Hanover Street

Hanover Street

Drama / Akční / Dobrodružný / Válečný

Velká Británie, 1979, 109 min

• Big Bear

Prvních deset minut filmu mne upoutalo. Laškování Harrisona Forda s Lesley - Anne Down v ulicích válečného Londýna bylo vtipné a romantické. O filmu jsem nic nevěděl, proto jsem se zaujetím sledoval (coby fajnšmekr válečných filmů o letcích) další osudy amerického kapitána bombardéru B25 Mitchell. Kdyby film pokračoval jako milostné drama či románek výše zmíněných a válka se odehrávala v pozadí, mohl mít zřejmě o dost vyšší hodnocení. Zpracování letecké základny kdesi v Anglii a starty Mitchellů k náletu ještě ušly. Stejně tak byl obstojně zpracován briefing osádek a konflikt velitele letiště s Fordem. Dál už to však byla jen bída. Pominu-li neustálé trapné hlášky navigátora které mne iritovaly, dostaneme se k hlavní dějové linii a špiónsko akční zápletce. Doba vzniku filmu byla dobou akčních filmů a tomu odpovídá i nesmyslnost a přiblblost celé dalšího děje. K dovršení všeho hrdinové bojují s totálně tupým wermachtem, kterému to samozřejmě ve smršti střel a explozí Ford s Plummerem natřou. Tu druhou hvězdičku dávám za úvodní melodii od Johna Barryho.(24.1.2011)

• JohnSmith

No už začátek filmu mě dost rozladil. Věděl jsem, že tam bude romantika, ale dostat ji ve válečném filmu v prvních pěti minutách v takovém množství, to se nepovedlo ani Bayovi v Pearl Harboru. Nicméně nálety jsou slabé a ta trocha špionážní akce snad ještě slabší, takže nám zůstává opět milostný trojúhelník a rádoby dobrý konec.(27.12.2015)

• Lacike

Dost velke sklamanie od nevyrovnaneho rutinera Petera Hyamsa pretoze v tej dobe este tocil nedpriemerne filmy. Na pomoc si dokonca zavola vychadzajuce hviezdy Harrisona Forda, Lesley-Anne Down a uznavaneho Christophera Plummera, ktori hraju akterov milostneho trojuholniku pocas druhej svetovej. Karty na kvalitny film mal rezoser rozdane dobre, ale nejak mu to po ziadnej stranke nefunguje. Prva scena medzi Fordom a Downovou je este celkom zabavna a funguje, ale vsetky dalsie su neskutocne nudne a osudovost, ze su vo vztahu, ktory nema perspektivu im neuverite ani na sekundu. Plummer filmu potrebne grady tiez nedodava, pretoze tak nevyrazne hrat som ho snad nikdy nevidel. Behom celej prvej hodiny sa skoro nic zaujimave nedej a kludne by sa dala skratit aspon o pol hodinu. Potom sa konecne dockame spionskej podzapletky, ktora slubuje zabavu v podobe akcnych scen. Tempo sa nadalej prilis nezrychly, o nejakom napäti sa tiez neda hovorit, lebo su vam postavy ukradnute, ale zaverecna akcna nahanacka na motorkach a prestrelka na moste pobavia, pretoze svojim sposobom predstavuju ocividnu pripravu Harrisona Forda na jeho neskorsie eskapady v ulohe Indiana Jonesa. Vysledkom je neznamy film s Harrisonom Fordom, ktory pravom zapadol a nema zmysel s nim stracat cas. 4/10.(14.5.2012)

• Pohrobek

V roce 1979 byly natočeny dva válečné filmy, v nichž si zahrál v té době tak nesmyslně populární Harrison Ford. Jeho roli v Apokalypse člověk ani nezaregistruje, zato v Hanover Street vyloženě "kraluje". Mám-li hodnotit poměr smíchání válečného a romantického žánru, tak ten válečný je na typicky nesmyslné, silně pochybné, a především vyloženě slabé úrovni, kdy nemá cenu rozebírat bombardovací nebo i útěkové akční scény. Zato jako romantický milovník z toho vychází Ford s překvapivě čistým štítem. V roce 1979 ještě v sobě měl trochu nervozity a začátečnictví na to, aby se mohl pokusit o ztvárnění mladého, na první pohled se zamilovavšího, amerického vojáčka.(30.1.2005)

• Shakeus

Harrisona Forda mám rád, on byl důvod, proč jsem na film koukal, ale bylo to zklamání. Je to brakově natočená z půlky romance a z půlky válečný film, obě témata ale dost nezajímavě. Vztah nejiskří a není zajímavý, není důvod mu fandit, no a válka je úplně mimo mísu. Ztráta času, je to jen jednoduchý výcuc jiných filmů.(17.8.2011)

• - Patsy Kensit soutěžila o Cenu mladého herce v kategorii nejmladší herečka ve filmu. (Terva)

• - Vzdušné sekvence se natáčely na nepoužívaném anglickém letišti Bovingdon, kam se z USA letecky přesunulo pět bombardérů B-25 Mitchell, které byly během natáčení použity. (Terva)