Reklama

Reklama

Země dinosaurů 7: Kámen chladného ohně

  • Česko Země dinosaurů 7: Putování za kamenem chladného ohně (více)

Obsahy(1)

Nožička byl svědkem podivuhodného úkazu - nebem prolétl "kámen ze studeného ohně" a přistál kdesi v Kouřových horách. Protože byl jediným, kdo to viděl, nikdo mu nevěří až na Pírkova podivného strýce, který přátele povzbuzuje k hledání. Vypráví se, že kámen je nadán tajemnými silami, a Pírkův strýc je chce využít ke svým cílům. Jenže Nožička a jeho kamarádi během vzrušující cesty zjistí, že pravá síla spočívá jinde - v jejich přátelství. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

Mr.Ripley 

všechny recenze uživatele

Sedmé vyprávění z Velkého údolí se snaží hrát na strunu osudovosti, leč se mu to bohužel (díky otravnému "záporáckému" triu) nedaří. Společně s třetí epizodou nejhorší a nejnudnější část. ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele

Zápletka pátrania po studenom kameni je pekne dobrodružná, záver zasa nečakane mysteriózny. Zbytok je však stále o tom istom - dospelí vs. deti, nesplnené zákazy, čierna ovca v rodine, ktorá v závere nájde kúsok dobra a pod. Väčší priestor dostávajú Vtáčik a Plavčík (ten s tým hrozným dievčenským dabingom). ()

Jacinda 

všechny recenze uživatele

Krásná pohádka o dinosaurech, kterou budu svým dětem ráda pouštět a tento díl navíc patří k mým oblíbeným ()

Galerie (3)

Zajímavosti (2)

  • Dva duhouni, kteří v této epizodě ztvárňují mimozemské bytosti, jsou návazností na teorie některých vědců, jež předpokládají, že kdyby neptačí dinosauři dále na naší planetě žili, mohli by se vyvinout do inteligentních forem zvaných dinosauroidi, což jsou kříženci člověka a neptačího teropodního dinosaura (konkrétně údajně troodona). (Marasuchus17)
  • Ve snímku se objevuje mnoho různých zástupců létavců (pterosaurů). Např. Pírko, jeho matka a sourozenci a strýček Pterano jsou slavným rodem Pteranodon, Sierra je rod Caeradactylus, Rinkus pak rod Rhamphorhynchus a velký křídlatec, jenž pomáhá se záchranou pětice dinosauřích přátel u Trojcípé hory, je rodem Quetzalcoatlus. (Marasuchus17)

Reklama

Reklama