Snídaňový klub

• USA The Breakfast Club (více)

(Bontonfilm)

liuk

Kdo ví, jak je možné, že hned jak se naše pětka sesrocuje v knihovně, tak okamžitě je z jejich pošťuchování, vymezování i hledání společného cítit něco unikátního, něco co bude ještě mnohokrát citováno a něco, ve kterém si každý najde ten svůj kousek, který mu nikdo nevezme. Kousek od nechtěné party studentů, s jejichž přísným nalajnováním charakterů si scénář poradil vskutku fikaně. Prostě z nalajnování vlastností udělal skoro jména. Aspoň já teda postavě Ally Sheedy jinak než rebelka neřeknu. I když tím vlastně napomáhám tomuto kastování, ovšem není právě ta rozdílnost palivem ke sdělování závaží z ni plynoucí? A teda jestli je ten konec happyendovskej, tak já odteď zapaluju plynový řadič podrážkou od boty. ()

V.Silver

Podle reakcí všech jsem čekal víc, než jsem nakonec dostal. Nebylo to špatné, ale že by to bylo skvělé, se říct taky nedá. Prostě mě to nějak minulo. 60% ()

Ev.D.

,,Kdo jsem, já jsem mrož..." Bomba, jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděla. Skvělý konec a písnička Dont you forget about me. Ty výrazy a prostředí, skvělý název. ,,As you walk on by, will you call my name.." ()

vyfuk

Jeden z nejkultovnějších filmů v historii americké kinematografie. Co říct? Film je představován jako komedie a drama. Svým způsobem to byla spíše komedie pro herce. Jediný, kdo se za oněch 97 minut minutáže nasmál byli jen oni herci. Film spíše představuje klasické problémy, které můžeme vidět na školách, ale v podstatě i v reálném životě. Nejhorší na všem je, že řádné ani nevím jaký měl film smysl, ale pokud to mělo poukazovat na to, že lidé jsou plní předsudků a že bez nich se žije líp... tak to už dávno vím. Film je spíš pro ty s přetvářkou a předsudky, kteří v hlavě nemají něco jako mozek. ()

Guzo

I když je to hodně vyumělkované, asi by se to dalo zařadit mezi sociální dramata pro teenagery. Na tehdejší dobu fajn a neokoukané téma, které sází hlavně na naprosto jednoznačné odlišení postav a záměrné přehánění. Kdo by tu hledal čistokrevnou komedii, asi by těžce pohořel, na druhou stranu tu pár úsměvných momentů určitě je. 7/10 ()

mkubalikova

Může být zajímavý film o 5 středoškolácích, odehrávající se v jedné místnosti během několika hodin jejich nucené po školní detence? Zručný filmař nepotřebuje mnoho propriet, aby dokázal natočit velký film. Dokud jsem neviděla první Pitch Perfect, tak jsem o filmu nikdy neslyšela, přestože se jedná v USA o kultovní záležitost. A já dokážu pochopit proč. Generační výpověď natočená s citem a humorem s poselstvím, které je platné i dnes. "But what we found out is that each one of us is a brain, an athlete, a basketcase, a princess, and a criminal." ()

Krasus

Příjemná skládačka teen osudů protkaná atmosférou osmdesátých let. Škoda, že tvůrci netlačili na pilu více. Skvělé vystavěný námět by to jistě ustál a barvitě poskládaná parta studentů také. ()

Pecival

Žádný existenciální přehled o životě jsem z toho nevykoukal, nicméně se mi to díky fajnovým hercům a místy slušnému scénáři líbilo. Film obsahuje některé z mých osmdesátkových druholigových oblíbenců, super soundtrack a celkovou příjemnou atmosféru, nějaké to moudro k zamyšlení, tu a tam humor a není to trapné. Ally Sheedy super šik. ()

Sheffield

Film začínající citací Davida Bowieho, a jako ústřední skladbu využívající Simple Minds - Don't You, nemůže být nikdy špatný. Jen si říkám, jestli se mnou není něco špatně, když jsem nejvíc sympatizoval s místním vyvrhelem, Benderem. ()

zsn odpad!

Fakt bych chtěla poznat ty idioty, kteří tomuto dali vysoké hodnocení. Utrpení s promarněným potenciálem. Mohla to být Fakulta. Mohli to být Rošťáci. Mohl to být Stranger Things. ()

widla

Film jsem si stáhla vlastně díky komentářům tady... a musím říct že nelhaly!! Je to vážně super film - pobaví, donutí se zamyslet (hlavně nad postavami) a nakonci vás nechá v nevědomosti, jak to bude pokračovat dál...... Jeden ze základních filmů, ktere vážně musíte vidět:-) ()

Devilian

Skvělý teenagerský a v podstatě i tak trochu psychologický film. 5 úplně odlišných lidí zavřených v sobotu ve škole. Co se mezi nimi může stát? ()

Babous

Moc pěkný film o dospívání a o životech pětice rozdílných studentů na běžné střední škole v USA v 80. letech. Na konci mi bylo střídavě do smíchu a do pláče. ()

Sdoom

Zajímavá sonda do študákovy duše v Americe 80. let. Děj a chování postav je v určitých pasážích hnané hodně do extrému, ale nikdy do nesklouzne úplně za hranu do úplného absurdna. Mladí herci vybraní skvěle, hlavně Judd Nelson v roli rebela Bendera je super. Celkově příjemný film, který divákovi připomene jeho vlastní rebelská pubertální léta. Za mě spokojenost. (Netflix HD, orig.) ()

darwin

Skoro nemám slov! Úžasné! Film, který de facto založil žánr teen komedií, můj oblíbený. Všichni herci přešli tímto filmem do historie a i John Hughes má své pevné místo v srdcích fanoušků žánru. Breakfast Club je prostě legendární, parodovaný nesčetněkrát i dvacet let po svém uvedení. Nejlepší parodií byl jistě Not Another Teen Movie, kde najdete vskutku tunu referencí na "otce zakladatele", včetně extrémně dobře provedené "rekonstrukce" jedné ze scén, která byla dokonce přímo natáčena ve stejné místnosti jako Breakfast Club. Osudy herců se ubíraly různými směry a samotní aktéři se stále rádi myšlenkami vracejí do roku 1985. Parádní film, který je zároveň zábavný i inteligentní (skvělý scénář). Bohudík, že se dodnes nikdo nepokusil o nějaký remake, to by byla katastrofa. ()

Fatanya

Prelomový "bratpackovský" film, ktorý náležite vysvetľuje pojem škatuľkovanie. Pre mňa v zásade ceklom reálny pohľad na stredoškolské reprezentatívne vzorky tejto vzdelávacej inštitúcie, ktoré fungujú prakticky na každej strednej škole. Inak na svoju dobu veľmi originálne a kultové dielko v tejto oblasti s úžasne nákazlivou pesničkou od simply minds. We're all pretty bizarre. Some of us are just better at hiding it, that's all. (,,brat pack,, pomenovanie skupiny 8 hercov z 80-tych rokov, ktorí sa objavovali vo filmoch s tínedžerskou tématikou) ()

Han22

Skvělé, geniální, úžasné dílo. Pětice lidí se sejde v uzavřeném prostředí a přes svoje rozdíly k sobě najdou cestu. Princezna, sporťák, šprt, trhlá holka a grázl - zní to jako klišé, ale je to opravdové, reálné ze života. Na škole sice už nejsem, ale chodím do práce, kde se nás sešla taky taková partička - v reálném životě mimo firmu bysme se nepotkali, nebavili, tady nás postupně spojovaly kouřový, první chlastačky, diskuze o našich rozdílech. A i těch hádek bylo dost. Vemte si dsný metalista, technař a hulič a pro mnohé šamponek v jednom, stydlivá holčina, táborová holka z vesnice, borec co neustále vymýšlí nějaký kšeftíky, seriálový a počítačový geek (já) - to jsou jen příklady škatulek, do kterých by se ti lidi dali zařadit. Samozřejmě že život a povahy jsou složitější a přátelství nevznikají během jednoho dne, ale ve zkratce je ten film reálný jak prase. Konec kdy se dají dohromady drsňák s holkou, kterou celou dobu uráží a rozbrečí ji a ona si myslí že je pitomec - před půl rokem bych řekl blbost, dnes vím, že i to se může stát a stačí na to pár dnů. Prostě tohle není velký film, ale je to film, který člověk může vidět srdcem, protože si říká ano to znám. A jako bonus skvělí Simple Minds a asi jejich největší hitovka. PS: Jeden díl z Krajních Mezí kopíruje přesně tenhle film a je skvělý!! ()