Najděte krásu v boji... Pozoruhodný příběh bezpodmínečné lásky natočen podle nejprodávanější knihy pamětí Jeannette Walls. Mladá žena se zamýšlí nad svým životem v excentrické, nekonformní bohémské rodině, která byla zcela nefunkční, přesto však odolná a úzce spojená. Matka (Naomi Watts) byla výstřední umělkyně a otec (Woody Harrelson) alkoholik, ve chvílích střízlivosti však podněcoval fantazii svých dětí, učil je fyziku a geologii a hlavně, nebát se žít svobodně. Mladá Jeannette (Brie Larson) našla odhodlání odejít a vybudovat si vlastní úspěšný život. Vdala se, žije v New Yorku, musí však čelit kritice rodičů, kteří jí vyčítají, že zradila jejich hodnoty... (JOJ Cinema)

kolemjdouc

doslova herecký koncert  Harrelsona.I když mi už ty jeho opilecké scény šly notně na nervy.Vizionář, který kreslil svým dětem lepší život jen na papír -  jinak pro to neudělal zhola nic.I to zábradlí si musely natřít samy.Ale na druhou stranu ten domršený život sourozence stmelil a scénář je čítankově nenechal skouznout na dráhu zločinu a drog.Což se v reálu stává běžně. ()

barteca

Učebnice traumatu a ambivalentní vazby dítěte k rodiči. Horší otce alkoholika je anetická sebetředná matka. W.H exceluje. ()

adriane9

Mluvit je na hovno.. tak nějak tohle sedí pro celý děj kdy  otec topící se v chlastu vlastně jen slibuje, doslova staví vzdušný zámky s šílenou matkou a nic z toho, jen útěky, hlad a neklid. Jenže taky je tam ten otcův absolutní fantazijní svět a originální myšlení, umění matky, která vidí v obrazech to co obyčejný člověk nesvede, taky zvláštní ale silná laska ke svým dětem a v neposlední řadě sourozenecká síla držet spolu. Místy lze závidět a místy litovat. Tak jak to je v životě. ()

Narciska

Tenhle film nemá moc konkurenci, myslím, že se mu nepodobá žádný jiný, které jsem viděla. Je to o velmi nekonvenční rodině, dětští herci dobře plní svoji roli, herecky pak naprosto vyniká W. Harrelson v roli hlavy rodiny. Vydařené je i střídání dětství s přítomností, většinou přítomný děj slouží jen k zakotvení vypravěče, zde však představuje vyvrcholení příběhu. Lepší čtyři, negativně hodnotím vlastně jen to, že se výsledný dojem posunul do pozitivnějšího odkazu, než byla realita... Naštěstí nám je ponecháno dost indicií pro to, aby nám to došlo... ()

BOURQUE

Neľahký príbeh štyroch detí, ktorí sa viac-menej starali o svojich rodičov. V tomto veku by to takto rozhodne nemalo byť. Situácia v sa dá opísať jednou vetou od matky, ktorá na to, že jej dcéra je hladná, reaguje takto: „Čo mám urobiť? Mám variť nejaké jedlo, ktoré za hodinu zmizne alebo namaľovať obraz, ktorý tu zostane pre večnosť?“ Veľmi emocionálne však pôsobí len niekoľko scén a tu ich by malo byť rozhodne viac. Zaujímavý vzťah medzi „otcom a dcérou“, kde nakoniec málo dobrých spomienok dokázalo zvíťaziť nad mnohými zlými. Z hereckej stránky veľmi dobré výkony od W. Harrelsona cez N. Watts až ku B. Larson. A to ešte nehovorím o mladých herečiek (a herca), ktorí si „zahrali“ ich detstvo. P.S.: Dojímavé autentické fotografie a archívne snímky na konci. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Rathalos

Dalsia krasna zivotopisna drama,aj ked castokrat smutna,no urcite poucna a cloveku zobrazuje,ze aka dolezita je rodina,aj ked to nie je vzdy jednoduche,najlepsie su filmy podla skutocnej udalosti,lebo je to realita,pribehy,ktore pise sam zivot,na konci som mal uz slzy na krajicku,ale predychal som to a este musim pochvalit hercov,hlavne Woodyho Harrelsona,ale aj Brie Larson,jasna volba pre vsetkych...:-) ()

Torgal

Témou veľmi podobný film ako Captain Fantastic (a dokonca sú tú aj dvaja z jeho detských protagonistov), pričom hlavný rozdiel spočíva v tom, že toto je podľa skutočného príbehu a teda film ani zďaleka nie je tak idealistický a veselý. V reálnom svete to totiž chodí inak. Toto je čistá dráma o otcovi alkoholikovi a jeho trpiacej rodine (ktorá trpí okrem iného aj Stockholmským syndrómom, keď po tom všetkom čo im spôsobil naňho na konci láskyplne spomínajú). Dobrý film, ale nič čo by som chcel vidieť opakovane. 7/10 ()

Razzor_82

"Nemůžu dýchat, když se topím ve sračkách." Hořkosladký příběh jedné bohémské rodinky. Harrelson jako svérázný alkoholik a Watts jako rádoby umělkyně. Děj byl pro mě tuctový a nezáživný. Celková atmosféra byla divná a konec vypočítavě zahraný pro diváka.  6/10 ()

retrogirl2

Tři herecké kvality táhnou film dopředu, zejména Brie Larson, je skvělá! Dojemné pravdivé vyprávění jedné zvláštní rodinky, nic víc. ()

ER

Jeden z velmi zajímavých nízkorozpočtových počinů, postavený na stylu bohémského života a  formování dětí, které v něm žijí. Hlavně část, kdy se Jeannette od rodiny odloučí a žije si podle svých představ, ale rodiče to neumí ocenit, je skvěle podaná. ()

Shitonit

Sonda do života americké chudiny, poukazující na skutečnost, že i bez peněz se dá žít? Atakpodobně? Obávám se že ani hovno, hodně složitě vystavěný příběh na jehož konci se mi chtělo plakat. A tak pláču, brečím dojetím, a snažím se nepojebat komentářem hodně povedený film, vykreslující emoce a vztahy v jedné docela obyčejné rodině.. ()

Anianna

Všední příběh alkoholika, který se neumí postarat o rodinu, tak ji krmí žvásty o hvězdách a o tom, že postaví skleněný zámek. Ne, tohle mě nedojalo. Ani nevím, v čem je snímek pozoruhodný, jak se píše v anotaci. Nicméně oceňuji herecké výkony všech tří hlavních postav a líbila se mi práce s kontrastem prostředí. ()

LadyD

Na film mne nalákal fakt, že jde o životopisné dílo, protože jinak bych to asi nezkoukla. Celkem zajímavý, hořkosladký příběh, i když místy mi docela dost vadilo, jak je film ukřičený. Přesto, že nejsem fanouškem Watts, tak to bylo herecky celkem dobře zvládnuté, což tomu docela pomohlo. ()

boltCZ

Hezký film plný krutých i krásných momentů. Zdařile zachycuje komplikovaný vztah dcery a otce. Příběh je místy úzkostný, ale ve výsledku nepůsobí špatně. Rád jsem The Glass Castle viděl. Chcete-li si užít tvrdší drama s hodnotami a vztahy, neprohloupíte. Nic víc ale nenabízí. 70% ()

darkphoenix

Nafúknutý, lesklý, americký, rutinný bálonik. Škoda tých výborne hrajúcich hercov. Nechápte ma zle, bežnému divákovi sa to páčiť bude. Určite si aj poplače. Pre tých čo však podobných a lepšie zrežírovaných filmov videli množstvo sa bude len točiť hlava. Škoda. Príbeh je to zaujímavý a kniha bola skvelá. ()