" - "Hoši, vidím to napsaný zlatým písmem na Hollywoodskejch koberečcích: Lovec vetřelců." - "To je hůstý! ... No ale počkej, dyť jsi říkal, že bude jen jeden!" - "No to jo, ale to nikdo neví." - "No a jak toho vetřelce bude lovit?" - "Nebude ho lovit." - "Tak proč se to jmenuje Lovec vetřelců?" - "Protože až tenhle název každej uvidí, požene se na to do kina jako divej!" - "No když myslíš." - "Jasně, hele, zavolej Jamesovi, že má roli. Jdem točit. Máme na to 2 dny i s postprodukcí, tak se hejbejte!" ........ ()

Juto

Tento film trochu preberá prvky z niekoľkých ďalších sci-fi filmov a spája časti do dosť slabého príbehu. Nie je tu nič nové, ale aspoň si to filmári uvedomujú a pustili sa do poskytovania jednoduchej zábavy. 5/10 ()

Doudis19

Po Duchách Marsu, je tohle trošku přiblblý sci-fi jako pohlazení po duši. První polovina i přes vykrádání Věci, Vetřelce a dalších filmů působí poměrně sympaticky. James Spader i když už herec druhé jakosti, pořád válí a nebýt nudnější, vlastně po všech stránkách slabší druhé poloviny a fantas-magorického konce, mohlo to být ještě hodně zajímavé. ()

Nihlathak

Jó, jasně, Lovec vetřelců, a kdo že ten lovec měl být? Respektive kde a kdy měl v tom filmu ten lov probíhat? Nevermind. Konečně se ve sci-fi nějakým kloudným způsobem objevil mikrobiologický problém, a to na naší straně. ()

romajz15

Doufám, že je to to, co si myslím. Viděl jsem to v době, kdy jsem ještě nepoužíval čsfd, a tak jsem se nekoukl na hodnocení a čekal od filmu celkem kvalitní sci-fi. To jsem se teda docela seknul, a když pominu neuzavřený konec, byla to vážně docela nuda. ()

mandlova

usnula jsem po první 3/4hodině a odmítala se už probudit...hovadina na entou! Když jsem začala komentovat film po prvních ani ne 5minutách snažil se mne prvně přítel umlčet, po čtvrt hodině se ke mě přidal. Genetická laboratoř na Antarktidě? To ho dostalo :-D Takže asi jen zaa to, že jsme se nasmáli - 2* ()

drackula

Dobré a pozerateľné scifi, ktoré by som označil za príjemné béčkové prekvapenie. Miestami mi dianie pripadalo až moc priamočiare a strácal sa tak duch neznámeho mysteriózna, avšak atmosféra bola budovaná kvalitne a efekt stiesnenosti sa dostavil tiež. James Spader bol vcelku sympatický a aj vďaka nemu hodnotím tento film pozitívne. 60 % ()

jatamansi

Takové divné sci-fi. Ovšem Sander byl tehdy ještě štíhlý, dnes by potřeboval pár kilo shodit. Ty bílé plavky mi do kukuřice připadaly směšné, modelové na pláž, nikoli do práce. Ale to by zase nebylo erotické. A obluda – taková z typické hollywoodské dílny. Obličej žádná velká fantazie. Klasické „C“. Protože od „B“ očekávám více. ()

bruceman7

Průměrnej pokus o sci-fi. Efekty nejsou úplně špatné, ale tu mimozemskou loďku bych do podoby létajícího cirkusu nestylizoval. A pan Spader potěší. 50%. ()

Han22

Mišmaš nápadů z různých filmů, z nichž některé fungují a některé vůbec. SPOILER!!! První půlka kdy skupina vědců zkoumá podivný mimozemský objekt v ledu je skvělá, v druhé půlce se z toho stává postupně béčková naháněčka s ufounem, politické a ponorkové drama, vyvražďovačka a nakonec dojde i na Blízká setkání třetího druhu KONEC SPOILERU. Jinak Spader je pořád dobrý, efekty ve finále celkem ujdou, ale na víc než dvě hvězdičky tuhle vykrádačku nevytáhnou. ()

willis

Mě zaujal v jedné z rolí můj hrdina z dětství osminásobný olympijský vítěz ve sprintu a v dálce Carl Lewis. Jinak je to vcelku příjemný mix Věci, Kmene Andromeda a Akt X i s nezbytným kukuřičným polem. Z mnoha sci-fi filmů to vypadá, že mimozemšťani jsou milovníci popcornu. No alespoň budeme mít s čím obchodovat. ()

Klay

Vzácná kombinace ne úplně blbého scénáře a silně béčkového zpracování. První půlka se i díky dobrým hercům tváří jako celkem příjemné sci-fi. O to hůř se přijímá polovina druhá - ukecaná, klišovitá, bez napětí a bez nápadů (kromě těch pár vykradených odjinud). 50% ()

mosnak odpad!

Kdo koho konkrétně v tomto filmu loví? Sci-fi slátanina, která nedosahuje kvalit ani běžného jednoho dílu Akt X! Pořád jsem čekal až se něco stane a ono furt nic a nic a nic... člověk pořád jen slyšel...oooo pane profesore Vy jste,tak úžasný a bla bla bla a říkají mu lovec mimozemšťanů a bla bla bla... 10% - což ovšem u mě nestačí na jednu hvězdu... PS; Rocky88 - parádní komentář ()

TaanStari

Všechno možné dohromady - Vetřelec, Kmen Andromeda, Věc, Propast, akční, scifi, dobrodružný, horor, thriller.... Vůbec by mi nevadilo kdyby to byl tupý slasher s napětím z první poloviny filmu... ()