Ghostland

• Austrálie Incident in a Ghostland (více)

Beth a Vera jsou sestry, které se společně s matkou stěhují z města na venkov, kde zdědily po tetičce dům. Beth se věnuje vymýšlení a psaní hororových povídek. Zato Vera je teeneger jak se patří "do větru". Proto je matka musí krotit na každém kroku, protože jsou věčně v sobě. Na benzínové pumpě si v novinách přečtou, že v okolí řádí vrah. Ten navštíví i jejich dům, protože ho Vera vypočítavě urazila grimasou na silnici, když je předjížděl. Nyní musí sestry spojit síly, aby porazily společného nepřítele. (Rodriguez)

Jadro

Nie som fanúšik hororov, no toto ma dostalo. Možno hneď rýchly nástup obra, možno to prelínanie pokojnej fantázie a krutej reality, no konečne niečo, čo zbytočne nič nenaťahuje, nemelodramatizuje a naopak štve diváka... ()

Facerr

Masakroidní jízda s hodně povedenýma twistama. Jasně, zase si člověk řekne, že hlavní hrdinka byla blbka, která mohla podívanou ukončit dřív a zkrátit film o dobrejch 20 minut, ale i těch posledních 20 minut stálo za to. Všechno bylo navíc tak uvěřitelný, že to diváka pěkně vcuclo... a jako překvápko se dozvíte, že ve filmu hraje Mylene Farmer, kterou jsem nejdřív ani nepoznal. Teď si zpívám její Désenchantée, a to i když se to k doznívající temný atmo z filmu moc nehodí. ()

Aywes

Když já nevím. Fakt nevím. Jako thriller to funguje dobře. Napínavé, šokující a nechutné. Jenže neudělali si to autoři tak trochu jednoduchý? Použili všechny typické motivy v jednom filmu. Jen to dali dohromady a vypustili ven s nepochopitelným odkazem na Lovecrafta. Jako vážně, proč se to tolik odkazuje na Lovecrafta a vzdává mu to poctu? Vždyť je to naprosto mimo jeho styl. Není to ani duchařina. Je to prostě "jen" fajnový thriller, který používá všechny potřebné rekvizice pro sestrojení v podstatě bezduchého (he, bezduchého. Jako Ghostland. Dobrý, ne?) filmu. Jen se podívejte na místní hodnocení. Ghostland vybočuje a je šíleně rozporuplný. Asi bude nejlepší, když si obrázek uděláte sami. Jen do filmu nejděte s myšlenkou, že se podíváte na fajn duchařinu. Není to duchařina. ()

J.Mayen

Prumer,ale spis ten nizsi, je to celkem galimatias,ale nakonec se v nem vyzna i to prase, takze rozuzleni bude, zajimavy pribeh obarveny necim novym,ale nevybocujic od nekolika svych prechudcu, ktery podobny namet jiz mely, priklady psat nebudu, jelikoz bych musel hledat a patrat a na to ted bohuzel cas nemam. Film staci videt urcite jednou. Nemyslim, ze se k nemu budu kdy vracet. ()

srolyma

Podle názvu jsem čekal duchařinu, ale byl to spíš texaský masakr. Což byla možná chyba, protože to bylo víc drama než horor, když pominu pár lekaček (asi tak dvě). Ale hlavní dějový zvrat byl výborný, takže celkově převládá spokojenost. ()

Mamutol

Když si s tebou scénárista a režisér první polovinu filmu hrají tak, že nevíš, jestli je to sen nebo realita, tak ať si to klasické klišé strčí někam. Prolínání snů, času a reality není těžké pochopit, ale u hororu tohle nechceš prostě řešit, protože nejsme v TENETu od Nolana, že? Od Mylène Farmer jsem jako puberťák poslouchal neustále dokola Désenchantée, jo a stále jí to moc sluší, proto jedna hvězda patří Mylène. ()

