poster

Hanover Street

 • český

  Ve válečném konfliktu

 • anglický

  Hanover Street

Drama / Akční / Dobrodružný / Válečný

Velká Británie, 1979, 109 min

 • Pohrobek
  **

  V roce 1979 byly natočeny dva válečné filmy, v nichž si zahrál v té době tak nesmyslně populární Harrison Ford. Jeho roli v Apokalypse člověk ani nezaregistruje, zato v Hanover Street vyloženě "kraluje". Mám-li hodnotit poměr smíchání válečného a romantického žánru, tak ten válečný je na typicky nesmyslné, silně pochybné, a především vyloženě slabé úrovni, kdy nemá cenu rozebírat bombardovací nebo i útěkové akční scény. Zato jako romantický milovník z toho vychází Ford s překvapivě čistým štítem. V roce 1979 ještě v sobě měl trochu nervozity a začátečnictví na to, aby se mohl pokusit o ztvárnění mladého, na první pohled se zamilovavšího, amerického vojáčka.(30.1.2005)

 • majo25
  ***

  Slušná vojnová dráma so silnou romantickou linkou. Atmosfericky síce slabšia...treba čakať až na druhú polku filmu, v ktorej sa príbeh viac rozbehne. Inak fajn námet. Akčných a hlavne vojnových scén je menej, ale v globále mi to ani nevadilo. A oddychovejšie spracovanie plní svoj zámer na spríjemnenie popoludnia.(18.2.2016)

 • Shakeus
  **

  Harrisona Forda mám rád, on byl důvod, proč jsem na film koukal, ale bylo to zklamání. Je to brakově natočená z půlky romance a z půlky válečný film, obě témata ale dost nezajímavě. Vztah nejiskří a není zajímavý, není důvod mu fandit, no a válka je úplně mimo mísu. Ztráta času, je to jen jednoduchý výcuc jiných filmů.(17.8.2011)

 • Big Bear
  **

  Prvních deset minut filmu mne upoutalo. Laškování Harrisona Forda s Lesley - Anne Down v ulicích válečného Londýna bylo vtipné a romantické. O filmu jsem nic nevěděl, proto jsem se zaujetím sledoval (coby fajnšmekr válečných filmů o letcích) další osudy amerického kapitána bombardéru B25 Mitchell. Kdyby film pokračoval jako milostné drama či románek výše zmíněných a válka se odehrávala v pozadí, mohl mít zřejmě o dost vyšší hodnocení. Zpracování letecké základny kdesi v Anglii a starty Mitchellů k náletu ještě ušly. Stejně tak byl obstojně zpracován briefing osádek a konflikt velitele letiště s Fordem. Dál už to však byla jen bída. Pominu-li neustálé trapné hlášky navigátora které mne iritovaly, dostaneme se k hlavní dějové linii a špiónsko akční zápletce. Doba vzniku filmu byla dobou akčních filmů a tomu odpovídá i nesmyslnost a přiblblost celé dalšího děje. K dovršení všeho hrdinové bojují s totálně tupým wermachtem, kterému to samozřejmě ve smršti střel a explozí Ford s Plummerem natřou. Tu druhou hvězdičku dávám za úvodní melodii od Johna Barryho.(24.1.2011)

 • kinderman
  ****

  V této válečné romanci s výbornými dialogy, která se musí líbit všem, kteří ocenili (většinou nepochopený) Seltzerův Záblesk, si H.Ford natrénoval spoustu věcí, jež později zúročil v Indianu Jonesovi- nejen drsného chlapíka s měkkým srdcem, ale také honičku s nacisty na motorkách či dramatickou sekvenci na visutém mostě. A k tomu ty roztahané Barryho smyčce...(16.7.2011)

 • - Patsy Kensit soutěžila o Cenu mladého herce v kategorii nejmladší herečka ve filmu. (Terva)

 • - Vzdušné sekvence se natáčely na nepoužívaném anglickém letišti Bovingdon, kam se z USA letecky přesunulo pět bombardérů B-25 Mitchell, které byly během natáčení použity. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace