Najděte krásu v boji... Pozoruhodný příběh bezpodmínečné lásky natočen podle nejprodávanější knihy pamětí Jeannette Walls. Mladá žena se zamýšlí nad svým životem v excentrické, nekonformní bohémské rodině, která byla zcela nefunkční, přesto však odolná a úzce spojená. Matka (Naomi Watts) byla výstřední umělkyně a otec (Woody Harrelson) alkoholik, ve chvílích střízlivosti však podněcoval fantazii svých dětí, učil je fyziku a geologii a hlavně, nebát se žít svobodně. Mladá Jeannette (Brie Larson) našla odhodlání odejít a vybudovat si vlastní úspěšný život. Vdala se, žije v New Yorku, musí však čelit kritice rodičů, kteří jí vyčítají, že zradila jejich hodnoty... (JOJ Cinema)

solisoli

Životopisný príbeh rodiny, tak ako to prežívali deti v rodine otca alkoholika. Ako sa deti zomkli voči osudu, ktorý museli dennodenne zdieľať v prítomnosti nevyspytateľného ožrana a matky, ktorá sa nedokázala vzoprieť voči tomuto stavu. Ak si niekto myslí, že je to jediný príbeh o osude takejto rodiny, veľký omyl. Nádherne prepracovaný scenár a réžia, podporený hlbokou autenticitou a vynikajúcim hereckým výkonom ústredných postáv. K tomu dokonalý production designer. Ako celok veľmi pôsobivé a určite zrelé na zopár Oscarov, pokiaľ by sa nejednalo o povesť Ameriky. ()

The_soloist

Není to vina herců, že mě rodičovský pár po celou dobu brutálně vysíral, proste to pouze skvěle zahráli. Celkově mi příběh přišel zajímavý, ale ten konec... Mám rád Woodyho Harrelsona a Naomi Watts, ale jejich předloha je úplně zdegenerovaná. Máma totální diliňačka a fotr absolutní psychopat. Vyloženě mě naštval konec, protože je to podané stylem... tak jsme jiní, ale máme se rádi. Dělali jsme chyby, ale máme i dobré momenty. Nesouhlasím! Předloha rodičů vůbec neměla mít děti nebo jim je měla sebrat sociálka. Máma neskutečně mimo ve svém světě, bylo mi neuvěřitelně líto dětí a je ještě smutnější, že se prdí do závěrečných titulků a je vlastně hrdá, jaká je. Otec absolutní odpad, nula, troska, chudák a obrovský slaboch, který si nezaslouží soucit, natož obdiv. ()

LencaN

Rodinné drama, kterých jsme viděli už spoustu. Tohle je navíc inspirované skutečností. To ale nemění nic na tom, že vše plyne z jediného - lehce vyšinutá žena si vezme kreténa, který má i světlé chvilky mezi svými alkoholovými dýchánky a děti to vše musí trpět. Bohužel nevidím nic průlomového ani na hereckých výkonech (prostě byli všichni obstojní), ani na příběhu, ani na filmařině. Atmosféra vybudovaná moc nebyla. Spíš to bylo místy lehce protivné. ()

brasek

Neviem kto to je Jeannette Watts a jej životný príbeh ma nezaujíma. Tento film je kvalitný z pozície hereckých protagonistov a ich výkonom, ale to je všetko. Keby to bola moja ukvákaná suseda, bolo by to zaujímavejšie. ()

Kozlowski8

Příběh excentrické, výstřední, bohémské a trochu šílené rodiny, vyprávěný mladou Jeannette, která společně se třemi sourozenci a rodiči tuto rodinu tvoří. Krásně vystavené vyprávění, které režisér Destin Daniel Cretton velice dobře rozložil do několika časových rovin. Vyprávění má spád, stále se něco děje, divákova mysl je neustále zaměstnána vnímáním zajímavých exteriérů, krásného hudebního podkresu a hlavně počínání herců, jejichž postavy jsou často psychologicky složité a nejednoznačné a nabízejí značný prostor ukázat herecké schopnosti. Woody Harrelson, Naomi Watts i Brie Larson je prokazují vrchovatě. V této souvislosti je také třeba zmínit perfektní práci maskérů. Film je svou podstatou spíš smutný a vážný, ale občas zaplaví dušičku příjemným teplem a místy dokáže i rozesmát. Hezký zážitek. 80 %. ()

PTuranyi

Rodičov si človek nevyberá a hoci sú milí, majú sny a majú vás radi nikdy nie je dobré ak sa o vás nevedia postarať a riešia problémy alkoholom. Veľmi dobre natočený príbeh spisovateľky Jeannette Walls. ()

BobinoZH

Opäť zase jeden z filmov, kde všetko funguje - scenár, réžia, herecké výkony, ale zanechá trpkú chuť v ústach. Nie z dôvodu, že život s "alternatívnymi" rodičmi, rozumej squatteri - otec opilec a matka pseudoumelec s nezáujmom ani o hladné deti, by bol pre každé dieťa peklo na zemi, aj keby vlastnilo všetky okom viditeľné hviezdy. Tá zlá chuť zostala z dôvodu, že hoci deti z domu utekajú ako môžu a hlavná postava jasne pochopí, že všetky tie krásne reči na zahnanie hladu boli úplne prázdne, film sa končí nechutným spomienkovým optimizmom, akoby to vlastne tak bolo všetko OK a nikto nikdy neutrpel ujmu psychickú alebo fyzickú. Kde inokedy po skončení filmu so záujmom sledujem reálne postavy, tu mi zostalo zle a spôsobilo zníženie hodnotenia o jednu hviezdičku. ()

Konev

Divím se, že jsem vydržel dívat se 2 hodiny na příběh o muži, kterému říkali otče, i když se tak vůbec nechoval. Bylo to spíš k pláči a tragédie. Závěr filmu ukazuje scénu, kdy jsou všichni jako rodina konečně spolu, smějí se a jsou šťastní. To ale bylo až po smrti otce. Od takového otce, snílka, slibotechnu a opilce co nejdříve pryč. ()