Nikolas__

Vskutku nepříjemný zážitek. Intenzivní psycho-teror, který nesází na klasický styl většiny dnešních hororů. Svým způsobem i docela originální, a vážně napínavý hixploitation. Vedle Hereditary nejlepší horor roku 2018. Za silnější 4*. ()

wowylgu313

Po přečtení jedinečné recenze na tento snímek od jednoho známého a vytříbeného sledovače filmů a seriálů. Jsem neodolal! Hnedka z kraje jo ... 70-75% (v místech mysteriózních záběru spíše méně procent) , prvních deset minut působilo jako začátek nějaké duchařiny a na to jsem zrooovna chuť neměl ale stačí vydržet a ihned těch dalších deset minut se změní na těžký násilnický survivor v baráku. No jo jenže... K mému překvapení nic není tak jak to působí. Postupem děje, pochopíte. Vadil mi občas přeskok scén/střih. Dokáže vás totiž občas mírně zmást. Psychologicky na vás za půlkou filmu začne tlačit neustálé řvaní a jekot. Samozřejmě je jasný že to byl účelový tah na mozek diváka. Jenže... Každopádně "příjemná" drásající/dramatická podívaná. ()

Matamoroz

Dvoumetrový idiot, transgenderová osoba, hnusný barák plný hnusného harampádí s velkým sklepem, stará dodávka...celkem nepůvodní mix, kde jediným aspoň trochu originálním je hra na to, co je realita a co ne. Na jedno shlédnutí celkem ok, na druhé už ne. ()

doriana.g

No prosím, a pak že to nejde! A daleko líp bez vrzajících duchů, otravných babek a nasraných panenek. Úplně stačí panenky obyčejné a párek reálných úchylů. Vždycky ve mně vyvolá větší hrůzu to, co se může přihodit i mně. ()

Niki_Uzumaki

Brilantní! Mnoho příjemných překvapení, člověk do poslední chvíle neví, na čem je. Jinak ten chlap/ženská mi dost připomínal Severuse. :D ()

Naghavi

Francouzský úlet...Očekával jsem masakr typu Martyrs, ale dostalo se mi křečovité fantasmagorie, u které nutkání vypnout přišlo po pěti minutách začátku...Ale světlá místa se objevila, zmatek v mé hlavě, co je realita, nebo minulost, podivné jednání postav, liboví a slušně násilničtí magoři, zážitek se vyšplhal na průměr, ale chtělo by to víc, potenciál pošahaného domu po tetičce mi přišel nevyužit. ()

Kushina

Kruté, strašidelné, drsné a emoční. Jak úchvatně vyobrazená psychika a chování lidí, co se dostanou do spárů únosců a vrahů, jak si dokáží vytvořit vlastní svět a vnímat ho jako realitu, ve které by chtěli být. Jaký šok to musí být, když se z tohoto snu proberou. Jaký zvrat to udělalo ve filmu, jak extrémně úchylní a psychopatičtí únosci byli... Fakt bomba. 75% ()

hony23

Ono ukázat fakáče z auta deviantnímu sadistovi není zrovna dobrý nápad, pokud se nechcete stát jeho panenkou na hraní. Celkem dobře natočený horor, který trochu sráží okamžiky, kdy nevíte, co se odehrává ve skutečnosti a co ve fantazii hlavní hrdinky. Tímto způsobem si s námi scénárista pohrává dost dlouho, není nouze o překvapení a pokud jste si dnes ještě nedali svou každodenní dávku explicitního násilí, s tímto filmem nešlápnete úplně vedle. ()

uhlerado

Originálne, prvky US horor klasiky. Miestami roztahane, no nepriateľ je nepríjemný úchylný a budete sa báť. Celkom fajn na taky jesenný večer s pohárikom. Hudba klavír tiež ok ()

darkynka

Nějaký ten pátek jsem čekala na horor, který se bude něčím lišit od nespočtu snímků, které jedou podle podobného konceptu. A Ghostland mi mé očekávání splnil snad ještě nad očekávání. Pokud by se alespoň jednou ročně povedl film který by mě takto dostal tak by to byla vážně paráda. ()