Reklama

Reklama

Connor Gibson byl právě vysazen ve federálním vězení Sprawl, které díky pronájmu od vlády provozuje soukromá společnost. V tomto obrovském vězení, v kterém se nachází půl miliónu vězňů, panuje anarchie a vládne tu zločinec Frankenstein. Ten také ve vězení provozuje závody smrti, ve kterých pro účastníky existují jen dvě možnosti, buď vítězství, nebo smrt. Vedení soukromé firmy by ale rádo Frankensteina zabilo, a obnovilo tak svou vládu nad věznicí. Poslední pokus, při kterém byla do věznice poslána zásahová jednotka, však skončil jejím masakrem. Connorovi se podaří ještě s jednou nově vysazenou vězenkyní, Gipsy Rose, přežít první útok takzvané Frankensteinovy vězeňské policie na nově příchozí a oba jsou odhodláni se do závodů zapojit. To se Connorovi podaří díky kontaktu na Baltimore Boba, jednoho z organizátorů závodů pro Frankensteina. Kontakt dá Gibsonovi barmanka Jane. Baltimore Bob je skutečně ochoten pro Gipsyho postavit závodní auto, nejdříve musí ale Gibson přežít kvalifikaci do závodu... (TV Nova)

(více)

Recenze (43)

borec999 

všechny recenze uživatele

Ušlo to. V rámci série ide možno o najslabší diel, ale stále je to pozerateľné. To najhlavnejšie v Death Race sérii je akcia a závody. Tých je tu dosť, sú rovnomerne rozložené po celom filme, pričom bitky a prestrelky sú dostatočne krvavé, drsné a na béčko i celkom fajn natočené. Hlavný hrdina v pohode, Trejo s Gloverom vo vedľajších úlohách síce v rámci akcie nič nepredvedú, ale aj tak ich poteší vidieť v niečom čo sa dá nazvať aspoň béčkom. Príbehovo je to stále to isté dokola a nič navyše oproti minulým dielom nedostaneme. Vo finále som však spokojný, ako akčné béčko to funguje bez problémov. 60% ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

(20%) Uf, to byla ale pořádná srajda. Původní film se Stathamem se mi líbil, prostě pecka na 5*. Prequelové pokračování v podobě druhého a třetího dílu mě ale taktéž nečekaně chytlo, takže ty slabší 4* jsem udělil. Ale tohle? Chápu, nechal jsem se asi tak trochu negativně unést, ale přesto mě to nebavilo, vyjma akčních scén. Takže chválit se tu dá maximálně jen ta akce, která aspoň za něco stojí, s ohledem na současná béčka, která jsou dost podfinancovaná a ne po každé se zadaří. Nicméně akce mě zde bavila především v závodech, ta ostatní je taková doplňková. Děj je naprosto vypatlaný, stejně jako šílené postavy co řežou motorovkou hlavy a zabíjejí pro potěšení. Jako už třetí DR byla tak trochu ptákovina, ale zábavná. Zato zde jsem se při sledování cítil neustále trapně. Nemám co už dodávat, chtěl jsem dát odpad, ale přeci jenom nesmím přehlížet pár dobrých akčních kousků i když nejde o nic vyloženě úžasného. ()

Reklama

Radiq 

všechny recenze uživatele

Už jsem si říkal, že nemá cenu v téhle sérii ještě pokračovat a že je to už vyždímané jak cecky stařeny. Ale stačí přidat trochu nahoty a sexu a hromady steam-punk/post-apo individuí a hned je to zajímavější. Zase ale prrr, aby to nevyznělo, že se mi to nějak líbilo. Nelíbilo, ale bylo to lepší než dva předchozí filmy s Luke Gossem v hlavní roli. Přece jen Zach McGowan mě bavil víc. Jo a nasralo mě, že ani na konci neukázali Frankensteinovu tvář... i když jednoduše mohli. Tohle byl podraz na diváka. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Death Race : Romanian edition...po prvních deseti minutách sem si říkal,že tohle už nedám.Trojka sama o sobě byla spíš céčková a čtvrtý díl svým ultra laciným lookem a východoevropskými lokacemi naznačil hned zkraje že půjde ještě níž.Nakonec se ale stal menší zázrak a čtvrý Death Race docela funguje a možná lépe než díl předchozí.Samozřejmě myšleno v rámci céčkové akční zábavy.Tvůrci na to totiž šli chytře a to co nefunguje,nebo blbě vypadá (některá auta,...) hravě přebijí brutalitou,nahotou a celkem slušnou akcí...50% ()

SaNcHeZ_cz 

všechny recenze uživatele

Popravdě, nevím co jsem to právě viděl. Tenhle kousek se snaží naroubovat na mytologii značky další necelé dvě hodinky něčeho, kde nějaká logika nehraje moc smysl. V rámci tří pokračování Andersonova restartu to ale paradoxně nebylo alespoň tak nudné jako dvojka. Třeskutě blbé, s naprosto nesmyslným designem závodních aut, amatérským scénářem a většinou komparzu a brutálně lacinými exteriéry. Přičtěte si k tomu občasné momenty, kdy režisér jakoby se pozapomněl, že právě netočí v maďarsku porno ale něco, co se alespoň vzdáleně snaží působit jako v rámci možností seriozní kinematografie. Na té lacinosti, přímočaré blbosti a amatérskosti se ale člověk alespoň v několika momentech pobaví. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama