Ghostland

• Austrálie Incident in a Ghostland (více)

Beth a Vera jsou sestry, které se společně s matkou stěhují z města na venkov, kde zdědily po tetičce dům. Beth se věnuje vymýšlení a psaní hororových povídek. Zato Vera je teeneger jak se patří "do větru". Proto je matka musí krotit na každém kroku, protože jsou věčně v sobě. Na benzínové pumpě si v novinách přečtou, že v okolí řádí vrah. Ten navštíví i jejich dům, protože ho Vera vypočítavě urazila grimasou na silnici, když je předjížděl. Nyní musí sestry spojit síly, aby porazily společného nepřítele. (Rodriguez)

lineker

Laugier je mistr kliček a nečekaných zvratů. V Ghostlandu ten hlavní nastane zhruba v polovině filmu, a i když o té doby, je to již trochu nástavba do klasické hodiny a půl, díky neobyčejné zvrácenosti a odpudivosti obou hlavních psychopatů (tu má Pascal opravdu v malíku ) se nuda nedostavuje. Po Martyrs se ani na podruhé u tohoto Francouze necítím ošizen. Jeho styl, mne prostě sedí. ()

d-nao

To vsetko tu uz bolo v inych filmoch, ale tak mozno nabuduce uvidime aj nejaku tu originaliu z francuzskych koncin, ako tomu bolo v Noci s nabrusenou britvou. ()

VincentB.

Absolútne skvelý horor. Všetko tam funguje ako namazaný stroj. Film sa pohráva s divákom ale nerobí z neho tupca. To je hlavné. Divák si povie Aha na to som prišiel sám. Vrelo odporúčam všetkým hororovým nadšencom. Bohužiaľ sa tento film nestane kultovým, lebo tam chýbala určitá nevysvetliteľná zložka. Hodnotím 95%. ()

RAMSTER007

Celkem dobrý film, který se v některých věcech vymyká zajetým kolejím. Začátek více než dobrý, prostředek takový neslaný nemastný, ale konec si napravil reputaci. Nemůžu říci, že to byl vyloženě ztracený čas, ale některé komentáře opravdu nechápu, protože film si drží svou úroveň hlavně co se týče technického zpracování. ()

abanek

To nebylo vubec zly...Pekne nasnimany, intenzivni, trochu uchylny, bez servitku a zbytecnych ohledu na mlade slecny...Pokus o neco vic, ale podle me nevysel, nakonec to bylo proste dva magori...P.S. Co to mělo společnýho s H. P. Lovecraftem? ()

TheAnimalOne

Ghostland představuje přesně to co od každého hororu očekávám! Atmosféru při které mi naskakuje husí kůže, originální zápletku a nakonec plot twist, jenž otočí celý dosavadní průběh filmu o 360 stupňů. Na těchto třech pilířích by měl stavět každý, kdo chce vyplodit alespoň lehce poživavatelný horor, ke kterému se dívák mile rád vrátí. Za atmosféru a originální průběh děje mi nezbývá nic jiného, než udělit plný počet. ()

r3musko

Tam kde ostatné filmy končia, tento začína. Doslova. Rozbeh je veľmi rýchly, ale všetko má svoje vysvetlenie. Snáď neprezradím veľa, keď poviem, že je to znepokojivý film s uspokojivým koncom. Každú chvíľu som mal nutkanie to vypnúť, ale oplatí sa dopozerať. ()

PMU

Tak tohle mělo šťávu. Velmi syrové. Skvělý střih a kamera. Po dlouhé době opravdový horor. ()

Negrus

Jako pres to, ze je to cele uz stokrat videne v jinych filmech, tak tohle funguje a ja jsem si to uzil. Zadne dlouhe starty, proste po 20 minutach se to rozjede do plnych a vydrzi to az do konce. Jedna hvezda dolu za praci maskerek - to napuchle oko vypadalo jak zvykacka.. ()

Dalajlada

Velice slušná psychárna. Atmosféru to má opravdu hutnou a než si člověk uvědomí o co vlastně jde, pak to i fest zamotá hlavu. Je zajímavé pozorovat, jak se lidská mysl vyrovnává s traumaty. Po nějaké době film, který to dokáže vystihnout. Evidentně je autor zastáncem teorie čtyř stádií, jimiž si mysl prochází při traumatu. ()

hovadak

Asi jsem čekal něco trochu jiného. Párek lumpů byl až příliš pitoreskní a odtržený od uvěřitelnosti. Hlavní zvrat jak z Dallasu. Chudák holka, za těch sedmdesát štychů to nestálo. ()

Rinhashi

Tak slušne vypointovanú a skoro artovo thrillerovú jazdu som nečakal. Ghostland je drsný home invasion horor, má to parádny dejový twist v predstavách hlavnej hrdinky. Prvoplánový námet dostáva cca po desiatich minútach nadstavbu, ktorá zaujme a vydrží udržať diváka v napätí až do konca. Ak hľadáte niečo na piatkový večer, tak prečo nie Ghostland... ()